Beyler yeni başladım bı destek atarsaniz sevinirim.

Morko

Üye
Kabini kendim kurdum bez derinlik 60 en 118 boy160 iki tane Aircol ara motoru 12kt hava girişi 1 adet Aircol 12kt hava ciki var 65cm yüksekliğe 400watt metal Halide projektor koydum çadırın içini mylar ile kapladım 13 ağustosta tohumlari peceteye koydum 18 ağustosta baş verdi biobizz marka 19 litrelik bez saksıya ektim nem problemi yaşadığım için içerisine 3 adet farklı yerlere ıslak havlu koyuyorum içinde 1adet vantilatör var en düşük ayarda calisiyo kızların üstüne direk oynar başlıklı değil toprak idare eder diye şimdilik damacana su ile ph ayarlamadan toprak kurudukca şu veriyorum her bir saksıya 3 er litre nem yine yetersiz oldgu için arada sprey yapıyorum sıcaklık ışık açıkken 28 30 arası degisiyo nem 47 50 arası 5. Günüm ışık kapalı iken sıcaklık 23 derecede fikir ve önerileriniz varsa mutlu olurum foto aticaktim dosya büyük diyor

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yüklemek istedigin resmin üzerine sag tik yap, bununla ac tan paint sec ve resim acildiginda pixse li tikla ve asidaki pixsel boyutunu sil yerine 600 yaz ve alttaki ok butununa tikala, resim yüklenecek boyuta gelecek., vantilatörü ilk 2 hafta calistirma birak kizlar biraz palazlansin, vantilatör yeni filize zarar. Ph ayrlamazan sikinti olur

Morko

Üye
Yüklemek istedigin resmin üzerine sag tik yap, bununla ac tan paint sec ve resim acildiginda pixse li tikla ve asidaki pixsel boyutunu sil yerine 600 yaz ve alttaki ok butununa tikala, resim yüklenecek boyuta gelecek., vantilatörü ilk 2 hafta calistirma birak kizlar biraz palazlansin, vantilatör yeni filize zarar. Ph ayrlamazan sikinti olur
Geldi mi hacim biraz teknoloji ozurluyumdur

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet su an icin sicaklik ve nem iyi ama bitkin büyüdükce sicakligi 23-25 dereceyi indir, nemi kademeli olarak %50 ye kadar düsür, ama bu isleme bitkin 2 haftalik olduktan sonra basla.

Morko

Üye
Evet su an icin sicaklik ve nem iyi ama bitkin büyüdükce sicakligi 23-25 dereceyi indir, nemi kademeli olarak %50 ye kadar düsür, ama bu isleme bitkin 2 haftalik olduktan sonra basla.
Tamam hacim üst tarafta bir motor daha var onu açınca sıcaklık düşüyor. Nemi azaltmak için havlulari azaltirim şuan 7 tane var. Bugün kızları sulayinca iki tanesinin yaprakları assagi düştü neden olabilir sence . Birde gübreleme işlemine nezaman baslayim formda biobizz allmix 3 hafta idare eder diyodu.
-bana evde yapabileceğim gübre tarifi verebilir misin
-co2 gubrelemesine nezaman baslayim
- evde CO2 üretimini nasıl yapabilirim
Bir tarif denedim olmadı
CO2 yi yaptim nezaman vermeye baslayim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Co2 yi de bitkin biraz palazlansin isiklar yandigi zaman veremeye basliyabilirsin. CO2 hakkinda bilgin yaksa sor.Bitkine ilk su verdginde bazen yapraklar sarkabilir sikinti yok tekrar düzelir.Ekmek mayasi ve seker tarifi var internette google ile bulabilirsin. 2. haftadan sonra gübre semasinda yazan miktarin yarisi ile basla her sulamada %10 arttir, Yapraklarin sivri uclarinda renk degisimi baslarsa hem yandaki hemde ucunda, gübre fazla gekiyor demektir.Ona göre bitkini takip et

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha ****** ****** ****** ***
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
    ******* ***** ****** ** ******* ***** hahahaha*** ******* ******* ** ******** ** ****** ********
  • NewGardener NewGardener:
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** *** ******** *** hahahaha* ** **** ********* ****** ******** **** *** ******* ********* ********
  • 2 2008Grower:
    ****** *** **** **** ******* ***** ****** ******** ********** ** hahahaha hahahaha* hahahaha**** ********* ***** ********** **** ***** ****** ******** **** hahahaha** ******** ******** ******* ** ***** hahahaha
  • 2 2008Grower:
    ***** ******** ***** ******* ******** hahahaha** ** hahahaha **** *** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ***** ****** ** ******* ***** hahahaha*** ******* ******* ** ******** ** ****** ******** ***** * ********* ******** **** ****** ** ** ***** ******* **** ** ********** **
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
    ******** ********* ****** ** ***** **** ** ****** ******** **** ********* ********* ******* **** *****
    2 2008Grower: ******** ********* ****** ** ***** **** ** ****** ******** **** ********* ********* ******* ****...