Autoflower vs Feminized Tohum

skaffa

Yeni üye
Merhaba beyler. Autoflower ile feminized tohumu arasında ne gibi farklar vardır. Dikiminden hasata kadar bakımı vs. Bu konuda bilgi verirse deneyimli arkadaşlar çok iyi olur. Çünkü Autoflower zannedip tohum siparişi verdim feminized olduğunu sonradan anladım. (Super Lemon Haze)

Blueberry

Stay High
Autoflower adı üstünde otomatik çiçeklenmeye kendi geçer 80 90 gün arası hasatını alırsın ışık 20/4 verebilirsin
Feminized(photoperiod) Bitki vereceğin ışığa göre çıçeklenmeye geçer yani 18/6 ışık verdiğin sürece çiçeğe geçmez ne zaman 12/12 ışığa düştün bitki günlerin kısaldığını kış ayına gireceğini düşünür ve sömek vermeye başlar ki (kendince) soyunu devam ettirsin.

skaffa

Yeni üye
Autoflower adı üstünde otomatik çiçeklenmeye kendi geçer 80 90 gün arası hasatını alırsın ışık 20/4 verebilirsin
Feminized(photoperiod) Bitki vereceğin ışığa göre çıçeklenmeye geçer yani 18/6 ışık verdiğin sürece çiçeğe geçmez ne zaman 12/12 ışığa düştün bitki günlerin kısaldığını kış ayına gireceğini düşünür ve sömek vermeye başlar ki (kendince) soyunu devam ettirsin.

Teşekkürler hocam. Peki ben bunu nasıl anlarım mesela ektim 18/6 ışık veriyorum tahmini olarak ne kadar süre sonra 12/12 ye geçerim 12/12 kullandıktan sonra ne kadar süre sonra hasat alırım? Biliyorum bu duruma göre değişir ancak en azından kafamda kabataslak bir fikir oluşsun.

Blueberry

Stay High
Fem Evde yetiştiriyorsan ilk 1.5 ay 16/8 sonra 12/12 al 1.5 -2 ay da o sürer hasatını alırsın. çiçeklenmeyi evde çok uzun tutma bitki çok büyür

skaffa

Yeni üye
Fem Evde yetiştiriyorsan ilk 1.5 ay 16/8 sonra 12/12 al 1.5 -2 ay da o sürer hasatını alırsın. çiçeklenmeyi evde çok uzun tutma bitki çok büyür

Evet evde yetişiyor. Yani ortalama 4 aya ben hasatımı alıyorum. Auto bitkilerde de ortalama 3 ay dersek aralarında 1 ay oynuyor çok değilmiş rahatladım teşekkürler bilgi için hocam.

M

MalrukLord

Guest
Bir çiçek hem auto hem feminized olabilir. Autoflower'ın olayı bitkiyi çiçeklenmeye sokmak için 12/12 ışık/karanlık periyoduna ihtiyacın yoktur 24 saat bile verebilirsin. Feminized is %99 dişi olma genetiği taşıyan tohumlara verilen addır. Auto'yu herhangi bir bölümle kıyaslayacaksa auto vs regular (12/12) tohumları olmalıdır teşekkürler.

skaffa

Yeni üye
Ben de içini rahatlatayım. Autoflowerlar kuzeyde gün döngüsü olmayan yerlerde yetişen bir kenevir türüyle melezleniyor. Kaynağı bulamadım şu an. Böylece güneşe ihtiyaç duymadan kendisi ne zaman çiçekleneceğine karar verebiliyor. Bunun bir dezavantajı da melezlendiği türde thc oranının çok çok düşük olması, haliyle auto bir bitkinin thc oranı photoya göre düşük oluyor. Süre olarak sabredersen kabininin tamamını kullanacak şekilde iyi bir eğitimle kocaman bir bitki elde edebilirsin. Haliyle kocaman sömeklerin olur kabin dolusu.

Teşekkürler hocam bilgi için. Süre olarak beni üzmüştü olay ancak artılarını da görünce rahatladım beklemeye değer artıları var.

M

MalrukLord

Guest
Toprak olarak all mix kullandım tabi ilk başta lightmix ile başladım kökleri guclendirmek için. Allmix başlangıç gübreleri için uygun değil. Zaten gübreli oluyor. Allmixe geçmeden önce allmix toprağı 2 gün kadar havalandirdim saksıya döktüm sonra transplant işlemini yapip 1 haftalik tatile gittim döndüğümde hüsran başarısızlık beklerken cicek kapiyi avar açmaz el salladı. Merhaba abi dedi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ********* ********** ******* ******* ****** hahahaha ****** ***** hahahaha* ***
  • ax-b ax-b:
    **
  • Narkotik Narkotik:
    **** ****** ********* ***** ******* ******* ****** **** ****** ********* ***** ********** ******** *** ******** ********** **** ******* **** ***** *** **** hahahaha** ******* **
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ******** *** ********* *** ******** ******* **** ******** ******* ******* ** ** **** ****** ********* ***** ****** **** *** hahahaha** * hahahaha ******* ******** *** ** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** *** ***** hahahaha ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ** ** ******* ***** ** ***** ******** **** ***** ***** ****** * ******* *** **** **** ***** ****** ******* ******* ****** ******** ********* *** ******* * ***** ********* *** **** **** ****** * ******* * ***** hahahaha***** *******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* **** ** ****** ******** **** **** **** ***** **** ******* *** *** **** ***
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ** ***** ******* ***** ** ******* ******** ****** ******** ** ** ******** ***** **** ** ** ******* ***** ** ***** ******** ****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ***** *** ********** *** * hahahaha* ** ****
  • Night owl Night owl:
    ******** ** ***** ***** ***** ********** ** * ** ***** ******* ****** * * ****** **********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** ***** ******* * * ** *** ** **** **** * * ********* **** * * ****** hahahaha* hahahaha**** **********
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ***** * **** *** *** ***** ******** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ********** ******* hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha**** ****** *** **** ***** ****** ** *** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** **** *** ***** ********** ******* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ***** **** ******* ******** ******