Azot fazlalığı mı ?

HyperX

Yeni üye
MAgnezyum eksikligi ilk 1
Magnezyum eksikliği kankam calmag bulunduruyorsan boş sulama yaptıgında ilave sağla temizlediğini görüceksin zaman içerisinde bol hasatların olsun şimdiden :) Muhakkak 6.0 – 7.0 pH aralığında olsun verdiğin suyun ph ı dikkat et bu duruma en iyi bu aralıkta alır kızlarımız magnezyumu.
ay cal MAG kullanmadığım için alt yapraklarda var kanka 2 haftadır düzenli olarak veriyorum benim sorunumu çözdüm 3 saksı var bende ikisi pençe yaptı yaprak uçlarını digerinde sorun yok. Pençe yapan 2 bitkinin bugunku sulamasında farkettim ki çıkış suyu gelmıyor buda kilitlenme ye yol açtı sanırım drenajı nasıl çözerim

Organik

Kıdemli Üye
MAgnezyum eksikligi ilk 1

ay cal MAG kullanmadığım için alt yapraklarda var kanka 2 haftadır düzenli olarak veriyorum benim sorunumu çözdüm 3 saksı var bende ikisi pençe yaptı yaprak uçlarını digerinde sorun yok. Pençe yapan 2 bitkinin bugunku sulamasında farkettim ki çıkış suyu gelmıyor buda kilitlenme ye yol açtı sanırım drenajı nasıl çözerim
Sulama yaptıgında altan su akmıyorsa sulama miktarını arttır kankacım alttan muhakkak su aksın onuda dök saksı altlıgında tutma durumun düzelicektir diye düşünüyorum çok önemli bir problem yok kızlarında normalde pençeleşme nitrojen fazlalığında meydana gelir ama bazen sulamadan sonrada bu reaksiyonu gösteriyor kızlarımız biraz daha gözlemlemek lazım renk tonundan fazlalık var gibi durmuyor o yüzden birşey demedim bu konuda yine bir bakarız baktık pençeleşme devam ediyoru grow gübremizi azaltırız durum çözülür :)

HyperX

Yeni üye
Sulama yaptıgında altan su akmıyorsa sulama miktarını arttır kankacım alttan muhakkak su aksın onuda dök saksı altlıgında tutma durumun düzelicektir diye düşünüyorum çok önemli bir problem yok kızlarında normalde pençeleşme nitrojen fazlalığında meydana gelir ama bazen sulamadan sonrada bu reaksiyonu gösteriyor kızlarımız biraz daha gözlemlemek lazım renk tonundan fazlalık var gibi durmuyor o yüzden birşey demedim bu konuda yine bir bakarız baktık pençeleşme devam ediyoru grow gübremizi azaltırız durum çözülür
Tamam kankam bgun sabah gübresiz suladım kızları, bgun su vermeyeyim dmi Çarşamba günü sulama zamanı ozaman cal MAG ile dedigin yapayım bişey kaybetmem herhalde

Organik

Kıdemli Üye
Tamam kankam bgun sabah gübresiz suladım kızları, bgun su vermeyeyim dmi Çarşamba günü sulama zamanı ozaman cal MAG ile dedigin yapayım bişey kaybetmem herhalde
Aynen aynen kankacım yine bir problem olursa bakarız dediğim gibi muhakkak ph'ını ayarla sorunların düzeliceğini temenni ediyorum

HyperX

Yeni üye
Aynen aynen kankacım yine bir problem olursa bakarız dediğim gibi muhakkak ph'ını ayarla sorunların düzeliceğini temenni ediyorum
Kanka sırma su kullanıyorum pH ı 6.80 gübreleri koyunca 6 nın altına düşmüyor hiç pH kagıdı ile bakıyorum zaten. Bgun normalde çiçeklenme gübrelerine geçecektim 34. Gündeler yavas yavas giriyorlar çiçeklenme ye gübre vermesem 1 hafta düzelene kadar bana eksi dönüşü olur mu hasatta bunun

