Bir ufak yardım ardından sahne benim

hulolop

Yeni üye
Forumu çok sıkı şekilde takip ediyorum . tamam hepsini kaptım başlıyorum dedikce bir soru işareti daha beliriyor kafamda . ilk olacak. boşa para harcamak istemiyorum. En önemlisi de elime yüzüme bulastirip seti letgolar da satmaya çalışmak sonu ile karşılaşmamak adına ; 

1- 2 bitki olacak (auto ilk etapta) kesin 3. sü olmayacak .Gardolabtan yapmayı planlıyorum (boy 1.80 genişlik 100 en 50 içini haleltcem ya beyaz alcam ) eni çok dar  sikinti yaşarım gibime geliyor. Çadırlarda çok fahiş fiyat o kadar para verirsem kendimi enayi gibi hissederim . tavsiyeniz nedir en sorun yaşatır mi ?

2- Hocam isik için forumdan takip ettigim kadarıyla F/P olarak  viparspectra led 600 yada 900 alcam yurtdışından arkadaşım getirecek.(max 2 bitki)  . 2 bitki ve yukarıdaki kabin için 900 v alsam çok mu apaçi kaçar? boşa masraf etmiş olur muyum 

3-  Havalandırma; Giriş için   SP silent 180 m3
 çıkış için ; 380 m3 aktif karbon , 240m3 sp silent düşünmekteyim.( giriş çıkışında 2/3 u kadar olsun diyorlar bu kafi gelir mi Karbon filtre de düşürecek cekisi?) 
en çok sıkıntı hissettiğim konu havalandırma kesin koku olayını çözmem lazım paket olacak kadar koku olursa anında kaldırır atarım.
(ev dışındaki yabancılar)

4. 2 adet 20 lt airpod saksı 

5. ufak aletleri de halledicem (nem mak., vantilatör,pi metre vb.)

6. Medya olarak plagrontoprak light  ve sensi bloom alcam . gübre sulama işlerini başlamadan çözemeyeceğim gibime geliyor . auto flower başlığında ki tanin çizelgeyi uygulucam.

7.  attik cimlemdi diyelim  direk küçükken ledin altına alsam ledi israf etmiş olurmuyum yerine başka bir şey yapabilir miyim hafif büyüyene kadar 

başladığımda inşallah forumu güzel yesillendircem . 

telefondan yazıyorum hatalar icin affola . 

şimdiden çok teşekkürler 

köfteci

Yeni üye
Cvp: Bir ufak yardım ardından sahne benim

hulolop' Alıntı:
Forumu çok sıkı şekilde takip ediyorum . tamam hepsini kaptım başlıyorum dedikce bir soru işareti daha beliriyor kafamda . ilk olacak. boşa para harcamak istemiyorum. En önemlisi de elime yüzüme bulastirip seti letgolar da satmaya çalışmak sonu ile karşılaşmamak adına ; 

1- 2 bitki olacak (auto ilk etapta) kesin 3. sü olmayacak .Gardolabtan yapmayı planlıyorum (boy 1.80 genişlik 100 en 50 içini haleltcem ya beyaz alcam ) eni çok dar  sikinti yaşarım gibime geliyor. Çadırlarda çok fahiş fiyat o kadar para verirsem kendimi enayi gibi hissederim . tavsiyeniz nedir en sorun yaşatır mi ?

2- Hocam isik için forumdan takip ettigim kadarıyla F/P olarak  viparspectra led 600 yada 900 alcam yurtdışından arkadaşım getirecek.(max 2 bitki)  . 2 bitki ve yukarıdaki kabin için 900 v alsam çok mu apaçi kaçar? boşa masraf etmiş olur muyum 

3-  Havalandırma; Giriş için   SP silent 180 m3
 çıkış için ; 380 m3 aktif karbon , 240m3 sp silent düşünmekteyim.( giriş çıkışında 2/3 u kadar olsun diyorlar bu kafi gelir mi Karbon filtre de düşürecek cekisi?) 
en çok sıkıntı hissettiğim konu havalandırma kesin koku olayını çözmem lazım paket olacak kadar koku olursa anında kaldırır atarım.
(ev dışındaki yabancılar)

4. 2 adet 20 lt airpod saksı 

5. ufak aletleri de halledicem (nem mak., vantilatör,pi metre vb.)

6. Medya olarak plagrontoprak light  ve bitcoin bloom alcam . gübre sulama işlerini başlamadan çözemeyeceğim gibime geliyor . auto flower başlığında ki tanin çizelgeyi uygulucam.

