Balkonda Yetiştirmek

Cuvara

Yeni üye
Kankalar selam

Balkonumda photo bitki yetiştirmekteyim. Gün boyu güneşini alıyor ve cam balkon olduğu içinde yeterli sıcaklığa erişiyor diye düşünüyorum. Bitkim 3 aylık ve bence fena olmaya bir şekilde büyüdüğünü gözlemlediğimi düşünüyorum. Su olarak çeşme suyunu dinlendirip veriyorum. Saksım 22 litrelik saksı. Normal torf toprak kullanıyorum. Her şeyimin yeterince amatör olduğunun da farkındayım kankalar. Hem büyüdüğünü gözlemlemek hoşuma gidiyor hemde ufak tefek bir şeyler alırsak onun mutluluğuda bir başka olur tabi. Fotoğraflar aşağıda. Sormak istediğim şey çiçeklenme zamanı sizce gelmişmidir. Gübre çok kullanmadım. Kullandığım besleyici vardı oda sadece 1 kere denemelik yaptım. Fotoğrafıda aşağıda. Çiçeklenmeye girmesi için 1 gün önce karanlıkta beklettim. Sizce erken mi biraz daha beklemeli miyim? Yada hasat alabilir miyim bundan? Gübre olmak bu besleyiciyi tekrar sizce vermeli miyim? Yada bana başka önermek istediğiniz birşey var mı kankalar. Ve cinsiyeti dişi değil mi? Malum zamane şartları bulup takılmak eskisi kadar kolay değil. Ondan ufak tefek kendin pişir kendin ye amacım kankalar. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Dumanınız bol keyfiniz hiç eksik olmasın...

https://imgur.com/XK2JzPp
https://imgur.com/As9XY6v
https://imgur.com/8VDSJ33
https://imgur.com/H2DylWT

Haziran edit
Kızım iyi durumda hala bekliyorum çiçeklenmesini. Sanırım ki sağlıklı hala bi sıkıntısı yok. Yeni fotolar burada.

Son düzenleme:
Balkon grow oldugu için güneş ışınlarının kırmızıya dönmesini beklicen yani ağustozun ortalarından sonra çiçeğe girecektir beyaz pistil gördünmü anlarsın

Cuvara

Yeni üye
Balkon grow oldugu için güneş ışınlarının kırmızıya dönmesini beklicen yani ağustozun ortalarından sonra çiçeğe girecektir beyaz pistil gördünmü anlarsın
Anladım yani benim çiçeklenmeye sokmama gerek yok. Erken hasat almak istersem eğer erken çiçeklenmeye sokabilir miyim?

O zaman kabine alcan sistemi ışık sistemi kurcan 3500 Kelvin yda 2700 arası 24 saat karanlıkta bekletcen ondan sora 12 12 devam etcen kendi gircek zaten

Ksmms

Yeni üye
Balkon da agustos ortası eylul hasat kankam kabin olsa yaz kış 3 ay da bitiyo bende balkonda 1 kıź var bekliyorum sulucan guresi çay kozası yumurta kabugu muz bende bunlarla buyutuyorum çok saglıklı bi kez kelle uçurdum maşallah dumanin bol olsun

Cuvara

Yeni üye
Balkon da agustos ortası eylul hasat kankam kabin olsa yaz kış 3 ay da bitiyo bende balkonda 1 kıź var bekliyorum sulucan guresi çay kozası yumurta kabugu muz bende bunlarla buyutuyorum çok saglıklı bi kez kelle uçurdum maşallah dumanin bol olsun
Kanka o gübreleri nası hazırlıyosun?

Cuvara

Yeni üye
Screenshot_20210611-102815_letgo.jpg

Birde elimde bu ışıktan mevcut. Yetiştirme kabinim yok ama full karanlık depo olarak kullandığım bir odam var. Oraya alıp 12 12 vu ışıktan versem bir işe yarar mı? Vantilatör falan da var

Ksmms

Yeni üye
Su satılan pet şişe al knk delik aç az bi ilk toprak koy topragın ustune yumurta biraz toprak muz kabugu dilimle onuda koy biraz toprak çay kozası koy saksının kenarına göm 3 günde bi pet ustunden doldur full deliklerden topraga karışır bide solucan gübresi verdim ben 2 aydan sonra kelle ucurma yaptım 1 kez de

Ksmms

Yeni üye
Knk şuan bi bitki için degmez piraz para biriktir kendine kabin yap ver 500 600 güzel bi işik yap tohumi siparış verir kullanırsın içeri alırsan sıvı gubre felanda vermen lazım bence her şeyi topla öyle yap bence şimdi degmez o lambaya para verip sonadan kullanmıcan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    * ** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ********** *** ******** *** ********* *** ****** *** hahahaha ***** *******
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha**** hahahaha**** hahahaha******* ****** hahahaha******* ********** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • kkush kkush:
  • W wickedstick:
  • lavrens lavrens:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • NewGardener NewGardener:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    **** ********* hahahaha***
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** ********* hahahaha*** * *****
  • W wickedstick:
  • kkush kkush:
    ** **** ** ****** ** hahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** **** ** ****** ** hahahaha **** ********* ***** ***
  • kkush kkush:
    ** * ******* ** *** ** hahahaha* ** ********* ********* ***** ***
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* ** **** ****** hahahaha ***** ***** ******* hahahaha*
    ErdemRS6 ErdemRS6: ******* ** **** ****** hahahaha ***** ***** ******* hahahaha*