beyler YARDIM lütfen

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka o isik sana cicekte yeteri gücte ppfd degeri vermiyecek, sömeklerin ciliz kalir. PPFD saniyede metre kareye düsen foton sayisi demektir. Kanka isigini desteklemen gerekiyor .

bupenza

Yeni üye
kullanma talimati yoktu zaten abi sadece nasil baglanicagini gosteren bir kagit vardi.
keske arastirip alsaydim ya qb iyidir samsung h led iyidir diye bunu aldim dunya para verdim, gerci iyi hasatlar aldim ama sen oyle diyosan oyledir nasil birseyle desteklemek lazim peki veya bunu satip nasip bisey almak lazim suan yapabilecegim birsey degil sadece fikir edinmek icin soruyorum abi sende musaitsen cok ugrastirmicaksam yazarsan sevinirim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam yazmissin 3500 k diye gec gördüm. Ama dedigim gibi sana isik takviyesi lazim. 2 adet 50 watt kirmizi led projektör ile isigini takviye etmeni öneririm. Cop led degil projektör. Atlantis marka yerli üretim var arastir bulacaksin.

bupenza

Yeni üye
cok tesekkur ederim bu bitkiler bitsin islerimi hallediyim eger tekrar yapmaya karar verirsem senden ve degerli bilgilerinden yardim isteyecegim soracagim isik hakkinda cok sey ogrenmek icin tekrar tesekkurler.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yazdim nasil takviye edecegini. Dostum tabiki hasat alirsin ama sana göre iyi olan baskasina görede iyidir demek degildir. Benim önerilerim hep en iyisini yakalamak icin.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum sana önerdigim takviye isik 200-250 tl arasi bence simdiden al bütce müsait ise bu hasatinada cok faydasi olur.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Su anda kulladigin isigin yanilarina as. mesafe ayni olsun, sana özellikle projektör dedim ,cünki cok hafifi bir isinma var projektörlerde. Esas sen QB yadigi sicakligi düsün bunlarin sicakligi yok o kadar.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bunlari 50 cm yakina kadar indirebilirsin sikinti yaratmaz, ama senin isiginla birlesince bitkini isik stressinede sokamasin. Isiklari yaktiktan sonra bitkini takip et, en ufak yapraklarda bir sekilde kivrilma baslarsa hemen isigi uzaklastir.

bupenza

Yeni üye
aslinda suan 1 tanesiyle 40 digerleriyle 50 55 bosluk var ve daha yukarda kaldirabilcegim mesafe malesef kalmadi bu yuzden dimmerida yaridan fazla acamiyorum. abi bu sefer hersey ters gitti ya.

orhanakarca33

Yeni üye
merhabalar dostlar birsey sorcam bılen bı abımız cevaplarsa sevınırım auto bıtkıme ısık suresı ne kadar vermelıyım henuz 2 haftalıklar ornegın18/6 denılıyor ama 18 saatmı ışık vercem 6 saatmı aydınlatırsanız sevınırım ıyı gunler

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bu konuda bu kadar uzaktan yorum yapamam kontrolü elinden birakmiyacaksin. derece27 bilemedin 28 fazlasi zarar kliman var. nemi ve sicakligi kontrol altinda tutman gerekir yoksa baska sorunlar cikabilir.

bupenza

Yeni üye
Kanka bu konuda bu kadar uzaktan yorum yapamam kontrolü elinden birakmiyacaksin. derece27 bilemedin 28 fazlasi zarar kliman var. nemi ve sicakligi kontrol altinda tutman gerekir yoksa baska sorunlar cikabilir.
abi bir sonrakini daha profca yapmak isterim bir lux metre alip isigin yuksekligini , dimmer ayarini olcerek dogru isigi alicak sekilde ayarlayarak yapmak isterim auto , photo bitkide olmasi gereken bitkinin ihtiyaci olan degerler nedir bunu yazdigin bir yer var mi? eger yoksa degerler ne olmalidir ?

bupenza

Yeni üye
tamamdir abi sagol, peki qb' yi 50w iki kirmizi ledle deskteklemek elektrik olarak 400hps ampule yaklasabilir belki gecebilir tam bilemiyorum boylr oldugunda en iyi verim hangisinden alinir?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!