Biobizz Gübreleri Hakkında Ürün bazında detaylı bilgilendirme (Hangisi ne işe yarar)

Extremist

Kıdemli Üye
Peki kankalar biobizz kullanıpta son dönem overdrive kullanabilir miyiz
Hiç gerek yok overdrive içeriğini bildiğinde zaten işi çözmüş oluyorsun, overdrive PK gübresi N-P-K daki PK yani fosfor ve potasyum. bunun yanında amino asit var. bitkinin aldığı PK, PK nasıl aldığı önemli değil. ihtiyacı olan değeri verdiğinde bitki zaten olması gereken formuna geliyor. En önemli şey o verdiğini iyi alabilecek sağlıklı bir kök ve iyi genetik. Işık stresinede dikkkat edin derim. 26 derecenin üzerinde de sıcaklığınız olmasın. 22-23 derece çok ideal.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Hiç gerek yok overdrive içeriğini bildiğinde zaten işi çözmüş oluyorsun, overdrive PK gübresi N-P-K daki PK yani fosfor ve potasyum. bunun yanında amino asit var. bitkinin aldığı PK, PK nasıl aldığı önemli değil. ihtiyacı olan değeri verdiğinde bitki zaten olması gereken formuna geliyor. En önemli şey o verdiğini iyi alabilecek sağlıklı bir kök ve iyi genetik. Işık stresinede dikkkat edin derim. 26 derecenin üzerinde de sıcaklığınız olmasın. 22-23 derece çok ideal.
kankacım ben gündüzleri bilinçli olarak 28 derecenin altına düşmüyorum :) doğru lüx oranını yakalayacak kadar mesafe ayarlandığında (lüx metre şart), nemi istediğin seviyede tutabildiğinde ve sağlam hava sirkülasyonu yaratabildiğinde, yüksek sıcaklığın tricom üretiminde bomba etkisi yaratacağını defalarca gözlemledim ve bununla ilgili aldığım sonucu da geçmişte günlükte paylaştım.

sıcaklık değerleri daha çok ilk 2-3 haftada hayati önem taşır. köklenme için 24-25 derece mükemmel ısıdır. ancak çiçekte 30lara kadar çıkılmasında hiçbir sıkıntı yaşanmaz yeterki çiçekleri yakma :) dünyanın en iyi çiçeği diyarbakırda yetişirdi bir zamanlar, 40 derecelerde

Extremist

Kıdemli Üye
kankacım ben gündüzleri bilinçli olarak 28 derecenin altına düşmüyorum :) doğru lüx oranını yakalayacak kadar mesafe ayarlandığında (lüx metre şart), nemi istediğin seviyede tutabildiğinde ve sağlam hava sirkülasyonu yaratabildiğinde, yüksek sıcaklığın tricom üretiminde bomba etkisi yaratacağını defalarca gözlemledim ve bununla ilgili aldığım sonucu da geçmişte günlükte paylaştım.

sıcaklık değerleri daha çok ilk 2-3 haftada hayati önem taşır. köklenme için 24-25 derece mükemmel ısıdır. ancak çiçekte 30lara kadar çıkılmasında hiçbir sıkıntı yaşanmaz yeterki çiçekleri yakma :) dünyanın en iyi çiçeği diyarbakırda yetişirdi bir zamanlar, 40 derecelerde
Kullandığın termeotetre doğru sonuç veriyormu brocum farklı bir metre ile ya da emin olduğun bir cihazla kontrol ettinmi :)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Kullandığın termeotetre doğru sonuç veriyormu brocum farklı bir metre ile ya da emin olduğun bir cihazla kontrol ettinmi :)
kanka kabinde bebeler, 3 tane nem ve ısı ölçer var, ayrıca iklimlendirme sigortası kurulu.. zaten kabini açtığın anda yüzüne sıcak hava dalgası vuruyor :)

ben uzun zamandır eğitimi, sıcaklığı ve gübreyi yüksek stres çizgisinde kullanıyorum, aldığım sonuçlardan çok memnunum. şuan forumdaki bir çok bilgi yabancı forum sitelerinden alıntı yapan kardeşlerin şehir efsaneleri. eskiden burda çok baba üstadlar vardı, deneme yanılma deneysel takılma tadında çok bilgi alışverişi yaptık. sağolsunlar bende öyle evrildim Allah razı olsun onlardan :)

