Başlamaya başlıcam

kayracal1

Yeni üye
Öncelikle merhaba aylardır forumda takılıyorum.

Bir çok şey okudum, gördüm ve izledim yetiştirmeye başlıcam bütçem gayet yerinde herşeyiyle kusursuz şekilde yapmak istiyorum kendim ve arkadaşlarimla güzel kafalar yaşamak için kankalar 

Bir kaç ufak sorum var ilk olarak tohumları filizlendirirken bir bardağa su koyma tekniğinde suyun ph seviyesi düşürülmeli mi ?

Bitkiye ilkten sona kadar ph derecesi düşürülmüş su verilmesi daha mı sağlıklidir kankalar yani ilk 15 gün sadece suyla sulanırken aslında ph derecesi düşürülmüş sudan mi bahsediyoruz ve sonrasında gübreli suya başladığımızda her zaman gübre vermediğimiz günler sade sulamada ph derecesini düşürüyo muyuz 

jsmoothlynx

Yeni üye
merhaba ben içme suyuna en 36 saat kalacak şekilde suda bekletiyorum ve ph ayarlamıyorum 
suyun içine 1-2 ml oksijen suyu koyuyorum.catlayan tohumları peçete arasına koyup saklama kabına koyduktan sonra kalorifer vanasının üstüne koyuyorum 10 cm kök çıktıktan sonra light mix topraga alıyorum..
içme suyu kullanıyorum bizim buranın suları berbat derece..
sonrasında sulama yaparken mutlaka ph ayarlaman gerek

kayracal1

Yeni üye
Cvp: Başlamaya başlıcam

jsmoothlynx' Alıntı:
merhaba ben içme suyuna en 36 saat kalacak şekilde suda bekletiyorum ve ph ayarlamıyorum 
suyun içine 1-2 ml oksijen suyu koyuyorum.catlayan tohumları peçete arasına koyup saklama kabına koyduktan sonra kalorifer vanasının üstüne koyuyorum 10 cm kök çıktıktan sonra light mix topraga alıyorum..
içme suyu kullanıyorum bizim buranın suları berbat derece..
sonrasında sulama yaparken mutlaka ph ayarlaman gerek

Eyvallah kral cevabın için bende bu şekilde yaparım bu arada peçeteyi 10 cm olmuş mu diye açıp bakmam sağlıklı olmayabilir. kaç gün kalmasını önerirsin nem oranını ayarlamalı mıyım yani peçetede kuruma gibi durumlarla karşılaşır mıyım

jsmoothlynx

Yeni üye
peçeteyi ıslak bırak cok ıslak olmasın saklama kabını şeffaf olandan secersen açıp bakmak zorunda kalmazsın.kalorifer peteğiyle vanaya yakın koyuyorum o sıcaklık yetiyor sera etkisi yapıyor..

krasavchik

Moderator
Tohum patlatırken ph ayarlamana gerek yok Sulamada Tohumdan hasata kadar ph derecesinin kabul edilebilir düzeyde olması gerekir 6-7 ph derece aralığı kabul edilebilir gübreli yada gübresiz ph ayarlaman şarttır . İyi growlar :)

kayracal1

Yeni üye

krasavchik' Alıntı:
Tohum patlatırken ph ayarlamana gerek yok Sulamada Tohumdan hasata kadar ph derecesinin kabul edilebilir düzeyde olması gerekir 6-7 ph derece aralığı kabul edilebilir gübreli yada gübresiz ph ayarlaman şarttır . İyi growlar :)

Yorumun için sağol usta hepimize iyi growlar

jsmoothlynx' Alıntı:
peçeteyi ıslak bırak cok ıslak olmasın saklama kabını şeffaf olandan secersen açıp bakmak zorunda kalmazsın.kalorifer peteğiyle vanaya yakın koyuyorum o sıcaklık yetiyor sera etkisi yapıyor..

Bu şekilde istediğin sonucu ne kadar sürede alıyosun peki usta ve karanlık veya aydınlık olayı söz konusu mu bu evrede

Kanka

Administrator
Yönetici

kayracal1' Alıntı:
krasavchik' Alıntı:

Yorumun için sağol usta hepimize iyi growlar

jsmoothlynx' Alıntı:

Bu şekilde istediğin sonucu ne kadar sürede alıyosun peki usta ve karanlık veya aydınlık olayı söz konusu mu bu evrede

kesinlikle ışık almamalı ,  2 gunde çatlar , peçetenın hep ıslak olmasına dıkkat et , bence at dolabın ıcıne cekmecenın ıcıne gıtsın unutma tohum 2 pecetenın arasında kalcak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Ayhan Chat bot:
  • K kujo07:
    hahahahahahahaha
  • K kujo07:
    ****** ********* **** ****** ****** ***** ** ***** ********** ****** ********* ***** ** hahahaha***
  • elonmusk elonmusk:
    hahahaha ********* ***** hahahaha ***
    +1
  • elonmusk elonmusk:
    *** hahahaha *** hahahaha* *****
    +1
  • K kujo07:
    ********* **
  • S Chat bot:
    hahahaha** *** ****** *** *****
    S Chat bot: hahahaha** *** ****** *** *****