Autolar için bi kaç sorum var dostlar

Benim Kızlar 41/42. Günündeler ortam 25/30 derece nem 40/55 pH 6/6,5 kumaş saksı 19 litre ama toprak 15/17 litre var bugün dalgınlığıma geldi gübreyi big Bud takviyeli vermeye başladım ama 3 tanesi ne haftaya vermem gerekli iken verdim sıkıntı olurmu big bud için 2. Haftasında verin deniliyor ya o yüzden
2. Sorum ben 4 gün bekliyorum yapraklar aşağı iniyor sulayınca çıkıyor ama 3 tane bitkide büyük yaprak kalmadı hep sarardı düştü yada sararanı ben aldım bu besinsizlikten ve gübre yetersizlikten mi yapar gübreler biobizz hepsi oranlar az 5 litreye grow2,5/bloom7/heaven6/alg a mic 4/activera6/topmax5/bigbud5
Ya az suluyorum yada gübreyimi az veriyorum acaba ortalama 1 litreye yakın veriyorum alttan çıkıyor su

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka o asamadaki bitkinin alttan yaprak atmasi normal ama ben yapraklarda beyaz noktalar gördüm iste sikiti o. Büyütecle bak bakalim herhengi bir böcek görecekmisin

bende altlık yok kanka ne koymamı tavsıye edersın 2 tane uzun tahta alsam ınce sağ tarafına ve sol tarafına koysam ortası boşta kalacak yeterli olur mu ?
Dostum şu eskiden 1 milyoncu denilen yerler varya her çeşit ürün satılıyor orada mantı matik ler var sert plastikten gayet başarılı onu saksıya göre kestim yarın istersen görsel atarım gayet başarılı

Ü

Üye silindi 24689

Guest
ne önerirsin altlık alıyım mı ? şuan 750ml sulama yapıyorum alttan su çıkmıyor zaten de. ilerde 1.5l su verdiğim zaman su altından birikir mi ? zararı olur mu ? bilemedim yani.
Selam kanka. Alttan su cikmali, verdigin suyun %10-15 si kadar. Nedenini acikliayim. Her su verdiginde bitkiye suyun icinde olan tuzuda veriyorsun, verdigin suyun bir kismi buharlasiyor ama tuz toprakta kaliyor. Iste alttan cikan su bir önce verdigin suyun toprakta kala tuzunu temizliyor. O alttan cikan suyu at bitkinin o suyu kullanmasin.

s1rtlan

Kıdemli Üye
Selam kanka. Alttan su cikmali, verdigin suyun %10-15 si kadar. Nedenini acikliayim. Her su verdiginde bitkiye suyun icinde olan tuzuda veriyorsun, verdigin suyun bir kismi buharlasiyor ama tuz toprakta kaliyor. Iste alttan cikan su bir önce verdigin suyun toprakta kala tuzunu temizliyor. O alttan cikan suyu at bitkinin o suyu kullanmasin.
kanka bitki küçük daha o yüzden su verip boğmak istemiyorum onu. stres yaşadı geriden geliyor diye. o bitkiye de şuan gidip 2 litre su veremem kanka alttan su çıksın diye. bende onu merak ettım bıtkıye ne kadar su verırsem alttan su çıkar? saksım 11lt saksı. 750ml verdim su falan çıkmadı alttan fazla boğmak da istemiyorum toprakta değişik bir toprak tam kurumadan su vermem gerekiyor özelliklerinde canna bio terra kullanıyorum. dediğin doğru su çıkmalı ama fazla sulama yaparsam da yapraklarda sararmalar olacaktır. yeterince stres yaşadı bitki daha stres kaldıramam ben :)

Ü

Üye silindi 24689

Guest
kanka bitki küçük daha o yüzden su verip boğmak istemiyorum onu. stres yaşadı geriden geliyor diye. o bitkiye de şuan gidip 2 litre su veremem kanka alttan su çıksın diye. bende onu merak ettım bıtkıye ne kadar su verırsem alttan su çıkar? saksım 11lt saksı. 750ml verdim su falan çıkmadı alttan fazla boğmak da istemiyorum toprakta değişik bir toprak tam kurumadan su vermem gerekiyor özelliklerinde canna bio terra kullanıyorum. dediğin doğru su çıkmalı ama fazla sulama yaparsam da yapraklarda sararmalar olacaktır. yeterince stres yaşadı bitki daha stres kaldıramam ben :)
Bitkin kacinci gününde kanka

s1rtlan

Kıdemli Üye
20.güne göre 750ml 11l saksıda alttan su çıkarmamasını garipsedim bi bende çıkıyordu 15l saksım
toprak canna bio terra. ne kadar katı malzeme varsa içinde var anlamadım bende perlit gerekmiyor içinde özel malzemeler falan var yazdı. sanırım suyu içine mi hapsediyor anlamadım ben

Ü

Üye silindi 24689

Guest
20. günleri kanka ama 15.günde ki bitkiler gibi düşün 2. boğum filizleri çıktı
Tamam kanka o zaman verdigin miktar iyi. Cünki bitkinin kökleri daha saksinin icine her yere yayilmamistir 4. haftadan itibaren benim tavsiyemi uygla ama son karar senin. Nedeninide yazdim san neden alttan su cikmali diye.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ******* **** **** ********** hahahaha hahahaha*** ******** ********* ***** *********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • A active661:
    ***** * hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ** *** **** ********* hahahaha** ******** **** ***** ***** ********* hahahaha***** ******* ******* **** ********** **** ****** ** ******** ******* ********* ** ****

***** ****** ******* *** ****** *** hahahaha** *******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* *** * **** *** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ** *** ***** ****** hahahaha ***** **** **** **** ********* hahahaha* hahahaha* ****** ** *** ******* ********* ******* **** **** ******* ****** ***** ********** *******
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +3
  • Night owl Night owl:
  • A ax-b:
    ****** **** ****** ***** ***** **
  • A ax-b:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******* hahahaha **** **** ****** ****** ********* *****
  • A ax-b:
    ****** *** *
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **
    +1
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******** **** **** hahahaha* ******* hahahaha*** ****** hahahaha****
    Mordecai Mordecai: ******** **** **** hahahaha* ******* hahahaha*** ****** hahahaha****