şuan 2 kabinim var, biri büyük diğeri küçük deney kabinim.. zaman içerisinde şunu farkettim ki, yazılan cevapların çoğu klasikleşmiş söylemler. kenevir inanılmaz arsız ve güçlü bir bitki. yüksek strese iyi sonuçlar verebiliyor yeterki iyi gözlem ve doğru tedavi uygulansın...

şahsen ben gübre şirketlerinin verdiği ayarlama cetvellerine bile inanmıyorum artık.. onların cetveliyle benim cetvelim arasındaki verimlilik arasında büyük fark var.. en güzeli deneme yanılma yoluyla kazanılan tecrübe, bana güven bloomda yüksek sıcaklık asla dert değil

Extremist

Kıdemli Üye
kanka kabinde bebeler, 3 tane nem ve ısı ölçer var, ayrıca iklimlendirme sigortası kurulu.. zaten kabini açtığın anda yüzüne sıcak hava dalgası vuruyor :)

ben uzun zamandır eğitimi, sıcaklığı ve gübreyi yüksek stres çizgisinde kullanıyorum, aldığım sonuçlardan çok memnunum. şuan forumdaki bir çok bilgi yabancı forum sitelerinden alıntı yapan kardeşlerin şehir efsaneleri. eskiden burda çok baba üstadlar vardı, deneme yanılma deneysel takılma tadında çok bilgi alışverişi yaptık. sağolsunlar bende öyle evrildim Allah razı olsun onlardan :)

şuan 2 kabinim var, biri büyük diğeri küçük deney kabinim.. zaman içerisinde şunu farkettim ki, yazılan cevapların çoğu klasikleşmiş söylemler. kenevir inanılmaz arsız ve güçlü bir bitki. yüksek strese iyi sonuçlar verebiliyor yeterki iyi gözlem ve doğru tedavi uygulansın...

şahsen ben gübre şirketlerinin verdiği ayarlama cetvellerine bile inanmıyorum artık.. onların cetveliyle benim cetvelim arasındaki verimlilik arasında büyük fark var.. en güzeli deneme yanılma yoluyla kazanılan tecrübe, bana güven bloomda yüksek sıcaklık asla dert değil
Hepsi tecrübe ile sınırlı benim de ortalama da baya uzun süre oldu, Çiçeği tetiklemek için düşük sıcaklıklar ideal oluyor photo bitkide sonrası için zaten ister 28 yap istersen 22 yinede bitkin büyür bunda bir sorun yok. Ben 28 de de deneyip 22-23 ün daha sağlıklı ve sık bitkiler de hastalık riskinin daha az olduğunu tecrübe ettiğim için bu şekilde öneriyorum ve uyguluyorum. Herkezin yemek yemesi farklıdır ;)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Hepsi tecrübe ile sınırlı benim de ortalama da baya uzun süre oldu, Çiçeği tetiklemek için düşük sıcaklıklar ideal oluyor photo bitkide sonrası için zaten ister 28 yap istersen 22 yinede bitkin büyür bunda bir sorun yok. Ben 28 de de deneyip 22-23 ün daha sağlıklı ve sık bitkiler de hastalık riskinin daha az olduğunu tecrübe ettiğim için bu şekilde öneriyorum ve uyguluyorum. Herkezin yemek yemesi farklıdır ;)
bu konuda aynı fikirdeyim ben de tabi, çiçeğin ilk 10 günü kesinlikle 24-26 arasında gidip gelmeli, söylediklerimi yeni kankalar yanlış anlamasın, ben ileri çiçek evresi için sıcaklık dert değil demek istiyorum

Night owl

Müptezel
Silikat önemli onun asit haline gelip işler hale gelmesi aylar alıyor o yüzden aptusun regülatör var peki bunun ucuz yollu versiyonu ne olabilir ayrıca içinde bor var lif üretimi ve kalsiyum alımı için birde molibden var alt yapraklardan nitrojeni yukarıya taşımak için

Selam arkadaşlar,
Biobizz ürünleri hakkın da araştırma yaparken, firmanın kendi tanıtımlarını izledim ve türkçeye çevirdim. Ürünlerin içeriği ve kısmen değerlerini belirttim, hangisine ihtiyaç duyuyorsanız onu kullanabilmeniz için bana göre iyi bir bilgilendirme. Bilgilerinize sunarım :)

Bio-Grow :
Hem büyüme, hemde çiçeklenmede kullanılır. Pekmezden yapılır, Pekmez azot,kalsyum ve magnezyum açısından çok zengindir, 70 den fazla dağınık mikro element içerir. Vitaminler ve beta elementler kombinasyonudur. Bio-Bloom ile birlikte çalışır. 10.10.10 npk değeri sağlayarak en dengeli değeri sunar.

Bio-Bloom:
Çiçeklendirme için kullanılır. En iyi N-P-K ya sahip gübredir (2-7-4). İyi bir tat için keçiboynuzu pekmezi içerir. İyi fosfor ve potasyum için bol miktar da yosun,biraz amino asit ve bitki hormonları içerir.

Top-Max:
Top-Max Bir çiçek dönemi uyarıcısıdır, Grow ve Bloom ile birlikte kullanılır. Humik ve fulvik asitlerin bir kombinasyonudur. Bu kombinasyon sayesin de bitkiler daha fazla şeker üretirler ve daha fazla çiçeklenme elde edilir. Bio-grow pekmezden üretildiği için, Top-max ile birleşimleri sizlere en aromalı bitkileri sağlayacaktır.

Fishmix:
Yüksek Protein içeriğine sahiptir tamamen balık ürünü ile elde edilmiştir. Daha büyük bir mikroyaşam yaratmayı sağlar. Çok yüksek bir N-P-K değerine sahiptir. Çok fazla dallanma ve yaprak sağlar. Çiçeklenmenin 2. Haftasından sonuna kadar kullanılır.

Acti-Vera:
14 Farklı Enzim ve 9 Farklı amino asit içerir. Bunlar üretkenliği arttırır. Mikro yaşam döngüsüne katkı sağlar, Bitkilerin daha hızlı ve sağlıklı emilim yapmasına olanak tanır. Bitkinin bu amino asitler sayesin de daha fazla organik emilime zorlar ve hızlı büyümeleri için ortam yaratır. Bitkilerin saha yeşil, daha sağlıklı olmasını sağlar.

Bio-Heaven:
En güçlü uyarıcılardan birisidir. Tam olarak booster olarak görev yapar. Hidrolize soya fasulyesi özünden ve L-Amiono asitler ile yapılmıştır. Amino asitler, humus ve fulvik asit açısından zengin olduğu için, metabolizmayı güçlendirir ve büyüme, çiçeklenme evresini çok iyi bir şekil de hızlandırır. Bu sayede hasatınızın artmasını sağlar.

Alg-A Mic:
Kimyasal madde kullanılmadan Tamamen organik deniz yosunundan formule edilmiştir. Barındırdığı çözücüler sayesin de stresi azaltmaya ve klorofil seviyesini arttırmaya yardımcı olur. Çiçeğinizin daha etkili büyümesi için çiçeklenme dönemi boyunca kullanılır. Ayrıca yapraklar da sprey olarak da kullanılabilmektedir. Bio-Bloom ile birlikte fosfora ek olarak çiçeklenme dönemi boyunca en iyi şekil de kullanılır ve potasium çiçeklenme aşamasındaki ana elementlerle birleşerek, harika bir düzen oluşturur.
Kekem biogrow npk 4 3.6.

