Bitkiden Feminized Tohum Alma - Saklama ###HASAT### GÜNCEL

Kanka bu sistem biraz daha farklı senin dediğin sistemde %50 şans oluyor
Bak şimdi kardeşim şöyle düşün biri y kromozomu biri x kromozomu bunlar çiftleşince olacak yavruların cinsiyet ihtimalleri %50 erkek %50 dişi olur . Sen iki dişiyi çiftleştirirsen %100 dişi olur umarım açıklayıcı olmuştur bol şans
Orda sorun yok ama konuyu açan arkadaş herma yapmıyoruz zorla erkek yapıyoruz ondan dolayı dedim denediniz mi sizler peki ?

Bende şimdi 2 bitki var bir tanesi herma çıktı farkettigimde polen kesesi acilmisti büyük ihtimal dollenmistir. Anlamadığım olay şu yanındaki disi bitkiden çıkan tohumlar 99 disi mi olacak ? Herma olan bitki kendi kendini dolledigi için tohumlarda herma mi olacak?

4/20

Yeni üye
Bende şimdi 2 bitki var bir tanesi herma çıktı farkettigimde polen kesesi acilmisti büyük ihtimal dollenmistir. Anlamadığım olay şu yanındaki disi bitkiden çıkan tohumlar 99 disi mi olacak ? Herma olan bitki kendi kendini dolledigi için tohumlarda herma mi olacak?
Aynen doğru anlamışsın dişi olan bitkideki tohumlar dişi hermadakiler herma olacak

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Bence bu zamanda çığır açan bir konu olmuş öncelikle çok teşekkür ederim. Ben great white mikoriza 1 çay kaşığı aleovera ile jel benzeri bir karışım yapacam küçük bir mix. Onunla auto bitkimden 2 clon alıp bunları dediğin işlemlerden geçirebilir miyim. Benim istediğim 2 bitki aynı ortamda kalacak gümüşlemediğimiz fem kalacak bitki döllenip tohum verdiğinde bu tohumlar ne kadar sürede olgunlaşır yanı anaç bitkimizi ne zaman hasat etmeliyiz. Bu arada bütün dallarının döllendiğinden emin olacağım

Bence bu zamanda çığır açan bir konu olmuş öncelikle çok teşekkür ederim. Ben great white mikoriza 1 çay kaşığı aleovera ile jel benzeri bir karışım yapacam küçük bir mix. Onunla auto bitkimden 2 clon alıp bunları dediğin işlemlerden geçirebilir miyim. Benim istediğim 2 bitki aynı ortamda kalacak gümüşlemediğimiz fem kalacak bitki döllenip tohum verdiğinde bu tohumlar ne kadar sürede olgunlaşır yanı anaç bitkimizi ne zaman hasat etmeliyiz. Bu arada bütün dallarının döllendiğinden emin olacağım
autolarda clon alıp tohum almak biraz zor çünki klon aldıktan sonra muhtemelen 1 haftaya falan çiçege girecek bitki yetişmeme şansı çok yüksek

Ü

Üye silindi 27466

Guest
autolarda clon alıp tohum almak biraz zor çünki klon aldıktan sonra muhtemelen 1 haftaya falan çiçege girecek bitki yetişmeme şansı çok yüksek
Auto geni taşıyor evet ama bitki köklenmesi gelişir gelişmez çiçeğe girmesi bizi boşa uğraştıracak bir dert olmaktan başka bi işe yaramicak sanırım. Tek çare photo genetiği çoğaltıp üretmek mi

Amca35

Kıdemli Üye
Hani tek dalına gümüş uygulamak yeterli olabiliyordu tek dalını polen yap gerisi sömek olsun

Bakalım üç genetik ile değişik çaprazlamakar deneycem kanka inşallah kendi tohum bankamı oluştururum
ben en sevdigim genetikten aldım poleni ömrüm boyunca saklayabildigim için her yaptıgım growdan 1 daldan 200 tane kadar tohum alabilirim şimdi jack herer yapıyorum ondanda alıcam mesela bu şekilde yaparsan neden olmasın

Amca35

Kıdemli Üye
ben en sevdigim genetikten aldım poleni ömrüm boyunca saklayabildigim için her yaptıgım growdan 1 daldan 200 tane kadar tohum alabilirim şimdi jack herer yapıyorum ondanda alıcam mesela bu şekilde yaparsan neden olmasın
Öyle yapcam bakalım kanka teşekkürler değerli bilgiler için

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Ustam autoflower bitkiye gümüş suyu uygulayabilirmiyiz. Ortalama çiçeklenme süresi 25-40. Günler arasında olduğu İçin 22. Günden çiçeklenme başlayana kadar 40ppmlik g.suyunu uygulamak mümkün olur mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha* *** hahahaha****
    +1
  • M Marryhuana:
  • D DağAdamı:
    hahahaha ********** ***** ***** **** ***** *** ***
  • T Tropikal.MR:
    ******* *** ***** ******* hahahaha ********** ***** ***** **** ***** *** ***
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha*** ** hahahaha**** hahahaha ********** ***** ***** **** ***** *** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **
  • muadip muadip:
    **
  • T Tropikal.MR:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*******
  • içiciadam içiciadam:
    ** ** **
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam: