Biobizz All Mix toprak

BeNiceWeed

Yeni üye
Merhaba dostlar , toprak seçimimi biobizz all mix olarak belirledim, organik ve gübresi içinde mevcut 2 haftaya kadar hiçbir takviye istemiyor , üstelik 20 Lt için fiyatı uygun ,Sizce sıfırdan yeni tohum atarak büyütmek için uygun mu bu toprak , yani acemi olduğum için soruyorum ; acaba toprak içindeki bileşenler çiçeği yakacak derecede midir ? Şimdiden teşekkürler .

Dostum merhaba,
Biobizz toprakların içerisinden böcek vs. çıkıyor gibi yorumlar okumuştum. Ben Plagron Batmix kullanıyorum anlattığın ayarda bir toprak yine, memnunum. Bu toprağa ektim direk tohumumu ph ayarlanmış düz sulama ile gidiyorum, şuanda 16.gündeyim 20.günde ufaktan gübreye başlayacağım. Herhangi bir yanma söz konusu değil şuanlık. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi growlar.

BeNiceWeed

Yeni üye
Dostum merhaba,
Biobizz toprakların içerisinden böcek vs. çıkıyor gibi yorumlar okumuştum. Ben Plagron Batmix kullanıyorum anlattığın ayarda bir toprak yine, memnunum. Bu toprağa ektim direk tohumumu ph ayarlanmış düz sulama ile gidiyorum, şuanda 16.gündeyim 20.günde ufaktan gübreye başlayacağım. Herhangi bir yanma söz konusu değil şuanlık. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi growlar.
Teşekkür ederim gayet açıklayıcı oldu , şimdi batmix’i araştırdım 6.haftaya kadar gübre takviyesi istemez diyor , büyüme takvimine baktım plagron cinsleri için haftalara göre takviyeleri yazmış orada da batmix için 7.haftadan itibaren direk bloom’a başlayın diyor.

Teşekkür ederim gayet açıklayıcı oldu , şimdi batmix’i araştırdım 6.haftaya kadar gübre takviyesi istemez diyor , büyüme takvimine baktım plagron cinsleri için haftalara göre takviyeleri yazmış orada da batmix için 7.haftadan itibaren direk bloom’a başlayın diyor.
Dostum,
Toprak gübreli ama o kadar süre yetecek kadar mı bilemiyorum. Benimde ilk grow'um aslına bakarsan bu.
Çiçeğin verdiği tepkilere göre de karar verirsin bence gübre meselesine.
Eğer alt taraftan enerji çekmeye başlıyor yapraklar sararıyorsa alttan, gübre ile takviyelersin.

BeNiceWeed

Yeni üye
Dostum,
Toprak gübreli ama o kadar süre yetecek kadar mı bilemiyorum. Benimde ilk grow'um aslına bakarsan bu.
Çiçeğin verdiği tepkilere göre de karar verirsin bence gübre meselesine.
Eğer alt taraftan enerji çekmeye başlıyor yapraklar sararıyorsa alttan, gübre ile takviyelersin.
Bol hasatsalar diliyorum kardeşim , senin kız ne durumda kaçıncı haftasında memnunsun o zaman batmix’den.

Bol hasatsalar diliyorum kardeşim , senin kız ne durumda kaçıncı haftasında memnunsun o zaman batmix’den.
Ben sponsordan 3 tane auto bakıyorum kanka, topraktan kafa cıkardıklarından bu yana 16.günlerindeler bugün.
iki bitkim 3.katı hazırlıyor, gelişimleri benzer gidiyor.
bir bitkim 2. katı geliştiriyor.
Sulamayı başlarda az verdim, kabini nemli tuttum ağırlıkla.
Şimdi kurudukça bir çay bardağı kadar ph ayarlayıp suluyorum.
Calmag edindim elimde yoktu ne olur olmaz diye, biraz magnezyum eksikliği var gibi gördüm, onun dışında topraktan ben memnunum yapısı dokusu farklı düz topraklara nazaran. Bitkinin köklerine nefes aldırıyor . Böcek vs. cıkmadı.

BeNiceWeed

Yeni üye
Ben sponsordan 3 tane auto bakıyorum kanka, topraktan kafa cıkardıklarından bu yana 16.günlerindeler bugün.
iki bitkim 3.katı hazırlıyor, gelişimleri benzer gidiyor.
bir bitkim 2. katı geliştiriyor.
Sulamayı başlarda az verdim, kabini nemli tuttum ağırlıkla.
Şimdi kurudukça bir çay bardağı kadar ph ayarlayıp suluyorum.
Calmag edindim elimde yoktu ne olur olmaz diye, biraz magnezyum eksikliği var gibi gördüm, onun dışında topraktan ben memnunum yapısı dokusu farklı düz topraklara nazaran. Bitkinin köklerine nefes aldırıyor . Böcek vs. cıkmadı.
Merak ettiğim başka birşey var , ben kumaş dolap almak istiyorum hani öğrenci evlerinde olurya fermuarlı bez dolaplar , bunun içinde büyütsem ama önü açık olsa ( hava dolaşımı için ) içinde nem ve sıcaklık kaybı olur mu ? Sen nasıl bir çözüm ürettin ?

Dostum,
ben linkteki kabinden kullanıyorum bütçen varsa bez dolap ile girişme direk kabin edin.
Fermuarlı bez dolap ile yapacaksan iç hacmi geniş, boyu uzun seçmeye özen göster derim ayrıca içini alüminyum folyo ile değil mylar kaplamanı öneririm.
Işık sızıntısı, hava sirkülasyonu, nem ve sıcaklık kontrolü çok önemli dostum bunlar ne kadar stabil kalırsa bitkin için iyi olur. Çiçeklenme döneminde çiçek için karanlık olduğunda bez dolap etrafta ki ışığı içeri kaçırabilir buna mesela özen göstermelisin.
Önünün devamlı açık olması nem kontrolü yapmanı oldukça zorlaştıracaktır muhtemelen.

BeNiceWeed

Yeni üye
Dostum,
ben linkteki kabinden kullanıyorum bütçen varsa bez dolap ile girişme direk kabin edin.
Fermuarlı bez dolap ile yapacaksan iç hacmi geniş, boyu uzun seçmeye özen göster derim ayrıca içini alüminyum folyo ile değil mylar kaplamanı öneririm.
Işık sızıntısı, hava sirkülasyonu, nem ve sıcaklık kontrolü çok önemli dostum bunlar ne kadar stabil kalırsa bitkin için iyi olur. Çiçeklenme döneminde çiçek için karanlık olduğunda bez dolap etrafta ki ışığı içeri kaçırabilir buna mesela özen göstermelisin.
Önünün devamlı açık olması nem kontrolü yapmanı oldukça zorlaştıracaktır muhtemelen.

Dostum bütçem olsa da bir kabine 800 lira vermek ne bileyim çok gereksiz geliyor , forumda gördüm gezinirken bez dolap alıp straforla kaplayıp folyo geçenler olmuş , senin de dediğin gibi önemli olan hava girişi çıkışı nem ayarlaması, Işık için elimde şöyle bişi var kumandalı led , mor mavi sarı istediğin gibi değiştirebiliyorsun , 200 wat sanırım , işe yarar mı acaba

Alfonso Metal Dekoratif Minimalist Led Lambader 150x30cm Animasyonlu Kumandalı Renkli Köşe Lambası
https://www.hepsiburada.com/alfonso...ose-lambasi-p-HBCV0000005TKB?magaza=thorqtech

Son düzenleme:
Vardır dostum senin tercihin tabi ki gerekli koşulları o şekilde sağlayabilirsen neden olmasın.
ışık olarak 400w hps kullanıyorum ben. led konusunda seni yanlış yönlendirmek istemem hakim olmadığım bir alan

Mertali54

Doktor
Dostum merhaba,
İyi growlar.
yav kanka bendede batmıx toprak var dedılerkı kankalar bu toprak bıtkı yı yakar olmaz bur suru olumsuzluktan soz ettıler bende bu topragı yıkadım evet bıldıgın topragı yıkadım kanka suzgece koyarak ve dedımkı kendı kendıme topragı yıkarsam asırı gubrelı olan topragı gubresı akar ve gıder netıcede o yıkadıgım topraga ektım 4 gun oldu topraktan cıkalı ve suanda hıc bır sorun yok ama 10 gun gectıkten sonra dırek batmıxe alıyım mı dıyorum kararsısım sımdı fromda arama yaparken bu yazınızı gordum benı yesıllendırırmısın batmıx toprak ıle ılgılı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ****** ******** ******* ******** ********* ***** ***** ****** ** ** hahahaha ******* hahahaha********
    ****** ******** *** ***** ****** ***** ****** ***** ******** ********** hahahaha *** ******* **** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    * ***** ****** ***** ****** ***** ******** ********** hahahaha *** ******* **** ** ****** *** *** ********* ***** **
    ****** ******* ********** **** ****** ******* **** ** ********* **
  • kkush kkush:
    ******* ***** ********** ***** hahahaha*
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ******** ** *** ******** ******* ********* **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ***** ** **** **** *** ***** ****
    hahahaha*** hahahahahahahaha********** hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ***** ********* ********** ******** ******** ******* ********* **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ***** ** **** **** *** ***** ****
    +1
  • kkush kkush:
    ***** *** ***** ******* hahahaha
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ** ********* ********** ******** ********* ** ****** hahahaha****** *******
    +1
  • kkush kkush:
    +1
    ***** ********* *** hahahaha** hahahaha***** **** hahahaha* ***** ***** ***** ******** ********* ******** hahahaha*** ********* ***** ***** **** ***** **** ***** ******* ********* * ***** ****** ** ****** ******* ******** ******* ********* **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ***** ** **** **** *** ***** ****
  • istr istr:
    ****** ******* ******** ***** *** ****** **** ***** ***** **** ****** **** ********* ***** ********* *** hahahaha** hahahaha***** **** hahahaha* ***** ***** ***** ******** ********* ******** hahahaha*** ********* ***** ***** **** ***** **** ***** ******* ********* * ***** ****** ** ****** ****
    ******* *** hahahaha ********** hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
    +1
  • istr istr:
    ******** ****** **** ********* ********* ********* ***** ******* ******** ******* **** hahahaha**
    +1
  • kkush kkush:
    ********* ********* hahahaha* ** ****** ******
    +2
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ***** ********* *** hahahaha *** ****** hahahaha* ***** hahahaha ********* ***** ***** **** hahahaha* ** ******** ********** hahahaha ********** *****
    +1
    ******** ********* ***** *** ******* ****** ******* ***** ********* hahahaha***** ******** ******* ******** ***** *** ****** **** ***** ***** **** ****** **** *********
  • istr istr:
    ***** **** ******* **** ***** ******* **** ********* ********* hahahaha* ** ****** ******
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • istr istr:
    **
    istr istr: **