Azot fazlalığı mı ?

higthead

Jolly Green
Azot fazlalığı yapraklar çok koyu renkte olur. Bu bitkide bende birşey göremedim. Ph ayarlıyorsun dımı? stabıl sekılde.

Mordecai

Moderator
ucundan kıvrılmaya basladığında ilk aşaması oluyor.
"early stage n toxicity" olarak aratabilirsiniz.
PH'a da dikkat et kank.
örnek :
cannabis+nitrogen+toxicity

HyperX

Yeni üye
ucundan kıvrılmaya basladığında ilk aşaması oluyor.
"early stage n toxicity" olarak aratabilirsiniz.
PH'a da dikkat et kank.
örnek :
cannabis+nitrogen+toxicity
Tamam kanka eminim artık azot fazlalığı ama başlangıç oldugu için flush atmayı düşünmüyorum, gübreyi kesip r kaç sulama pH ayarlı gübresiz su ile gidicem zaten çiçeklenme ye girecekler Max 1 haftaya tüm azotu kullanır ozaman diye düşünüyorum

higthead

Jolly Green
6.80 e yakın pH şu bir hazır su kullanıyorum gübrede ise tabloya uygun gidiyorum. Dikkatli bakarsan bazı yapraklar pençe yapmış durumda

Dostum ph 6.8 fazlaaaa yapraklardakı acıklık koyuluk ph tan dolayı 6.2 lerde sabıt gıt. ph 6 ile 6.5 arası en ideal. Sorununu bulduk ph dalgalanması.

HyperX

Yeni üye
Dostum ph 6.8 fazlaaaa yapraklardakı acıklık koyuluk ph tan dolayı 6.2 lerde sabıt gıt. ph 6 ile 6.5 arası en ideal. Sorununu bulduk ph dalgalanması.
Kanka 6 ile 7 arası toprak için ideal pH kitabında bile yazıyo ayrıca 6.8 suya gübre koyunca zaten pH dusuyo çizelgede minimum 6 pH kullandıgım gübreler için Max 7 olması gerekiyor o yüzden phda problem olduğunu sanmıyorum özellikle pH konusunda dikkatli tim

HyperX

Yeni üye
Ph ını neyle ölçüyorsun?
pH kagıdı extra toprak içinde pH metrem var nem falan ölcüyorum onla da kanka ondan yana sıkıntı yok
Sadece tek merak ettiğim şey azot fazlalığı var ise toprak kilitlendi mi daha başlangıç belirtisi oldugu için flush yapmadan gübresiz pH ayarlı su ile sulasam hallolur mu onda takılı kaldım

higthead

Jolly Green
pH kagıdı extra toprak içinde pH metrem var nem falan ölcüyorum onla da kanka ondan yana sıkıntı yok
Sadece tek merak ettiğim şey azot fazlalığı var ise toprak kilitlendi mi daha başlangıç belirtisi oldugu için flush yapmadan gübresiz pH ayarlı su ile sulasam hallolur mu onda takılı kaldım

Bro ıcın rahat olsun azot fazlalıgın vs yok. ph kagıdı ıle bıraz zor ama suana kadar yakaladıgın rengın ph downda hangı renkse bır tık altındakı rengı yakala bırazdaha dussun ph ın.Toprak ph ı ıle sulama ph ı cok farklı. Ben 6.2 ıle suladıgımda topraktan cıkan su 5.8 lerde bı etkısı tepkısı yok bunun.Her sulamandan sonra suankı yapraklarındakı renk gıbı daha acık rengı alırsa bılkı ph dalgalanman var.

HyperX

Yeni üye
Bro ıcın rahat olsun azot fazlalıgın vs yok. ph kagıdı ıle bıraz zor ama suana kadar yakaladıgın rengın ph downda hangı renkse bır tık altındakı rengı yakala bırazdaha dussun ph ın.Toprak ph ı ıle sulama ph ı cok farklı. Ben 6.2 ıle suladıgımda topraktan cıkan su 5.8 lerde bı etkısı tepkısı yok bunun.Her sulamandan sonra suankı yapraklarındakı renk gıbı daha acık rengı alırsa bılkı ph dalgalanman var.
Pençe olayı dalgalanmada yaparmı peki

Organik

Kıdemli Üye
Magnezyum eksikliği kankam calmag bulunduruyorsan boş sulama yaptıgında ilave sağla temizlediğini görüceksin zaman içerisinde bol hasatların olsun şimdiden :) Muhakkak 6.0 – 7.0 pH aralığında olsun verdiğin suyun ph ı dikkat et bu duruma en iyi bu aralıkta alır kızlarımız magnezyumu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** *** ****** ********* ****** ******** **** ***** *** hahahaha** hahahaha **** ***** ******** ***** hahahaha ** **
  • O Oci137:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** *********
  • O Oci137:
    ********* ******** ********* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** ******** ***** *** * **** ***** ***** hahahaha**** ******** ******** ********* ******** ********** ********** ******* ** ******* ***** ********** ******** ********** **** hahahaha****** hahahaha ***** ***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ****** ***** ****** ****** ******** ******* ********* ******** ****** *** ***** ****** ***** ********* ******** ******* ********** ****** ****** **** ********* hahahaha* ****** ********** ******** *******
  • T Tropikal.MR:
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ***** ********