Balkonda Deneysel grow

dumanınız bol olsun kankalar ... yıllarca çatı katındaki evımde güzel bir sistemim vardı 1800 w ile devamlı 3 5 bıtkım oluyordu.. ah ulen izmirrr :D şehir değiştirince sıkıntıya düştüm torbacılarla uğraşmak hepimizin uyuz olduğu durum. geçen kasım ayında torbacı dönüşü can sıkıntısından ayıkladığım tohumlardan kucuk kaplara atarak pencere kenarına koydum bır kc bıtkıyı cok ılgılenmedımde arada o yaprakları gormek moral verıyordu hosuma gıdıyordu :) bır kacı o arada kurudu 1 tane tek kaldı yaşamak ıcın mücadele edip durdu ocak ayındada aynı sekılde bır kac tane daha cam kenarına attım onların ıcındende 1 tane aynı sekılde amazon cıktı :) oda ölmemek ıcın dırendi savastı. ıkısıde aylarca 1 karış ve cılız bir şekilde hayatta kaldılar. mart ayına gelınce arka balkon azbuçuk müsait 4 saksı aldım 25 lt lik ıkı kızı saksılara aldım 7-8 tohum daha attım kasım ve ocak ta attıgım tohumlar dişi diğerlerinide ayıkladım 4 saksıda 4 kız oldu. balkon sabah gunes goruyor 7-12 arası ortalama 4 5 saat gunes gorebılıyorlar. gübre falan almadım çeşme suyu kullandım. evde bır kac gubre kendım yaptım onları verdım onun dışında meyve kabuklarını parcalayıp topraga gomdum paslı demırlerı suda bekletıp arada o sudan kullandım balkona gelen besledıgım guvercınlerın atıklarını kullandım karpuz suyu kavun suyu aklıma estıkce bıseyler yaptım :D bırde hergun duzenlı olarak klasik muzık dınletısı ve orman kuş dere sesleri dinletisi 2 3 saat :D kışın attıgım kızlar nisan sonuna kadar 55 60 cm i buldular. ve nisansonunda gelişimleri aniden durdu. bıtkıler ne sararıyor ne soluyor oldugu gıbı 1 ay boyunca aynı sekılde kaldılar. ocak gibi attıgım tohum çiçeklenmeye baslamıstı 1 ay boyunca resımdekı gıbı kaldı.
KI1upW.jpg

alttaki resım kasım ayında atttıgım tohum oda aynı sekılde nisan sonunda gelısımı durdu mayıs 31 e kadar...
DFCDCd.jpg

31 mayısa kadar cok ugrastım ama kızlarda bır gelısım olmadı. o arada topragın sertlıgıne bakarken dıplerde taslasma oldugunu farkkettım perlit falan olmadıgından torf sulamayıda gecıktırınce taşlasmıs ve kızların strese gırmesının buyuk nedenı o sanırım su sıkıntısıda cekmısler sadece yasayabıleceklerı kadar su alabılmısler sanırım. topragı ayarladım şişle gevşettim o arada ph dusurucu ve gubreler aldım. canlanmaya basladılar. usttekı resımler 31 mayıs ta cekmıstım 19 hazıranda durum alttakı gıbı oldu. kasım ayında attıgım btkı 19 gunde 10 cm uzadı bıraz canlandı ocakta attıgım çiçeklenmeye düşen bitkimde iyiden ıyıye sömeklendi. :) fakat anlamadığım durum bıtkının yapraklarının yuzde 85 i 3 yaprak. tüm yapraklar 3 lü olarak cıkıyor. genetiğini bozdum kızın :) paslı su kuş gubresı sogan gubresı karpuz meyve ne buduysan verdım :D
TZHXhz.jpg

SLKdIO.jpg

buarada diğer iki kızım normale yakın bır seyirde gelişim gösteriyorlardı. nisan ayındaki hali ile şuanki hali beni biraz şaşırttı bitki sozellıkle son 1 haftada başkalasım geçirdi tilki kuyrugu gibi bir hal aldı dallar yaprak gibi açıldı..
PTEamc.jpg

hazirandaki hali
W7HbQx.jpg

son hali
fbWOPV.jpg

5 6 ayrı kök gibi oldu yaprak gibi açıldı dallar ortadakide tek bir agaç gibi kaldı.. cok kurcaladım genetikleri bozuldu **** :D
sömek başlaması ıcın balkona karartma sıstemı yaptım aksam 7 den sabah 7 ye kadar tamamıyla karanlığa gömecem bugunden ıtıbaren ve dıger ıkı kızada N.A bloom gubreye basladım. bıtkılerın son hallerınıde paylasıyorum kasım ayında attıgım tohum sıkıntılı yapraklarındanda anlasılacagı gıbı kartal pençesi seklınde ılk hali indica yaprak gıbıydı bu sıkıntılardan sonra sativa gibi oldu ama tabı pençe gibi durumlar ve zayıf kalmasından dıye dusundum..kankalar ufak tefek sıkıntılar gorunuyor dusuncelerınızı yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum. sizi bahçemden resimlerle başbaşa bırakıyorum :D
sYDDT0.jpg

NWK93h.jpg

rb9AXg.jpg

HkZWlZ.jpg

8zNOyG.jpg

jZTasS.jpg

5KxGIe.jpg

yok kanka normal saksıya sabıtlenmıs kalın serıt metreler duruyor bukulmuyor. saksılara ıkı saksıya yaptım gun gün buyumelerını takip ediyorum.. :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****