7.  attik cimlemdi diyelim  direk küçükken ledin altına alsam ledi israf etmiş olurmuyum yerine başka bir şey yapabilir miyim hafif büyüyene kadar 

başladığımda inşallah forumu güzel yesillendircem . 

telefondan yazıyorum hatalar icin affola . 

şimdiden çok teşekkürler 

1- dolap elinde var ise iş görür 2 bitki için sativa ekersen boy konusunda sıkıntı yaşayabilirsin hibrit yada indica genetik öneririm. 

2-viparspectra 600 iyidir 900 e gerek yok o kabin için. 

3-havalandırma konusunda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar ben karbon filtre kullanmıyorum.

4- 20 litre idealdir. bitkim çok büyümesin saga sola dallar birbirine karışmasın scrog yapmam dersen daha ufak saksılarda iş görür.

5- nem makinesi alırken haznesinin büyük olmasına dikkat et zırtpırt su doldurmak bazen adamı çileden çıkartabiliyor. termometre ,ph ve tds metren mutlaka olsun elinde.

6- tangin çizelgesi iyidir düzgün uygulayabilirsen güzel sonuçlar alırsın bitkinden.

7- 8-10 cm olana kadar koymasanda olur cam kenarında güneşte kendi kendine büyür o boylara gelene kadar. 

şimdiden hasatın bol olsun devamını bekleriz :)

1-Bunun için ayırdığın bütçe nedir ben forum için yeni bir grow kabin tasarladım ama daha foruma konusunu açmadım denk fiyatlı ise acele edip konuyu açabilirim. Bitkinin en ve boy kısmını eğitimlerle yönlendirmek mümkün şöyle düşün sığmazsa yapraklar etrafa çarpar havalandırma olmazsa nem küf yapar ama yaprakları budamak mümkün veya saksı ile bitkiyi ortalama boylarda tutmak mümkün atıyorum 15 lt saksıda enine 50cm büyümez bitki aynı zamanda genetik te önemli bunlar çözülemicek sorunlar değil seni tatmin eder mi o önemli ve asla hasat gramı olarak düşünme öyle sevdiğin lezzet genetik gelirki 2 yerine 1 sigara seni mest eder bana yeter dersin ama burada dediğim gibi yetiştirilir ama senin tatminkarlığın önemli çadıra göre hasatın az olur en boydan dolayı kabinin vaat ettiği şeyler hava geçirmez olması ışık geçirmez olması ve ısıda toksik madde üretmemesi.

2- İleride geniş çaplı alanlara taşınmıcaksan 600 almalasın en kötü ihtimalle beklediğinden az hasat alırsın buda risk değildir bir dahaki süreçte gerekirse 2 tane koyar veya benzer ısı üretmeyen ışıklarla güçlendirebilirsin 900 w bitkileri coşturabilir iyi gözlem yapamazsın ama 600 de en fazla cılız kalır ama bir sonraki süreçte yorumun olur ve paran cebinde kalır zarar yok yani. Ve yabancıların yetiştirme videolarına bak ortalama ne kadar yetmiş yetmemiş görebilirsin illaki videosu vardır diye düşünüyorum.

3- Çıkış fanı daha yüksek olmalı bence ayrıca başka sadece bu iş için olan yerlerde fanları biraz daha ucuza bulabilmen mümkün çapına dikkat etmelesin evvela karbon filtreler genelde 15cm çapa sahiptir fanlarda aynı şekilde olursa dönüştürücü boru vs kullanmana gerek kalmaz. çıkış fanı daha çok olursa ne olursa olsun hava yukarıya yönlenip çıkacak demek buda carbon filtreden sonra kokusuz demek ama dolabın hava sızdırmazlağını sağlamayı unutma. Ayrıca azıcık odaya eve sızsa sorun değilse dışarı kadar çıkmaz gerisi ona jel gibi şeylerle bile çözülür dert etme onu.

4- Saksılar ideal duruyor.

5- O iş te tamam

6- Bir şey diyemem bu seçimlere ama inan zor değil gübreleme işi sen bilirsin hangisini istersen ondan al ph oranına dikkat etmeyi unutma.

7- Ledler az yakar zaten büyük ısraf söz konusu değil çok uzaktan verirsin ışığı sorun olmaz diye düşünüyorum ama firmanın önerilerine bakman lazım her ledin farklı mesafeleri olabilir merceklerine göre. Bence ekstra bir şey kullanırsan israf olur..

Umarım yardımcı olur yorum zaten daha iyi bilen arkadaşlarımızda yorum yapacaklardır iyi forumlar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ** ** **** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ******* hahahaha ********** ***** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam: