Balkondan doğaya aldım benek benek oldu

Kamacı6161

Yeni üye
Yapraklarda hiç bir şey yoktu normalde ama 3 gün önce balkondan doğaya aldım beneklenme sorunu başladı çözümü nedir yardımcı olur musunuz

John Snow

Doktor
Kardeşim şuradan başlayalım öncelikle doğaya Alman güzel bir şey ama senin saks'ın hava alabilen saksı mı yoksa plastik saksı mı

Eğer ki plastik saksıda ise ona 150-200 tane delik del birinci olarak buradan başladım

2 olarak bahçe toprağı verimli olmaz .

Çünkü o toprak kuruluğunda çok sertleşir kaskatı olur kök gelişimini bile çok zorlanır hele hele hava almayan bir saksının içinde olduğunu varsayarsak

Yaklaşık bir aylık bitki gibi gözüküyor Bu kısa dönem mi yapıyorsun uzun dönem mi yapıyorsun bunu bilmiyorum

Mutlaka o toprağı değiştirmen gerekiyor dışarıda dahi olsa o toprak değişmeli

Yine takıldığın yerler olursa sor

John Snow

Doktor
şimdi bu konu böyle 2 dakikada anlatılacak bir konu değil

Saat bu işi yaparken birazcık bilgi gerekiyor en azından altyapın olması gerekiyor takıldığın noktaları sorman gerekiyor yoksa at doğumları saksının içine öyle kendiliğinden büyüsün bu şekilde de olur ama hasatın çok zayıf olur

Kamacı6161

Yeni üye
Kardeşim şuradan başlayalım öncelikle doğaya Alman güzel bir şey ama senin saks'ın hava alabilen saksı mı yoksa plastik saksı mı

Eğer ki plastik saksıda ise ona 150-200 tane delik del birinci olarak buradan başladım

2 olarak bahçe toprağı verimli olmaz .

Çünkü o toprak kuruluğunda çok sertleşir kaskatı olur kök gelişimini bile çok zorlanır hele hele hava almayan bir saksının içinde olduğunu varsayarsak

Yaklaşık bir aylık bitki gibi gözüküyor Bu kısa dönem mi yapıyorsun uzun dönem mi yapıyorsun bunu bilmiyorum

Mutlaka o toprağı değiştirmen gerekiyor dışarıda dahi olsa o toprak değişmeli

Yine takıldığın yerler olursa sor
Böyle bi saksı bahçe toprağı çok az onuda daha önceden gübreyle karıştırıp koymuştum ondan dolayı

Kamacı6161

Yeni üye
Delik ve topraktan basla geç kalma
GÜNCEL SAKSIDA DELİK AÇTIKTAN SONRA KENDİNE GELDİ YORUMLARSAN SEVİNİRİM HOCAM NEEM OİL ALDIm ÖRÜMCEK VE HAŞERELER BİRAZ RAHATSIZ EDİYOR GELİNCE SPREYLE YAPRAKLARA UYGULAYACAĞIM

John Snow

Doktor
ALIYIM Mİ KELLEYİ HOCAM

Bitki auto mu yoksa fem mi yani kısa dönemim uzun dönem mi kısa dönem ise almanı tavsiye etmiyorum uzun dönem ise hiç geç kalmadan almalısın çünkü vakti gelmiş geçiyor bile

Bu arada biraz bitki zayıf görünüyor daha fazla güneş alan bir yeri koymalısın ve gübre desteği sağlamalısın

Night owl

Doktor
Elime sağlık kmka sarıya çalan yeşil azot açlığı çekiyor ayrıca yapraklarda calmag ihtiyacı belirtileri var hem kalsiyum hem magnezyum

Kamacı6161

Yeni üye
Bitki auto mu yoksa fem mi yani kısa dönemim uzun dönem mi kısa dönem ise almanı tavsiye etmiyorum uzun dönem ise hiç geç kalmadan almalısın çünkü vakti gelmiş geçiyor bile

Bu arada biraz bitki zayıf görünüyor daha fazla güneş alan bir yeri koymalısın ve gübre desteği sağlamalısın
Uzun dönem hocam aldım kelleyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Z zivanadançıkan:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • Z zivanadançıkan:
    ***** ******* **** ******** * **** ******* ***** **** *** ***** hahahaha **** ******* **** ** ****** ****** ********
  • E eagle54:
    hahahaha***** *** *********
  • Z zivanadançıkan:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    **** hahahaha *** ********* ******** ***** ****** hahahaha**
  • B b4r0n11:
    B b4r0n11: ******** ******** ********* ********* *******