Bipolar bozukluk ve esrar kullanımı

Merhabalar ustalar iki sigaralık içtikten sonra bir ay kadar manik döneme girmişim ve doktorum tıp kitaplarında yer almasa da yeni araştırmalar sonucu görülen tip-3 bipolar tanısı koydu.
Bu tip bozuklukta sadece madde ve alkol kullanımı atakları tetikliyormuş(tip-1 ve tip-2 bipolar hastalarında da aynı şekilde tetikliyor), doktorum hayatımdan çıkarmamı söyledi ama çok seviyorum ve belirli aralıklarla esrar kendimi toparlamama yardımcı oluyor. Ayrıca anksiyete, depresyon, derealizasyon, depersonalizasyon, halüsinasyon ve ilüzyonla cebelleşiyorum.
Aynı durumda olan veya bu konularda bilgi ve merakı olan ustalarımdan tavsiye istiyorum şimdiden teşekkürler.

Ben doktor degilim ama Kenevir yada herhangi bir made zaten bazi "bozuklar" varsa tetikle mr imkani var ama demek degilki 100% öyle olacak.
Birde su var kanka benim yasadigim ülkede esrar medical durum lar icin full serbest hata bazi bipolar 3 (deprediyon) gibi hastaliklarda kisiye göre esrar genetigi yazip ezane den alabiliyorsun demek istedigim senin kendine ve vücüdün kaldircagi bir genetik bulamalisin burda doktorlarin nasil bir yol izeldigini yazabilirim ama türkiye icin gecerli olmadingan sana önerim az THC si olan ama bol miktarda CBD ise olan bir genetik bulup onu denemendir.

EN ÖNEMLI NOT : BEN YADA BASKLARI DOKTOR DEGIL BU KONUYU ACIKCA DOKTURUNA MESELA ACITINMI? NE OLURSA OLURSA OLSUN YAPABILIYORSAN BENK YADA BASKLARINI DINLEMEK YERINE DOKTORUNU DINLE

Ben doktor degilim ama Kenevir yada herhangi bir made zaten bazi "bozuklar" varsa tetikle mr imkani var ama demek degilki 100% öyle olacak.
Birde su var kanka benim yasadigim ülkede esrar medical durum lar icin full serbest hata bazi bipolar 3 (deprediyon) gibi hastaliklarda kisiye göre esrar genetigi yazip ezane den alabiliyorsun demek istedigim senin kendine ve vücüdün kaldircagi bir genetik bulamalisin burda doktorlarin nasil bir yol izeldigini yazabilirim ama türkiye icin gecerli olmadingan sana önerim az THC si olan ama bol miktarda CBD ise olan bir genetik bulup onu denemendir.

EN ÖNEMLI NOT : BEN YADA BASKLARI DOKTOR DEGIL BU KONUYU ACIKCA DOKTURUNA MESELA ACITINMI? NE OLURSA OLURSA OLSUN YAPABILIYORSAN BENK YADA BASKLARINI DINLEMEK YERINE DOKTORUNU DINLE
Çok teşekkür ederim ustacım doktorumla da detaylı konuşacağım ama malesef çorbacıdan bulabildiğim esrarın CBD ve THC oranını bilmediğim ve hala kendim yetiştiremediğim için saldım çayıra mevlam kayıra.

Hako1071

Yeni üye
Geçmiş olsun kardeş bendede rahatsızlık başladı yeni daha doktora gitmedim içince çarpıntı nefes darlığı oluyo panik atak diye düşünüyorum en sagliklisi bırakmak ben bıraktım 1 ay oldu bakalım ne olucak

Avare

Doktor
Kankam kendi hasadın olan yüksek cbd içerikli sigara ile bir miktar dertlerine derman olabilirsin. Ama torbacıdan aldığın ne idüğü belirsiz malzeme durumunu daha da kötüye götürebilir. Yukarıdaki kanka doktora durumundan bahsetmeni söylemiş.
Öyle bir durumu bu ülkede seni anlayışla karşılayacak yada seni her hangi bir suşa(türe)
yönlendirebilecek bir doktor bulman mucize zaten doktorun da madde bağımlılığı nedeniyle bu durumda olduğunu düşünüyor.

PsyWeed

Yeni üye

Bunun tohumunu bulmalısın

Açıklamasında da yazdığı gibi bipolar bozukluğa iyi gelir. Ancak çok fazla kullanırsanız daha da kötüleşir. Haftada birkaç kez takılmanı tavsiye ederim.
Yine kolay elde edebileceğin tohumların hastalığına yararlı olup olmadığına göz at.
Bu arada tohumu bulursan gizli kargo ile almayı dene. İnternette ünlü firmaların sitelerinde bulursun.
Bol şans, geçmiş olsun.

hepinize çok teşekkür ederim, doktorumla ve tıp okuyanlarla da konuştum medikal olarak kullanım etkileri kişiden kişiye değişiyor o dozajı da belirleyemeyeceğim için bir süre ara vereceğim gibi görünüyor.

Bayrakalp

Yeni üye
Geçmiş olsun kardeş bendede rahatsızlık başladı yeni daha doktora gitmedim içince çarpıntı nefes darlığı oluyo panik atak diye düşünüyorum en sagliklisi bırakmak ben bıraktım 1 ay oldu bakalım ne olucak
içtiğin sigaradan kaynaklı. mesela ben o yüzden indica sigarayı hiç sevmiyorum. içtiğimde beni basıyor ve panik haline giriyorum. sativa sigaralara yönel

Hako1071

Yeni üye
Tesekkur ederim 2,3 aydır içmiyorum 3 saksi çiçeğim var karanlığa aldım suan hasat edicem 2 si satıva 1 i indica deniyicem dostum bu arada odak bozuklugu ve anksiyete cikti bende insallah dedigib gibi olur dua et lütfen:)

G_man

Kıdemli Üye
Kanka çorbacı demişsin kesinlikle içmemelisin forumda geçen bir arkadaş çok kötü bir deneyimini paylaştı, ben sigarada olamasa da bozai eskiden içerken onla aynı sorunları yaşamıştım akıl sağlığını kaybetmemek elde değil. Kendin yetiştirebiliyorsan sponsorda https://www.degenetica.org/index.php?route=product/product&product_id=43 bu tohum var THC oranı normal genetiklere göre yarı yarıya daha az, CBD oranı çok yüksek ve açıklamasını oku sana fayda bile sağlayabilir.

blue

Yeni üye
Covid aşısı olduktan sonra bu tarz duyumlar çok almaya başladım, aşı olmadan önce içtiği her sigarada güzel kafalar yaşayan dostlarım sigara kullanımında stres ve paranoya gibi psikolojik sorunlar yaşamaya başladı. Gerçekten ilginç bir durum ve araştırılması gerek.

Ayrıca yukarıdaki arkadaşın önerdiği leafly sitesi burada yüksek oranda geri bildirim yapılmış strainlerden anksiyete, depresyon gibi rahatsızlıklara iyi gelenler filtrelenip çıkan strainlerden seçim yapılarak üretim sağlanabilir.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
    bandaleros bandaleros: ** ****** ** *********