Bitkiden Feminized Tohum Alma - Saklama ###HASAT### GÜNCEL

çaprazlama oldugu için kafa olarak fark var elbet ama thcyi ölçemedigim için birşey diyemem kafa olarak eksik bir durum yok ama
Ben dişilik organından sonra sprey başladım çok çok az polen döktü ama yine de diğer bitkimi polenledi az polen de olsa zaten yinede tohum üretiyor bitki gözlemledim.. bakalım şimdi çıkan tohumlar ne olacak biliyorsun spreylediğim bitkiden 0 tohum çıktı kese oluştu tohum hiç çıkmadı ama polenleri kırutup attığım diğer bitki gözle görülür 8 10 tane kese yaptı içi de sanki dolu gibi onun içinden de çıkmaZsa hüsrana uğrarım :)

Ombin

Yeni üye
Teşekkürler beyler. 3-4. Haftalarda gümüş suyu uygulamasi yapıp polen alıp, çiçeğe sokmadan 2 3 gün öncesinde de polen karışımını uygulayacağım doğru mudur?

Ratata

Kıdemli Üye
@Prof.Dr.Tonii kankanın yöntemini uyguladım, %100sonuç aldım. Üstelik daha da güzeli benim tohumlar photo olmasına rağmen 20.günde pistil gösterdi. Yanlış anlaşılmasın çiçeğe sokmadım hala, vegde devam ediyor ve nodlarda pistiller mevcut. Teşekkürler @Prof.Dr.Tonii :cool:

Ratata

Kıdemli Üye
Yok kanka aynen senin yöntemini uyguladım iki ayrı anne kullandım, 10 gün oldu ilk pistil çıkalı ilerleme yok çiçek gibi. Gelişme olursa yeniden yazarım, tekrar tekrar teşekkürler sayende büyük masraftan yırttık :)

@Ratata merhaba kanka sevindim senin adına.. ortalama kaç kelle attı kaç adet tohum aldın bilgi verirmisin ben auto da denedim 20 günlük veg ile 85 tane çıktı tohum toplam 1 bitkiden kimisi ufacık kelleden 200 tane çıkartıyor nerde yanlış yaptım acaba organik gidiyorum gübrede ondan mı ki @Prof.Dr.Tonii reis sence sorun neydi

Ratata

Kıdemli Üye
@Ratata merhaba kanka sevindim senin adına.. ortalama kaç kelle attı kaç adet tohum aldın bilgi verirmisin ben auto da denedim 20 günlük veg ile 85 tane çıktı tohum toplam 1 bitkiden kimisi ufacık kelleden 200 tane çıkartıyor nerde yanlış yaptım acaba organik gidiyorum gübrede ondan mı ki @Prof.Dr.Tonii reis sence sorun neydi
Kanka toplamda 20 tane falan tohum aldım Photo bitkiden en alttaki dalın tepesini tek bir sömeği dölledim, tek sömekten 20 kadar çıktı. Bunun yanında elimde de bol miktarda polen de kaldı başka bitkilerle çaprazlamaya devam edeceğim. Tohum sayısı konusunda net bir sayı olabileceğini sanmıyorum bitkinin üreme kabiliyetiyle ve kullandığın polenle alakalıdır diye düşünmekteyim. Autoda nasıl olur bir farklılık var mıdır hiç bilemiyorum ama photo bitkiden kesin oluyor

sömek başına 20 civarı tohum alınır hemen hemen dogrudur ben bütün bir bitkiyi yapmıştım 20-25 gün veg li bir bitki ortalama 1 auto bitki boyutunda yani toplamda 760 tane falan tohum çıktı tabi bunların içinde kullanılabilir 500 adet falan vardır

sömek başına 20 civarı tohum alınır hemen hemen dogrudur ben bütün bir bitkiyi yapmıştım 20-25 gün veg li bir bitki ortalama 1 auto bitki boyutunda yani toplamda 760 tane falan tohum çıktı tabi bunların içinde kullanılabilir 500 adet falan vardır
Kanka kullanılabilirliği nasıl anlıyorsun.. farklı mı oluyor anlatırmısın orasını da

Kanka toplamda 20 tane falan tohum aldım Photo bitkiden en alttaki dalın tepesini tek bir sömeği dölledim, tek sömekten 20 kadar çıktı. Bunun yanında elimde de bol miktarda polen de kaldı başka bitkilerle çaprazlamaya devam edeceğim. Tohum sayısı konusunda net bir sayı olabileceğini sanmıyorum bitkinin üreme kabiliyetiyle ve kullandığın polenle alakalıdır diye düşünmekteyim. Autoda nasıl olur bir farklılık var mıdır hiç bilemiyorum ama photo bitkiden kesin oluyor
Kankam denedin mi aldıklarını sonra mother plant ile arasında fark oluyor mu

Ratata

Kıdemli Üye
Kankam denedin mi aldıklarını sonra mother plant ile arasında fark oluyor mu
Şuan yetişmekte, anne bitkiyle görüntü olarak herhangi bir fark yok açıkcası ama henüz vegde olmasına rağmen dişiliğini gösterdi benimkiler. Auto olabilir dedi Toni reyis, takipteyim gelişimini auto mu oldu photo mu oldu öğreneceğiz yakında

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********