Hadron

Üye
Beyler bio grow bloom ve top max ı nasıl kullaniyorsunuz ve litreye kaç ml koyuyorsunuz veg ve bloomda.
Bende photo bitki var biobizin takvimini uyguluyorum ml olarak ancak o 10 haftalik olduğu için her haftayı 2 hafta boyunca uyguluyorum dogrumudur o takvimde 4. Haftadan sonra grow bloom topmax ı takvimdeki orana gore 3 unude beraber kullaniyorum bu yanlış mı bloom tomax bloomdan sonra baslanir deniyor bazi konularda

kullanabilirsin kanka. zaten son 2 hafta sıkıntı olmaz. ancak şunu da unutma, biobiz organik, over sentetik. biri googleled besin sağlıyor, diğeri kimyasal takviye içeririyor.
Kanka selam, senin de organikçi olduğunu biliyor yorumlarını keyifle okuyorum. :)
Hiç tecrübe ettinmi bilmiyorum ama bir sorum var sana.
Ben de Biobizzin bazı ürünlerini kullanıyorum ve gayet memnunum. Çiçeklenme döneminde potasyum ihtiyacı fazlalığında hiç yosun gübresi kullandınmı merak ettim. Çünkü ciddi bir potasyum ve organik madde vs kaynağı biliyosun. Yeşillendirirsen sevinirim

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Kanka selam, senin de organikçi olduğunu biliyor yorumlarını keyifle okuyorum. :)
Hiç tecrübe ettinmi bilmiyorum ama bir sorum var sana.
Ben de Biobizzin bazı ürünlerini kullanıyorum ve gayet memnunum. Çiçeklenme döneminde potasyum ihtiyacı fazlalığında hiç yosun gübresi kullandınmı merak ettim. Çünkü ciddi bir potasyum ve organik madde vs kaynağı biliyosun. Yeşillendirirsen sevinirim
Sağol kankacım, biobiz biobloom yeterli derecede potasyum içeriyor. Yosun kullanmadım hiç ama bildiğim kadsrıyla yosun köklenme döneminde daha etkili.

Ek potasyumu sağlamanın 3 yolu daha var.

1- iki adet muz kabuğunu doğra kuşbaşı, bir kavanoza koy, içine tatlı su dök kapağı kapat 2 gün beklet. 2 gün sonra kavanozu süzgeçle süz, çıkan suyu 2 litre suyla karıştır, ph ayarla ver bitkiye müthiş bir potasyum takviyesi

2- yarasa gübresi içeren bir saksıya, çiçek döneminde bitkiyi nakletmek

3- plagron batmix toprwk alıp, yüne çiçek dönemi bitkiyi nakletmek

Ben nasıl yapıyprum dersen, 27 lt saksı kullanıyorum. Saksının dibinde 1 cm kadar hidroton en altta. Hemen üstünde yarasa gübreli toprak bir kat. Hemen üstünde solucan gübreli toprak 1 kat. En üst katmanda da plagron light mix içerisinde mikoriza var. Tohum viyolde çimleniyor. viyolü toprağa koyuyorum. ilk hafta kökler viyolden 1. katmandaki mikorizalı toprağa uzuyor. ertesi hafta solucan gübreli kısma doğru büyüyor. 3.-4. Hafta yarasa gübreli kısma doğru sarmal hali alıyor. İlk 1 ay bu şekilde tüm ihtiyacı fazlasıyla karşılamak mümkün

Son düzenleme:
Sağol kankacım, biobiz biobloom yeterli derecede potasyum içeriyor. Yosun kullanmadım hiç ama bildiğim kadsrıyla yosun köklenme döneminde daha etkili.

1- iki adet muz kabuğunu doğra kuşbaşı, bir kavanoza koy, içine tatlı su dök kapağı kapat 2 gün beklet. 2 gün sonra kavanozu süzgeçle süz, çıkan suyu 2 litre suyla karıştır, ph ayarla ver bitkiye müthiş bir potasyum takviyesi

