Birkaç sorum olacak ilk tohumum

merijackson

Yeni üye
Herkese selamlar, detaylı ve özenli olarak ilk yetiştirmem olacak. Kabin,ışık,gübre vs sorularım olacak yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim… hepinize afiyet olsun

merijackson

Yeni üye
Söyle gardom nedir sıkıntıların
Kanka sa öncelikle, çok şükür uzun süreli içiciyim :) ama malum ekonomi artık varı yoğu sigaraya vermeye başlayınca mecbur yapmak zorunda kaldık güvendiğim biyerden tohum çözdüm 3 gün bitiyo işte bugün sabah çatlamış tohum sonunda biraz Filiz vermesini bekliyorum, biraz büyüyene kadar diye idareten bir kabin yaptım toprağa alınca koymak için, karton kutunun içini folyo ile kapladım, evde de kırmızı mavi LED’ler vardı içine tepeden onları yapıştırdım güzel bir mor ışık oldu ama tabi ne kadar yeterli olur ve neler eklemem lazım bilmiyorum, tek tohum olduğu için tek bitkiye havalandırma gerekmez diye düşündüm o yüzden fan almadım biraz uzun oldu yazı kusura bakma

Kanka sa öncelikle, çok şükür uzun süreli içiciyim :) ama malum ekonomi artık varı yoğu sigaraya vermeye başlayınca mecbur yapmak zorunda kaldık güvendiğim biyerden tohum çözdüm 3 gün bitiyo işte bugün sabah çatlamış tohum sonunda biraz Filiz vermesini bekliyorum, biraz büyüyene kadar diye idareten bir kabin yaptım toprağa alınca koymak için, karton kutunun içini folyo ile kapladım, evde de kırmızı mavi LED’ler vardı içine tepeden onları yapıştırdım güzel bir mor ışık oldu ama tabi ne kadar yeterli olur ve neler eklemem lazım bilmiyorum, tek tohum olduğu için tek bitkiye havalandırma gerekmez diye düşündüm o yüzden fan almadım biraz uzun oldu yazı kusura bakma
Kanka bende tersoyum öncelikle benim Kabinde bez dolaptan çevirme kanka ışığını bilmiyorum ama tek bitki için en ucuz çıkış yolu torch LED’ler al 50w lık 3 tane devam et bloom a geçtiğinde @Canna reisin önerdiği bi mor ışık var 150 TL öyle bi fiyatı olması lazım bende çiceklenmeye başlasın 2 tane ekliycem Kanka bide toprağın düzgün kaliteli toprakla başla 200 TL civarı bişey olması lazım

C

Canna

Guest
Dostum öncelikle hos geldin aramiza, tabiki yardimci oluruz. Simdi o led ler kac watt ve kac lümen biliyormsun, toprak ,gübre, PH ayarlama, nem, sicaklik, isik gücü bence önce gir forumlara bu konulardaki bilgileri oku, ayirabilecegin bütce, tohumlarin auto mu photo mu?

merijackson

Yeni üye
Dostum öncelikle hos geldin aramiza, tabiki yardimci oluruz. Simdi o led ler kac watt ve kac lümen biliyormsun, toprak ,gübre, PH ayarlama, nem, sicaklik, isik gücü bence önce gir forumlara bu konulardaki bilgileri oku, ayirabilecegin bütce, tohumlarin auto mu photo mu?
Reis sağolasın ben yapmış olduğum kabinin resmini atayım direkt, Biraz büyüyene kadar geçici olarak yaptığımı da belirteyim bu arada. Forumları da baya uzun süredir okuyorum zaten hemen hemen ezberledim sayılır herşeyi ama danışmadan girişmek istemedim yine, tohum hakkında da bilgim yok İnan kendi kanalıma sordum bulabilirmiyiz diye o buldu haze tohumu kendisinden aldığım sigara yani o şekilde aldım. Ledlerde normal şerit led, toprak olarakta bitki ürünleri satan biryerden aldım gübreli toprak olarak. Gübreli toprak olunca ilk 30 gün ek gübre istemiyormuş anladığım kadarıyla ama daha sonradan nasıl devam etmem gerekir ve sulama sıcaklık nem gibi konulara dair kapasiteli bir bilgim yok

Ekli dosyalar

• BAEAE361-D1A9-498C-A3DC-95AF6EB24338.jpeg
    BAEAE361-D1A9-498C-A3DC-95AF6EB24338.jpeg
    831.1 KB · Görüntüleme: 28
C

Canna

Guest
Dostum isigin rengi veg dönemi iicin ideal, lütfen simdi sana ilk yorumda yazdigim konulari forum icinde arstir, cünki hepsinin aciklamasi var forumlarda, ben yasli adamim:D beni simdi yorma hepsini tek tek sana yazidirma:)

C

Canna

Guest
Dostum takildigin konularda yardimci olurum ama , eger kendin emek veririsen ögrenirsin

merijackson

Yeni üye
Dostum takildigin konularda yardimci olurum ama , eger kendin emek veririsen ögrenirsin
Üstad rahatsız ediyorum ama tohumu toprağa geçireceğim, aldığım toprağı atacağım, marka seçmek için geç kaldım ben biraz bir süreliğine gübreli toprak olarak aldığım bu toprağı kullansam olur mu yoksa alternatif uygun önerebileceğin bişey var mı?

Ekli dosyalar

• B06B7624-EAF2-497B-96D4-EDEC2BD1A9A2.jpeg
    B06B7624-EAF2-497B-96D4-EDEC2BD1A9A2.jpeg
    209.9 KB · Görüntüleme: 6
C

Canna

Guest
Dostum aldugun topragi kullanabilirsin ama %30 perlit ile karistir, yoksa her sulamada toprak sikisir, kökler iyi gelismez, en iyi toprak plagron light mix.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Chat bot:
  • E eagle54:
    hahahaha***** ******* ********* ********* ********
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    ********* ********* ******* ********* hahahaha
  • S SafOt:
    hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******
    S SafOt: hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******