BİLGİ ALABİLİR MİYİM

asilreis

Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Aranizda yeniyim. Yeni kesfettim.burayi. Hobi olarak evimin balkonunda ,aman gecirmek icin daha önce içtiğim icimi vs cok iyi olan bir sigarafan tohum aldim 2 lt lik saksiya attim. Tohumlar patladi ve fide oldu ufaktan simdi 6-7 kök 20 Lt lik saksinin icinde. Sunu sormak istiyorum cok büyütmek istemiyorum ufak bonzai ağacı gibi olsun cok hasat alma pesindede degilim dedigim gibi vakit gecirmek icin takiliyorum. Su anda 40 günlük. Büyümemesi icin ne yapmam gerekir bitkilere ufak bodur kalsin istiyorum hepsi bu 7 saat sabah günesi görüyor 2-3 günde bir suluyorum ? Yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleme:

oturanboga35

Müptezel
Bitki eğer photoysa 7 saat ışığın az olmasına rağmen hasat zamanına kadar buyumemesi mümkün değil. Keşke bu soruyu büyük saksıya geçirmeden sorsaydin. Çünkü bitkinin büyüklüğünü doğrudan etkileyen bir faktör. Küçük saksı küçük bitki demektir. Ama olan olmuş bu saatten sonra yapacağın tek şey bitkiye güzel eğitim vermek. Ancak bulacağın çoğu kaynakta eğitimler iç mekanda yetişen sistemlerde geçerli olan eğitim türleri. Dış mekanda durum farklıdır. Güneş gün boyunca farklı açılardan bitkiye vurur, iç mekanda sadece bitkinin üstünden. Sana tavsiyem 4. bogumda en üstteki 2. katmanı ve en alttaki katmanı temizlemen böylelikle bitkiyi iki anadal üzerinden buyuteceksin. Bu iki ana dal uzadıkça balkon demirlerine bağlayarak sağa ve sola doğru uzatabilirsin.

asilreis

Üye
Bitki eğer photoysa 7 saat ışığın az olmasına rağmen hasat zamanına kadar buyumemesi mümkün değil. Keşke bu soruyu büyük saksıya geçirmeden sorsaydin. Çünkü bitkinin büyüklüğünü doğrudan etkileyen bir faktör. Küçük saksı küçük bitki demektir. Ama olan olmuş bu saatten sonra yapacağın tek şey bitkiye güzel eğitim vermek. Ancak bulacağın çoğu kaynakta eğitimler iç mekanda yetişen sistemlerde geçerli olan eğitim türleri. Dış mekanda durum farklıdır. Güneş gün boyunca farklı açılardan bitkiye vurur, iç mekanda sadece bitkinin üstünden. Sana tavsiyem 4. bogumda en üstteki 2. katmanı ve en alttaki katmanı temizlemen böylelikle bitkiyi iki anadal üzerinden buyuteceksin. Bu iki ana dal uzadıkça balkon demirlerine bağlayarak sağa ve sola doğru uzatabilirsin.
https://ibb.co/Vp5TLDZ bu sekildeler su anda

oturanboga35

Müptezel
Dostum böyle olmaz yol yakınken dikkatlice ayır bunlari. Hepsi aynı saksıda olmaz. Kök çürümesi oluşur, eğitimde veremezsin. 5 litrelik saksılara al her birini ayrı ayrı.

34Sativa34

Müptezel
Hobi olarak yaptığını yazmışsın eyvallah yalnız o saksının içinde olmaz onları hemen başka saksılara alman lazım
Olaya buradan başlamalısın

asilreis

Üye
Dostum böyle olmaz yol yakınken dikkatlice ayır bunlari. Hepsi aynı saksıda olmaz. Kök çürümesi oluşur, eğitimde veremezsin. 5 litrelik saksılara al her birini ayrı ayrı.
Tek ortadaki kalsin o zamN
Hobi olarak yaptığını yazmışsın eyvallah yalnız o saksının içinde olmaz onları hemen başka saksılara alman lazım
Olaya buradan başlamalısın
Kiyamiyorum :) sanirim onlar bana kiyacaklar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • S Chat bot:
    S Chat bot: ******** *** **** *** *****