Organik

Kıdemli Üye
Kanka sırma su kullanıyorum pH ı 6.80 gübreleri koyunca 6 nın altına düşmüyor hiç pH kagıdı ile bakıyorum zaten. Bgun normalde çiçeklenme gübrelerine geçecektim 34. Gündeler yavas yavas giriyorlar çiçeklenme ye gübre vermesem 1 hafta düzelene kadar bana eksi dönüşü olur mu hasatta bunun
Çiçeklenmenin ilk 3 haftası en çok gübreye ihtiyaç duyulan dönem diyebiliriz vermemek eksiklikler meydana getiricektir sırma suya baktım şimdide 7.86 ph yazıyor eminmisin 6.80 olduguna gübreleri verince azalma olurda normal yaptıgın sulamadan ötürü ph yüksekliğinden optimal bir değer sağlayamamıs olabilirsin dediklerimi uygularsan çözülücektir durumun çokta kafaya takma en kötü dediğim gibi sadece grow gübreni kees diğer gübrelerini ekle gübreli sulamanda sadece bu hafta ama

HyperX

Yeni üye
Çiçeklenmenin ilk 3 haftası en çok gübreye ihtiyaç duyulan dönem diyebiliriz vermemek eksiklikler meydana getiricektir sırma suya baktım şimdide 7.86 ph yazıyor eminmisin 6.80 olduguna gübreleri verince azalma olurda normal yaptıgın sulamadan ötürü ph yüksekliğinden optimal bir değer sağlayamamıs olabilirsin dediklerimi uygularsan çözülücektir durumun çokta kafaya takma en kötü dediğim gibi sadece grow gübreni kees diğer gübrelerini ekle gübreli sulamanda sadece bu hafta ama
Sırma da 6.80 kanka birde zeybek var oda 6.52 ikinden başka su kulanmıyorum. Normalde Çarşamba günü sadece cal MAG verecektim bgunki boş sulamada biraz topladı bitki kendini Çarşamba günü gübreleri vericem ozaman

sonerads

Kıdemli Üye
Sırma da 6.80 kanka birde zeybek var oda 6.52 ikinden başka su kulanmıyorum. Normalde Çarşamba günü sadece cal MAG verecektim bgunki boş sulamada biraz topladı bitki kendini Çarşamba günü gübreleri vericem ozaman
Kanka sana tavsiyem hazir sularin uzerinde yazan ph degerlerine cok guvenme, ben adwa12 ile kalibrasyon sonrasi olctugumde 0.5-1 arasinda fark goruyorum bazen, hatta ayni markanin farkli siselerinde bile fark cikabiliyor. Iyi growlar.

higthead

Jolly Green
Hiç bir zaman hazır suların ph ları yazıldığı gibi çıkmaz. Bu yüzden ph dalgalanman var diyorum dostum @HyperX Yakın zamanda bütçene göre adwa 12 al kafan rahat olsun dostum.

sonerads

Kıdemli Üye
Kesinlikle katiliyorum, 350 tl civarinda fiyati, butce ayirabilirsen alman iyi olur kafan rahat eder. Alacak olursan ph 4.01, ph 7.01 ve elektrot koruyucu sivilarini da almayi unutma. Onlarin ucunu toplamda 100 tl civarinda alirsin, her biri 250 ml sislerde. 3 haftada bir kalibrasyon yapiyorum ben, 4 haftada bir yapanlar da var. 2-3 grow goturur onlar da.

CahilKush

Doktor
Magnezyum eksikliği kankam calmag bulunduruyorsan boş sulama yaptıgında ilave sağla temizlediğini görüceksin zaman içerisinde bol hasatların olsun şimdiden :) Muhakkak 6.0 – 7.0 pH aralığında olsun verdiğin suyun ph ı dikkat et bu duruma en iyi bu aralıkta alır kızlarımız magnezyumu.
Bro benim bitkilerin son haline baksana günlüğümden

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ********* ********** hahahaha hahahaha* ***** **** **** ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha** *********
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ** ********
  • Houp53 Houp53:
    **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
    +1
  • U ucankarga:
    ***** ***** *** ** ****** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha***** **** *****
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ** *** ******* **** ****
  • Houp53 Houp53:
  • U ucankarga:
    ******** *** hahahaha***** **** *****
  • içiciadam içiciadam:
    * ******** ****** **** *** ******** ******** ******** ******* hahahaha** ****** ********** **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha ***** ********* *** ********* ** ********** ******* **** ****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** **** *** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ** ******** *** hahahaha** ****** ***** hahahaha** ********** ******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ******** ******* ** ***** **** ******** ****** **** ***** ******* ******** ********
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ****** ***** ******** ** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    Houp53 Houp53: **** * ******** ******* ****** *******