Birlikte herşeyi deneyeceğiz.

TigreUno

Yeni üye
Herkese merhaba;

Henüz oda yapım aşamasında. Yardımlarınız benim için çok değerli olacak. İkinci denemem olacak bu defa. İlk denemem de toplamda 12 ağaç yetiştirdim 8 auto ve 4 fem. Sabahları güneş geceleri autoları 600w hps altında bıraktım.

Bu defa sadece indoor yapacağım ve birçok şeyi her bitki de ayrı ayrı deneyeceğiz.
Lambalarım söyle tavsiyelerinizi isteyeceğim;

720w quantum board samsung lm301h
600w mh+hps

Bunun dışında hiç bir ekipmanım yok
Carbon filtre ve fan olarak 14 bitki için ne tavsiye edersiniz?
Yan ekipmanlar olarak neler almam lazım?
İklim kontrol olarak elektrik faturasını çok etkilemeyecek ne kullanabilirim?
Tam bir set gübre tavsiyeleriniz nelerdir?

10 adet auto ve 4 adet fem yetiştirmeyi düşünüyorum. Feminenler autoların hasatına kadar vegetatif kalacak ve autolar hasat olduğunda tüm lambaları feminenlere 12/12 vereceğim.

Değerli bilgilerinizle daha da iyi bir grower olacağım. Şimdiden teşekkürler.

TigreUno

Yeni üye
Bir de ek olarak bir sorum daha var hangi medyayı kullanmamı önerirsiniz. Tamamen coco kullanmaktan çekiniyorum çünkü hiç tecrübem yok. Bu konu hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç duyacağım.

Karbonfiltre hesabını alana göre yapmak daha mantıklı kanka. Yazarsan yardımcı olmaya çalışırım. Hava 30 derecenin üstündeyse iklimlendirme şart. Bulunduğun coğrafyada nem az ise 2 adet soğuk buhar makinesi ihtiyacını karşılar sanırım. Ben 120x120x200 kabinde 2 adet kullanıyorum ama tam kapasitede değil ihtiyaç anında birbirlerine destek oluyorlar :) QB akıllıca seçim. Yanındaki hps pastanın çileği olmuş :) QB nin Led diyotları çok iyi ve büyük ihtimalle sürücüsü meanwell. Her ikisi de sektörün en iyisi diyebiliriz. Auto ve fem için senaryon da güzel görünüyor. Yan ekipman olarak ph ölçer ve nem ölçen termometrelerden alsan şimdilik yeterli. İlerde belki bi tds metre alabilirsin.

TigreUno

Yeni üye
Forumda ki bi konudan carbon filtre ve fan hesabını öğrendim sağolsunlar çok yardımcı oldu. Yoksa ben salak gibi kafama göre fazla büyükçe birşey alacaktım. Bulunduğum yer çok sıcak ama nem oranı yüksek klima düşünüyorum sürekli uyku modunda çalışsa çok yakmaz diye umut ediyorum. Tüm ölçüm cihazlarını ve gübreyi bugün bir alışveriş sitesinde sepete ekledim carbon filtre ve fanda var tutar biraz yüksek tuttu ama keyfimiz için değer diye düşünüyorum. Sadece şuan kabin eksiğim kaldı ona da inan para vermek istemiyorum çünkü çok basit bi sistem gibi geliyor bana onun yerine kendim yapmayı deneyeceğim ama mylar kumaş bulamıyorum.

Forumda ki bi konudan carbon filtre ve fan hesabını öğrendim sağolsunlar çok yardımcı oldu. Yoksa ben salak gibi kafama göre fazla büyükçe birşey alacaktım. Bulunduğum yer çok sıcak ama nem oranı yüksek klima düşünüyorum sürekli uyku modunda çalışsa çok yakmaz diye umut ediyorum. Tüm ölçüm cihazlarını ve gübreyi bugün bir alışveriş sitesinde sepete ekledim carbon filtre ve fanda var tutar biraz yüksek tuttu ama keyfimiz için değer diye düşünüyorum. Sadece şuan kabin eksiğim kaldı ona da inan para vermek istemiyorum çünkü çok basit bi sistem gibi geliyor bana onun yerine kendim yapmayı deneyeceğim ama mylar kumaş bulamıyorum.
Panda yansıtıcı bakabilirsin kanka illa mylar aramana gerek yok.

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Eyvallah çok sağol peki mukavvayı alüminyum folyo ile kaplasam olur mu acaba
Kanka alüminyum folyo değilde araba güneşliği daha çok öneriliyor. Folya kırıştığı yerde ısıyı tutuyor vs diyen var. Isıyı yansıtmıyor daha çok veriyor diyeni var. Folyo ucuz ama güneşlik daha iyi olur

GolD.Roger

Yeni üye
Kankam strafor köpükleri dene her anlamda kolaylık gayet kullanışlı üstüne istediğin malzemeyi yerleştirebilirsin, ısı nem ve ışık izolasyonu konusundada birebir malzeme

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    **** *** ***** ****** ** **** ********** **** ********* **
    +1
  • 420x 420x:
  • K Krall34:
  • K Krall34:
    hahahaha ****** **** ********** hahahaha** ** hahahaha* ********* *** *****
  • K Krall34:
    hahahahahahahaha
  • ax-b ax-b:
    ** * * ******** ** ***** ***** **
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    hahahaha***** ** hahahaha**** hahahaha hahahaha* *******
  • M Mrjack:
    ******* ******* ****** **** ********** ******* *** ********* **** hahahaha**** **** ***** ******** **** ********
  • ax-b ax-b:
    hahahaha* hahahaha ***** **** ******* *** ***** ***** hahahaha*** ********* ***** ****** ********** ****** ******* *** ***** **
  • M Mrjack:
  • ax-b ax-b:
    ***** ********* hahahaha
  • M Mrjack:
  • ax-b ax-b:
  • M Mrjack:
  • ax-b ax-b:
    ********* **** ********** **
  • ax-b ax-b:
  • K Krall34:
    ***** hahahaha* **** ** ** ********* *****
  • K Krall34:
  • M Mrjack:
    ********* hahahaha*
  • K Krall34:
  • K Krall34:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • Ne Bu Tantana Ne Bu Tantana:
    ******* *** ********* ********** ********** ********* ********* ******* **** *** ******* ****** ** ******** ******* hahahaha*
    Ne Bu Tantana Ne Bu Tantana: ******* *** ********* ********** ********** ********* ********* ******* **** *** ******* ******...