Benzer Tecrübeye Sahip Agalara Soruyorum

Anm1919

Yeni üye
Selamlar

110 yükseklik 65-70 genişlik ve 45 derinlikte kabinim var. 3 beyaz 2 tane sarı led var. 50W 4500 lumen. Toplam 250W 22500 lumen. 3 tanesinde işlemci bilgisayar sogutucu var ayrı ayrı, içeriden dışarıya üflüyor dolayısı ile şimdilik egzoz görevi de yapıyor. 2 tanesi de aliminyum blok üzerinde pasif soğutma ile duruyor sarılar fakat şuan aktif değiller ileride fan takviyesi ile aktif edeceğim. Kış gelene kadar sıcaklık problemi nedeniyle 5 cobdan fazlası zor görünüyor belki 1-2 tane daha ekleme yapabilirim 1 aya kadar sıcaklıklar bir kaç derece daha düşeceği için.

• Havalandırma tarafı için ekipmanlar hazır, 280 m3 giriş ve 390-410 m3 civarı da çıkış olacak. Karbon filtre ile giriş çıkış yakın olacak. Bu filtresiz çıkış.
  • Bitki auto - northern light
  • 2 adet 5.5lt saksıda 2 adet olacak. Micro growa benzer mantıkta gidiyorum. 80-90 cmyi geçmemeli.
  • 250W 22500 lumen, 5 adet cob led 3 beyaz 2 sarı
  • Sıcaklık nem oranı 25/69 odada, 27/63 kabin içinde (orijinal kabininde değil fakat testleri ışıkların tümü açıkken 2 saat sonra kabin içi boşken yaptım, 2 haftaya kadar alacağım orijinal kabin içine)

Ortalama olarak ne sorunsuz nede sorunlu bir hasat göz önüne alındığında 2 bitkiden lst ile toplam 80-120 gr kuru alınabilir mi?

Daha önce 1-2 defa photo tecrübem oldu o nedenle autoya yabancıyım

Son düzenleme:
Selamlar kankacım, uzun uzun güzel yazmışsın baktım hiç cevap yok ben cevap vereyim dedim. Çok aşırı bir deneyimim yok ama az biraz bilgim var. Özellikle micro grow konusuna aşığım. Seçtiğin genetik zaten çok aşırı boy isteyen bir genetik değil, o yüzden micro growda mis gibi olur.

Kullanacağın gübreler ne olacak, ışık döngün ne olacak hiç bilmeden ortalama bir şey söyleyeceğim.

saksının belli bir yüksekliği var yaklaşık 20cm diye tahmin ediyorum, ışığı tepeye sıfıra sıfır yapsan bile yaklaşık 15 cm de o götürür. Bitkiyle arasına 35 cm mesafe koysan 70 cm gitti bile yani sana geriye kalacak 40 cm. Lst ile yanlara yatırsan 60-70 cm kadar yolu var.

Eğer ortalama bir şekilde hasat dönemi geçirirsen 80 gr çıkar diye düşünüyorum.

120 biraz fazla geldi, bu saksı, kabin ve ışığı düşününce.

Çok bir tecrübem yok, sadece kendi düşüncemi yazdım. Bilgili arkadaşlar daha net şeyler söyler.
Hayırlı growlar kankam

Selamlar

110 yükseklik 65-70 genişlik ve 45 derinlikte kabinim var. 3 beyaz 2 tane sarı led var. 50W 4500 lumen. Toplam 250W 22500 lumen. 3 tanesinde işlemci bilgisayar sogutucu var ayrı ayrı, içeriden dışarıya üflüyor dolayısı ile şimdilik egzoz görevi de yapıyor. 2 tanesi de aliminyum blok üzerinde pasif soğutma ile duruyor sarılar fakat şuan aktif değiller ileride fan takviyesi ile aktif edeceğim. Kış gelene kadar sıcaklık problemi nedeniyle 5 cobdan fazlası zor görünüyor belki 1-2 tane daha ekleme yapabilirim 1 aya kadar sıcaklıklar bir kaç derece daha düşeceği için.

• Havalandırma tarafı için ekipmanlar hazır, 280 m3 giriş ve 390-410 m3 civarı da çıkış olacak. Karbon filtre ile giriş çıkış yakın olacak. Bu filtresiz çıkış.
  • Bitki auto - northern light
  • 2 adet 5.5lt saksıda 2 adet olacak. Micro growa benzer mantıkta gidiyorum. 80-90 cmyi geçmemeli.
  • 250W 22500 lumen, 5 adet cob led 3 beyaz 2 sarı
  • Sıcaklık nem oranı 25/69 odada, 27/63 kabin içinde (orijinal kabininde değil fakat testleri ışıkların tümü açıkken 2 saat sonra kabin içi boşken yaptım, 2 haftaya kadar alacağım orijinal kabin içine)

Ortalama olarak ne sorunsuz nede sorunlu bir hasat göz önüne alındığında 2 bitkiden lst ile toplam 80-120 gr kuru alınabilir mi?

Daha önce 1-2 defa photo tecrübem oldu o nedenle autoya yabancıyım
Selam kanka saksılari 10/12 lt yaparsan istediğin rakamlara göre daha iyi olabilir. ☺️ kolay gelsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
    K kiryue0: hahahahahahahaha ***** ********** hahahaha*** ** ******** hahahaha* ******** *******...