Ben nasıl yapıyprum dersen, 27 lt saksı kullanıyorum. Saksının dibinde 1 cm kadar hidroton en altta. Hemen üstünde yarasa gübreli toprak bir kat. Hemen üstünde solucan gübreli toprak 1 kat. En üst katmanda da plagron light mix içerisinde mikoraza var. Tohum viyolde çimleniyor. viyolü toprağa koyuyorum. ilk hafta kökler viyolden 1. katmandaki mikorazalı toprağa uzuyor. ertesi hafta solucan gübreli kısma doğru büyüyor. 3.-4. Hafta yarasa gübreli kısma doğru sa3mal hali alıyor. İlk 1 ay bu şekilde tüm ihtiyacı fazlasıyla karşılamak mümkün
Köklenme döneminde mikoriza ile kullandım yosunu. Gayet de memnun kaldım.
Kızçelerim çiçeklenme döneminde, her şey yolunda şükür. Biobloom la birlikte +bi çay kaşığı yosunu birlikte denemek istiyorum. Bakalım.
Toprak/ saksı hazırlama yöntemlerimiz hemen hemen aynı. Ben de katman şeklinde hazırlıyorum+ leonardit biraz da vermükilit ekiyorum.
Gecen güzel, cigaran zehir olsun kanka. Muhabbetle..

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Köklenme döneminde mikoriza ile kullandım yosunu. Gayet de memnun kaldım.
Kızçelerim çiçeklenme döneminde, her şey yolunda şükür. Biobloom la birlikte +bi çay kaşığı yosunu birlikte denemek istiyorum. Bakalım.
Toprak/ saksı hazırlama yöntemlerimiz hemen hemen aynı. Ben de katman şeklinde hazırlıyorum+ leonardit biraz da vermükilit ekiyorum.
Gecen güzel, cigaran zehir olsun kanka. Muhabbetle..
Sağol kankam seninki de zehir olsun şerbet olsun

balujoe

Kıdemli Üye
Alg A Mic spreyleme yapılabiliyor 1/3 oranda hazırlayıp yapraklara sprey yapabilirsin, çiçeklenmede isen dikkatli olmak gerekir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Alg a mic de Activera da işe yarar stress giderme konusunda çiçeğe girdiysen yapraktan spreyleme önermem sulama suyuna ekle devamkee

alg a mic i nem makinesinin suyunada karıştırabilirsin1lt/2ml oranında ama sonrasında nem makinenin haznesi ömrünün sonuna kadar yosun bağlar temizlesende yine bağlar ama sorun olmaz doğal yosunlu nem daha ne olsun :D

Ü

Üye silindi 33754

Guest

Ben nasıl yapıyprum dersen, 27 lt saksı kullanıyorum. Saksının dibinde 1 cm kadar hidroton en altta. Hemen üstünde yarasa gübreli toprak bir kat. Hemen üstünde solucan gübreli toprak 1 kat. En üst katmanda da plagron light mix içerisinde mikoriza var. Tohum viyolde çimleniyor. viyolü toprağa koyuyorum. ilk hafta kökler viyolden 1. katmandaki mikorizalı toprağa uzuyor. ertesi hafta solucan gübreli kısma doğru büyüyor. 3.-4. Hafta yarasa gübreli kısma doğru sarmal hali alıyor. İlk 1 ay bu şekilde tüm ihtiyacı fazlasıyla karşılamak mümkün
Kankam merhabalar çiçeğe girdikten sonra grow gübresini kessem bir sorun teşkil eder mi çiçekten sonra bio blom top Max Alg a mic açtı Vera vermeyi düşünüyorum sadece senin tavsiyelerin nelerdir şimdiden teşekkürler

Alg a mic de Activera da işe yarar stress giderme konusunda çiçeğe girdiysen yapraktan spreyleme önermem sulama suyuna ekle devamkee

alg a mic i nem makinesinin suyunada karıştırabilirsin1lt/2ml oranında ama sonrasında nem makinenin haznesi ömrünün sonuna kadar yosun bağlar temizlesende yine bağlar ama sorun olmaz doğal yosunlu nem daha ne olsun :D
Bu işin Tiestosu da benim diyorsun yani kral ^^ :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
    T terbiyeligunahkar: hahahaha* ***** *** ******** ******* **** ****** ******* ****** ** ***** ******** *********