Aydınlık/karanlık süreleri Hk.

bomber

Üye
Selamün aleyküm kankalar, şimdi aklıma takılan bir husus var ama denemeye de şu an için cesaret edemiyorum. Bir gün mutlaka deneyeceğim. Bitkiyi 12/12 ye soktuk bitkiyi cikceklenmeye zorlandık. Neyse saç sakal yapmaya başladı bitki, nur topu gibi bir female plant,ımız oldu. peki ışık süresini uzatsak daha sonra her gün birer saat arttırarak gene 18/6 ya döndürsek. ( Şimdi tek kurnaz sen misin) diyeceksiniz. Bitki strese mi birer yoksa gelişimini daha da hızlandıbilir miyiz?

#Cigâ

Doktor
Sömek gelişimini ışığı arttırarak değil azaltarak geliştiriyoruz çiçeklenme hormonları ışık kapalıyken salgılanıyor, Ayrıca dediğin gibi yaparsan photo bitkide çiçeklenmeden sonra ışığı arttırırsan bitki Reveg olur

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kardeşim esrar bitkisi günler kisalmaya başladığında sömek yapmaya geçer , somek yapmaya başladığında tekrar saatleri uzatırsan diyecekki a yaz daha yeni başlamış ben vazgeçeyim sömek yapmaktan boy atayım diyecek yani işler geriye gidecek . Sezonu tamamlamak için bitkilerde telaş içinde zamanla yarışıyor kardeşim :) . Büyüyeyim çiçek acayım tohum vereyim görevimi yapıp öleyim gibi . Sana anlatır gibi anlattım umarım faydası olmuştur kardeşim ❤️

bomber

Üye
O kadar da, cahil değilim ama, en anlaşılır olanı seninkisi olmuş ayrica teşekkür ederim. Hps, MH, clf döneminde çok uğraştım bu işler ile, çadır vs hak getire. Ya dolap ya tuvalet, bez elbise dolapları. Hydroponik,te 15 bitkiyi erkek çıkartmayı bile becerdim :). Kısacası bilale anlatır gibi anlatmak daha çok işe yarıyor. Biz eski kafaliyiz, çok şey değişiyor, hem bilgi hem teknoloji olarak. Hepimiz içeceğinizi çıkartmanın derdindeyiz, kış geldi piyasalar günden güne canlanıyor, altın bile bu kadar pirim yapmadı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B biggie34_:
    B biggie34_: ********