Balkondan doğaya aldım benek benek oldu

Kamacı6161

Yeni üye
GÜNCEL YORUMLAR MISINIZ ARKADAŞLAR
————————————-/—————————
BEYAZ PİSTİLLER NE OLUYORDU

gorilladam

Müptezel
Selam kanka, maşallah bitkin güzel ve sağlıklı. Pistil atmaya başlamış buda demek oluyor ki ön çiçeklenmede şuan. Ön çiçeklenme döneminde bitki ilk 3-4 hafta aşırı hızlı şekilde büyür ve suanki boyunun 2-3 katına çıkar. Bu yüzden gübre takviyesini çoğaltabilirsin, zira alt yapraklarından da anlaşılacağı üzere azot eksikliği minimal durumda olsa da var gübreyi cogalt bence. İkinci olarak elindeki gübreler nedir şuan için?

Kamacı6161

Yeni üye
Selam kanka, maşallah bitkin güzel ve sağlıklı. Pistil atmaya başlamış buda demek oluyor ki ön çiçeklenmede şuan. Ön çiçeklenme döneminde bitki ilk 3-4 hafta aşırı hızlı şekilde büyür ve suanki boyunun 2-3 katına çıkar. Bu yüzden gübre takviyesini çoğaltabilirsin, zira alt yapraklarından da anlaşılacağı üzere azot eksikliği minimal durumda olsa da var gübreyi cogalt bence. İkinci olarak elindeki gübreler nedir şuan için?
https://ibb.co/18sB2GT bunu kullanıyorum şuan
Ayrıcı calmag aldım 2 gün önce spreyle yapraklara sisleme yöntemiyle verdim sulamada da verdim toprağıda 6 gün önce tazeledim biobizz all-mix’le önerebileceğin bir şey var mı bu dönemde ayrıcı ön çiçeklenme bitince asıl çiçeklenmede ne kullanmamız gerekiyor

gorilladam

Müptezel
https://ibb.co/18sB2GT bunu kullanıyorum şuan
Ayrıcı calmag aldım 2 gün önce spreyle yapraklara sisleme yöntemiyle verdim sulamada da verdim toprağıda 6 gün önce tazeledim biobizz all-mix’le önerebileceğin bir şey var mı bu dönemde ayrıcı ön çiçeklenme bitince asıl çiçeklenmede ne kullanmamız gerekiyor
Kanka Calmag almana gerek yoktu çünkü o kullandığın gübrede kalsiyum ve magnezyum var zaten. Benzer çözeltiyi bende kullanıyorum. Şuan ön çiçeklenme aşamasında olduğu için azot fosfor ve potasyum lazım. O attığın gübreyi sadece Calmag verecekken kullan. Bütçen ne kadar ona göre gübre tavsiye edeyim sana

Kamacı6161

Yeni üye
Kanka Calmag almana gerek yoktu çünkü o kullandığın gübrede kalsiyum ve magnezyum var zaten. Benzer çözeltiyi bende kullanıyorum. Şuan ön çiçeklenme aşamasında olduğu için azot fosfor ve potasyum lazım. O attığın gübreyi sadece Calmag verecekken kullan. Bütçen ne kadar ona göre gübre tavsiye edeyim sana
Orta bütçe uyar hocam Öner sen bi bakıyım

Kamacı6161

Yeni üye
Kullanım şeklini nasıl yapıyım peki saksı 50-60 litre arası çam saksısı büyük 4-5 günde bi 5 lt suyla suluyorum

gorilladam

Müptezel
L/2.5ml

L/2ml

Bide bu firmanın humik fulvic asit gübresi var istiyorsan onuda alabilirsin iyi çalışır. 1 dolu 1 boş sulama yap boş sulama yaparken elindeki o kalsiyum gübresini ver Litreye 1.5-2ml.

Kamacı6161

Yeni üye
L/2.5ml

L/2ml

Bide bu firmanın humik fulvic asit gübresi var istiyorsan onuda alabilirsin iyi çalışır. 1 dolu 1 boş sulama yap boş sulama yaparken elindeki o kalsiyum gübresini ver Litreye 1.5-2ml.
Aynı anda kullanılır mı ikisini sipariş geçiyim ona göre

gorilladam

Müptezel
O zaman 2 litreye verdiğin ml leri koyup sulama yapıcam sulamayıda 3 günde bire çekiyorum 1 dolu sulama 1 boş ilk attığım gübreyle calmag karıştırıp veriyorum uyar mı
Evet o yukarda attığım iki gübreyi kullanırken Calmag (NabaKal) karıştırma, boş su verecekken kullan onu. O yukarda attığım gübreleride yazdığım miktarlara göre ver, nabza göre çoğaltabilirsin ama dikkat et gübreler güçlü.

Kamacı6161

Yeni üye
Evet o yukarda attığım iki gübreyi kullanırken Calmag (NabaKal) karıştırma, boş su verecekken kullan onu. O yukarda attığım gübreleride yazdığım miktarlara göre ver, nabza göre çoğaltabilirsin ama dikkat et gübreler güçlü.
Tamamdır dayıcım sağol verdiğin bilgiler için yine kapını çalabilirim değil mi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Z zivanadançıkan:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • Z zivanadançıkan:
    ***** ******* **** ******** * **** ******* ***** **** *** ***** hahahaha **** ******* **** ** ****** ****** ********
  • E eagle54:
    hahahaha***** *** *********
  • Z zivanadançıkan:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    **** hahahaha *** ********* ******** ***** ****** hahahaha**
  • B b4r0n11:
  • Z zivanadançıkan:
    ****** ***** ******* *** **** hahahaha *** ********* ******** ***** ****** hahahaha**
  • B b4r0n11:
    hahahahahahahaha ** ******* ***** **** ******** ***** ******* hahahaha
  • frnx frnx:
    ******** hahahahahahahaha****** ** ******* ***** **** ******** ***** ******* hahahaha
  • frnx frnx:
    ***** ****** **** hahahaha*
    frnx frnx: ***** ****** **** hahahaha*