Başlangıç ?

FyperQua

Yeni üye
Selamler herkese uzun süredir araştırma yapıyorum fakat herkesten ayrı birşey öğreniyorum çok kararsız bırakıyor beni yardımcı olursanız sevinirim.

5 Bubblegum Kush Autoflower
Yetiştirmeyi düşünüyorum 120x120x200 bir çadır almayı düşünüyorum .

BÜTÇE=3-4K

Işığım nasıl olmalı?
Havalandırma sistemim nasıl olmalı?
Eğitimler nelerdir nasıl verilir?

Gübre hakkında bilgim var saatler hakkında bilgim var

Lütfen forumda var zaten bunlar demeyin arıyorum burda veya başka mecralarda bir şeyler öğreniyorum ancak kafamda toparlayamıyorum herkes farklı anlattığı için

Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim bol dumanlarr.

Ü

Üye silindi 20691

Guest
3-4k ya yapacağın sistemde 5 autodan 100 gram anca hasat alırsın.Ya bütçeni artır ya da git 4k ya 80 gr sigara al çorbacıdan yorulmamış olursun kankam. Zaten en kötü ışık 2k çadır 1,5k bunun gübresi, toprağı,karbon filtresi,fanı var oğlu var. Yakacağın elektrik de cabası ayda 600-700. Dediğim gibi değsin istiyorsan emeğine en az 10k gözden çıkarman lazım.
Bol hasatlar

Nemesis4

Kıdemli Üye
3-4k ya yapacağın sistemde 5 autodan 100 gram anca hasat alırsın.Ya bütçeni artır ya da git 4k ya 80 gr sigara al çorbacıdan yorulmamış olursun kankam. Zaten en kötü ışık 2k çadır 1,5k bunun gübresi, toprağı,karbon filtresi,fanı var oğlu var. Yakacağın elektrik de cabası ayda 600-700. Dediğim gibi değsin istiyorsan emeğine en az 10k gözden çıkarman lazım.
Bol hasatlar
Ne kadar mantıksız bi cevap olmus dostum bu adam buraya yetiştirmek icin konu acmis sen demissin 4k ya torbacidan al ayriyetten 4 k ya on numara sistem kurulur ve kat kat gram olarak fazla alır diyelim bu adam gitti aldı 4 k ya aldığı mali bilmiyor yakalanma riski var o bu hadi diyelim aldı ee bitince ne olcak tekrarmi 4 bin versin ayriyetten 5 autodan sağlıklı beslendimi kat kat daha fazla gramaj alır lütfen yanlış yönlendirmeyelim.

Nemesis4

Kıdemli Üye
Dostum forumda hepsinin cevabı var 2 ayını ayırırsan hepsinin cevabina ulaşırsin hergun gir 1 2 saat konulari tek tek oku 2 aya her şeyi kavrarsin

Hoca666

Müptezel
Kanka 4kya burdaki bi cok kisinin ruyasinda goremeyecegi sistemi kurarsin. Simdi burdan direk cevap arama. Kimse vermez veremezde zate. Madem 4k ayirdin. Bi hafta da arastirmaya ayir. Siteyi iyice kurcala. Bi hafta sonunda bu soruyu kim sorsa patir patir cevap verirsin. Arada dusundugun isigi cadiri vs at elimizden geldikce cevaplariz

Ü

Üye silindi 20691

Guest
Ne kadar mantıksız bi cevap olmus dostum bu adam buraya yetiştirmek icin konu acmis sen demissin 4k ya torbacidan al ayriyetten 4 k ya on numara sistem kurulur ve kat kat gram olarak fazla alır diyelim bu adam gitti aldı 4 k ya aldığı mali bilmiyor yakalanma riski var o bu hadi diyelim aldı ee bitince ne olcak tekrarmi 4 bin versin ayriyetten 5 autodan sağlıklı beslendimi kat kat daha fazla gramaj alır lütfen yanlış yönlendirmeyelim.
Haklısın kankam..
Evde yetiştirirken kaç gram hasat almışım diye merak edip hassas terazi yakalatıp satıcılıktan yatmakla, yakalatıp denetim almak arasındaki farkı ben ayırt edememişim.

Bol hasatlar/Saygılar

Hoca666

Müptezel
Haklısın kankam..
Evde yetiştirirken kaç gram hasat almışım diye merak edip hassas terazi yakalatıp satıcılıktan yatmakla, yakalatıp denetim almak arasındaki farkı ben ayırt edememişim.

Bol hasatlar/Saygılar
Kanka mevzu o degil. Yakalaninca ha oyle yakalandin ha hassaz terazisiz. Arkadasa 10 bin butce ayir demissin. Bana forumda 10k lik kac tane set gosterebilirsin. Ben bi tek cadir almadim. 1.5 k gitti.

Ü

Üye silindi 20691

Guest
Kanka mevzu o degil. Yakalaninca ha oyle yakalandin ha hassaz terazisiz. Arkadasa 10 bin butce ayir demissin. Bana forumda 10k lik kac tane set gosterebilirsin. Ben bi tek cadir almadim. 1.5 k gitti.
Ben orda takıldım arkadaşa espri anlamında kankam.
Kanka bende 2 tane marshydro tsw2000 var mesela tanesi 2500tl. Baya referanslı bir marka ve ben kafa olarak bol hasat peşindeyim çok tüketiyorum.
Yoksa adam ledini kendi yapar ucuza getirir bilemem.
Kafam da güzel kankalar seviyorum sizi.Niyetim kötü değildi.

Bol hasatlar

Hoca666

Müptezel
Ben orda takıldım arkadaşa espri anlamında kankam.
Kanka bende 2 tane marshydro tsw2000 var mesela tanesi 2500tl. Baya referanslı bir marka ve ben kafa olarak bol hasat peşindeyim çok tüketiyorum.
Yoksa adam ledini kendi yapar ucuza getirir bilemem.
Kafam da güzel kankalar seviyorum sizi.Niyetim kötü değildi.

Bol hasatlar
Estw kanka. Amac ortak. Iyi sistem kurmussun :) Dumanin bol olsun

S

silas

Guest
Selam. 5 auto için 120lik kabin seçimin güzel. Doğru gidiyorsun bitki sayısı, kabin ölçüsü, ışık, havalandırma sırasıyla. Işık olayı tamamen bütçene bağlı. 5 auto için 40bin lümen olarak hesaplayabilirsin kabaca. Malesef bu aralar yurtdışından uygun fiyatlı quantum board ürünler gümrüğe takılıyor, yurt içinde de bu ürünler çok pahallıya satılmakta. Hps ve cob led sistemlerde çok fazla ısı ürettiğinden sıkıntılara neden olmakta.
Bütçen varsa yaz-kış sorunsuz grow yaparsın, 300w günlük 18 çalışsa aylık 115 tl ek faturaya yansır, kendini ispatlamış marka bir ışık, ileri dönük bir sistem, 6 auto bakar, mars distribitör garantili;
Bu led orta şeker, tr yapımı kaliteli, kullananların aldıkları sonuçları gördüm başarılı, 6 auto rahat bakar, ısı konusunda iyi;
Quantum board zaten bir şey söylemeye gerek yok, 5 taneye yeterli;
Ucuz sistem arıyorsan, cop led yada 400w hps, ikisi içinde havalandırmanın iyi olması gerek

120x120x200 için quantum board gibi az ısınan bir ışık sistemi kullanacaksan 175 m3/h kapasitesinde fan-karbon set kullanman gerek, can daha iyi koku konusunda, giriş fanına gerek yok bu kapasite için;
Cob led yada 400 hps alırsan ışığı 350 m3/h kapasitesinde havalandırma kullanman gerek;

Auto için topping(kelle uçurma), lst ve scrog eğitimlerini verebilirsin. Şu an için erken bitkin büyürken eğitimlere ayıracak bol bol vaktin olur. Ayrıca auto bitki eğitim konusunda seni fazla yormaz. Mesela auto için pek tercih edilmeyen toppingi yapmaz sadece scrog dediğimiz üstüne file gerersin.

Ben 4. 5 k ile on numara sitem kurdum organik gübreler de dahil çadır için çok para harcama farklı on numara sistemler var araştır iyice fan ve filtre seçenekleri de bolca mevcut yapılabilir istersen eğer

Bol hasatlar
Boş yapma burasi esrar forumu diycek lafin yoksa dise dokunur yorma kimseyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    **** *** hahahaha** ** ***** ****** ** ****** * **** ********** ******* **** **
  • J _JoN KiTTO:
  • E ErdemRS6:
    **** *** hahahaha** ** ***** ****** ** ****** * **** ********** ******* **** ** ******* *********
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ***** ****** *** ******** *** hahahaha
  • F fenomenbey:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    **** ********** ****** ***** ********** **
  • A ax-b:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ********
  • E ErdemRS6:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ******** ****** ***** *****
    +1
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ********* ********* ********* hahahaha***
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
    +2
  • muadip muadip:
    +1
  • LT Soap LT Soap:
    ******* **** ********** hahahaha** hahahaha* ****** hahahaha ****** ******* ********* hahahaha ******** ********* hahahaha***** ******** *** ***** **** ** ******* ******** *
  • muadip muadip:
    ********* ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    ******** ********* ****** hahahaha****
  • LT Soap LT Soap:
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    G ganjasevdalısı: ****** ******* ******* ***** ***