Büyümeyen tohumlar

tombul_efes

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar. Sponsordan geçen hafta cheese auto aldım. 3 tanesini suya attım. 2 tanesi patladı ama kök büyümüyor. 4 gün oldu. Patlaması da çok geç olmuştu. Ne yapabilirim? Neden böyle oluyor?
20210211_133316.jpg
20210211_133259.jpg

Tam olarak ne yaptın kaç gün bardakta suda beklediler kaç gün peçetede?
Peçete arasına aldığında ortamının sıcaklık derecesi neydi?

tombul_efes

Yeni üye
Tam olarak ne yaptın kaç gün bardakta suda beklediler kaç gün peçetede?
Peçete arasına aldığında ortamının sıcaklık derecesi neydi?
Yaklaşık 18 saat suda beklediler. Dibe çökünce peçeteye aldım. 1 tanesi 4 gündür, 2 tanesi 3 gündür peçetede. Sıcaklık 22 derecede sabit. Tam karanlık.

Şimdi tohum patlamış o yüzden tohumda problem olma ihtimali kalmıyor kanka.
Peçeteyi göl gibi çok sulu mu bıraktın çürüttün mü içini cevabı sende bu sorunun yazdıklarına göre köklerin uzamaması için bir sebep yok patlamış çünkü

tombul_efes

Yeni üye
Şimdi tohum patlamış o yüzden tohumda problem olma ihtimali kalmıyor kanka.
Peçeteyi göl gibi çok sulu mu bıraktın çürüttün mü içini cevabı sende bu sorunun yazdıklarına göre köklerin uzamaması için bir sebep yok patlamış çünkü
Yoo ıslak peçete işte. Göl olmalık bir durum yoktu.

Yesil088

Üye
Bıçak felan elleme kardeşim al toprağa 1 inç derine hafif sula kabinin nemi 70 e sabitle bi peti del bi kaç yerden tohumu ektiğin yere koy çıkarsa çıkar

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka tohumda hiçbi sorun yok. bence sıcaklık sorunu cekmis. birkere aynısı benim basıma geldi bir takım nedenlerden dolayı 15 c de 24 saat su sonra pecete yaptım aynı attıgın foto gibi kücücük filiz verdi sonra toprakta kayboldu. onu topraga koy. ama cok az nemlendir 5ml falan su at koycagın delige. kurtarırsa öyle kurtarır

Kanka

Administrator
Yönetici
at bakalım toprağa can suyu ver bakalım ne tepki vericek 1 gun daha bekle ama

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka adamı darlamasan keske iyiydi. tohumlarda bi sıkıntı yok. sponsor +1 =)

WeedMann

Üye
dostum bende aynı şekilde olmuştu ilk growum kökleri seninkinden belki çok az daha çıkmıştı direk koydum saksıya ışığı verdim şu an sıkıntısız büyüyolar

Slhking

Üye
Ya ben de kimseyi darlamak istemem ama panik oldum hiçbiri kök salmayınca. Neyse bakalım 2 tanesi baş verdi. Pazara kadar açmadan bekleyeyim. Belki olur.
kanka bak sana %100 en az 3-4cm kök verecek bi taktik vereyim bunu uygula ekstra strese sokma kendini bi kadın mağazasına gidiyosun makyaj temizleme pamuğu alıyosun birde sprey temin ediyosun ilk pamuğu tabağa yerleştirip 3 kere fıslatıyosun 2.ci pamuklada tohumları örtüp tekrar 3 kere fıslatıyosun sprey ile sonra streçle sarıp ışık görmeyen bi yere koyuyosun 3-4 gün bekliyosun sıfır sıkıntıyla filizleniyo tohumların ;)

tombul_efes

Yeni üye
kanka bak sana %100 en az 3-4cm kök verecek bi taktik vereyim bunu uygula ekstra strese sokma kendini bi kadın mağazasına gidiyosun makyaj temizleme pamuğu alıyosun birde sprey temin ediyosun ilk pamuğu tabağa yerleştirip 3 kere fıslatıyosun 2.ci pamuklada tohumları örtüp tekrar 3 kere fıslatıyosun sprey ile sonra streçle sarıp ışık görmeyen bi yere koyuyosun 3-4 gün bekliyosun sıfır sıkıntıyla filizleniyo tohumların ;)
Makyaj temizleme pamuğu kullandım zaten kanka

tombul_efes

Yeni üye
Güncelleme: tohumlardan 1i hiç patlamadı. 1i olduğu gibi kaldı ve 1 haftanın sonunda pamukta lekelenmeler başlamıştı çöpe attım. 1 tanesini 2 gün önce saksıya aldım. Bugün 7. gününde. Onun da durumu bu şekilde.20210215_201759.jpg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    *** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ****** ***** ******* ********** ******** ******** **********
  • S SuperKafa:
    ********* ****** *** ******** *
  • S SuperKafa:
    *** ** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa: