BEYAZ SİRKE İLE PH AYARLAMA

siyah1117

Yeni üye
20 günlük bu usta suan 26 gunluk bı suluma yaptım oda bıo bız 3 hafta 1 lt verdim suyu dahada gelişti topping attım yapraklara duzenli cal mag

siyah1117

Yeni üye
sprey sıkıyorum usta yapraklar yemyesıl olana kadar devam edıcem hergun ph ısıde sıkıntı tam ayarlamıyorm ama oyle boyle gıdıyo sonunda emeklerım bosa gıtmesın dıye ugrasıyorm

UFUK...

Kıdemli Üye
sprey sıkıyorum usta yapraklar yemyesıl olana kadar devam edıcem hergun ph ısıde sıkıntı tam ayarlamıyorm ama oyle boyle gıdıyo sonunda emeklerım bosa gıtmesın dıye ugrasıyorm
Aynen kanka sık yapraktan ph ayari istemez zaten. Ilkt etapta phsiz gider gubreyle pek isi olmadigi icin bitkinin ama bi ph olcer kullan bi kac sise suyu olc ortalama bi fikir bari uydur asagi yukari soyle olcuyor boyle olcuyor diye.

siyah1117

Yeni üye
aynen usta oyle yapım hatta ben yarın bı resım yuklım son halınede bak usta gelişimi hakkında falan cok tesekkur ederım kendine iyi bak yarın yüklerim foto usta konusurz

Yesil888

Ordinaryüs
ustalarım resım yukleyemıyorm ne kafayı yıcem fotoları var senın gormenıde cok ıstıyorm usta gubreler bıobız 3 hafta 2 kız kişi bası 750 ml veriyorm hergün yaklasık 1 haftadan berıde yapraklara cal mag ama su ph olayında sınıfta kaldım bı tam olmadı kafayı yıcem
Gönderdigim linki tikla, istedigin resmi yükle,silinme süresini uzat, ordaki linki kopyala buraya yapistir. Yüklemeden önce exif bilgilerini sil.Cep telefonu ile resim cekerken telefonun GPS yani konum bilgilerini kapat.

ucuz ph metre aldım bozuk çıktı geri gönderdim yenisini alamadım. 3. sulamam olacak 2 keredir besinli gidiyorum ph metre alamadığım için 10 gün içerisinde alabiliyorum bu sürede 1 sulama boş yapmam yeterli olacak durumu bu şekilde kurtarıp ph metre alabileceğim. Sonrasında hiç böyle dertlerim kalmayacak. 5 litre 7.3 ph suya 1 kapak ideal aralıklara çeker mi sence 1 sulama kurtarsın yeter kaliteli bir ph metre alacağım
bir kerelik paraya kıy adwa ad12 al kafan rahat olsun

YouDet

Üye
Kanka selam. Dijital bir pH metre ve pH düşürücü sıvı almanın maliyeti toplam 700-800 lira tutmuyor. Fakat ikisinin yaptığı işin fayda maliyeti en az 2 3 katı. Kendi kullandığım linkleri paylaşabilirim istersen. PH düşürüp sulamaya başladığımdan beri bitkilerimi tanıyamıyorum. Biraz ucuz yollusunu aldım pH metrenin, yavaş ölçüyor ama doğru sonuç veriyor.
Sirke ile ayarlasanda kesinlikle ölçmen lazım kankam

Kanka selam. Dijital bir pH metre ve pH düşürücü sıvı almanın maliyeti toplam 700-800 lira tutmuyor. Fakat ikisinin yaptığı işin fayda maliyeti en az 2 3 katı. Kendi kullandığım linkleri paylaşabilirim istersen. PH düşürüp sulamaya başladığımdan beri bitkilerimi tanıyamıyorum. Biraz ucuz yollusunu aldım pH metrenin, yavaş ölçüyor ama doğru sonuç veriyor.
Sirke ile ayarlasanda kesinlikle ölçmen lazım kankam
Doğru söylüyorsun kankam kullandığın ürünlerin linkini atarsan sevinirim

YouDet

Üye

Al kankam. 300 TL tutuyor ikisi, kafanda rahat ediyor. 50-100 kargo gelir belki üstüne oda önemli değil zaten. 500ml sana az gelebilir ama az gelmesin :D 5 litre suya 15-20 damla kadar damlatıyorum gayet yeterli geliyor. o yüzden sende ölçe ölçe damlat. yaşadığım şehrin musluk suyu 8,47 pH.

siyah1117

Yeni üye
ustalarım nıhal ve bahar 27 gunlerınde yapraklara cal mag verıyorum hergun ısıklar sondugunde ve topıng yaptım bunlara yorumlarınız benım ıcın onemli ???

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K klasiktalha:
    ***** **** ***** ****** ****** ****** **** **** ****** ***** ****** ******** *** ********* ****** ***** *** *** **********
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    ***** ** hahahaha*
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • X xstainlesxx:
    ******** * **** **** hahahaha**** ***
  • K klasiktalha:
    ** ********** ******* **** ********** ***** ***** ****** ** ********* ******** hahahaha
  • X xstainlesxx:
    *** hahahaha*****
  • bafici bafici:
    *** ** hahahaha
  • bafici bafici:
    ****** hahahaha **** *** *** hahahaha ********** *** *****
  • bafici bafici:
    hahahaha* **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******** * **** **** hahahaha**** *** *** *** **** *****
  • X xstainlesxx:
    ***** *** ******** ********* ********** ********** hahahaha ******** ******