BEYAZ SİRKE İLE PH AYARLAMA

Growdaşlar merhaba! PH metre henüz alamadığım için boş sulama yapamıyorum , market gezdim fotoğrafını eklediğim bulabildiğim en düşük ph (7.3) suyu buldum ve Beyaz sirke aldım. PH metrem olmadığı için tahmini olarak hareket etmek durumundayım. 5 litre 7.3 ph suya kaç ml beyaz sirke (asit seviyesi %4-%5) verirsem 6.5 civarlarına düşürebilirim.

Kanka PH metre olmadan riske atiyorsun, evet ben PH düsürmek icin beyaz sirke,PH yükseltmek icin karbonat kullaniyorum. Bir sekilde PH yi ölc ve tam ayarla. Eger PH uygun aralikta olmaz ise bitkilerin verdigin gübreyi alamaz.
ucuz ph metre aldım bozuk çıktı geri gönderdim yenisini alamadım. 3. sulamam olacak 2 keredir besinli gidiyorum ph metre alamadığım için 10 gün içerisinde alabiliyorum bu sürede 1 sulama boş yapmam yeterli olacak durumu bu şekilde kurtarıp ph metre alabileceğim. Sonrasında hiç böyle dertlerim kalmayacak. 5 litre 7.3 ph suya 1 kapak ideal aralıklara çeker mi sence 1 sulama kurtarsın yeter kaliteli bir ph metre alacağım

Avare

Doktor
Kanka ph metre olmadan sıkıntı ph 6.2 ile 6.8 arası azotun en iyi alındığı aralık. Aşırı asidik olursa bitki için problemler başlar. Ph ölçer kesinlikle lazım

Yesil888

Ordinaryüs
ucuz ph metre aldım bozuk çıktı geri gönderdim yenisini alamadım. 3. sulamam olacak 2 keredir besinli gidiyorum ph metre alamadığım için 10 gün içerisinde alabiliyorum bu sürede 1 sulama boş yapmam yeterli olacak durumu bu şekilde kurtarıp ph metre alabileceğim. Sonrasında hiç böyle dertlerim kalmayacak. 5 litre 7.3 ph suya 1 kapak ideal aralıklara çeker mi sence 1 sulama kurtarsın yeter kaliteli bir ph metre alacağım
Kanka idare edeceksin artik, kanka bilemem 5 lt suya 1 kapak sirke ne yapar. Bazi gübreler var, PH yi yükseltir bazi gübreler var PH yi düsüsür

siyah1117

Yeni üye
ph konusunda bende muzdarıpım bı turlu kalıbre edemıoyrm gubrelerı verıp dokuyorum ama suan gelişimi iyi gidiyo bi sorun yok ilerde sorun olurmu ??

UFUK...

Kıdemli Üye
Kanka gubreler de degistirir simdi suyun ph ini kac litre su hangi gubreden ne kadar veriyorsun biseyler uyduralim ortalama

siyah1117

Yeni üye
ustalarım resım yukleyemıyorm ne kafayı yıcem fotoları var senın gormenıde cok ıstıyorm usta gubreler bıobız 3 hafta 2 kız kişi bası 750 ml veriyorm hergün yaklasık 1 haftadan berıde yapraklara cal mag ama su ph olayında sınıfta kaldım bı tam olmadı kafayı yıcem

UFUK...

Kıdemli Üye
ustalarım resım yukleyemıyorm ne kafayı yıcem fotoları var senın gormenıde cok ıstıyorm usta gubreler bıobız 3 hafta 2 kız kişi bası 750 ml veriyorm hergün yaklasık 1 haftadan berıde yapraklara cal mag ama su ph olayında sınıfta kaldım bı tam olmadı kafayı yıcem
Aynen kanka resim ataydin nokta atisi yapardi ustalar.

siyah1117

Yeni üye
usta resım atma olayı soyle ıbb co ya uye oldum dogrula kodu gelmedı gırıs yapmadan da yukleyemıyorm bı taktıd versene bana ayarlım sunu resım atım bı bakın ya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ****** ***** ****** ****** hahahaha****** ***** ***** ****** ***** ****** ***** **
    +1
  • K Kowaa:
  • 420x 420x:
    **** hahahaha** *****
    +1
  • puslu77 puslu77:
  • 420x 420x:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    **
  • K Kowaa:
    hahahaha** ***** ****
  • 420x 420x:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • 420x 420x:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha
    +1
    hahahahahahahaha
    +1
  • 420x 420x:
  • puslu77 puslu77:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • puslu77 puslu77:
    ** *** **** hahahaha **** **** ********* **** **** ********
  • 420x 420x:
    ******** ******* ** hahahaha*** ********* ***** **
    ******* ******** ****** ** ***** ******* ******* **** hahahaha**** *** **** hahahaha *** hahahaha**
  • blackmambaa blackmambaa:
    ********* hahahaha**
  • R Reis4161.:
    ******** ******** hahahaha ****** ****** ******* **** * *** ** **** **** *** **** ********* ***** ******** ***** ******** **** hahahaha ***** ***** ******* ********* ********* ********* ****** **** *** *
  • puslu77 puslu77:
    ******* ******** hahahaha ******** *** hahahaha***
  • blackmambaa blackmambaa:
    hahahahahahahaha ***** ********** ****** ******** ** ******* ***** ********** *** *** ***** ****** ******* ********
  • 420x 420x:
    hahahaha** ******* **** ********* ******* ** ******* *********
    420x 420x: hahahaha** ******* **** ********* ******* ** ******* *********