Auto ve Photo Nedir ? (Bilgilendirme)

Qazwsxedc

Yeni üye
saksısından belki açılamıyo @hamma
Bro auto hakkında birkaç soru sormak istiyorum cevaplarsan sevinirim
1.autolar 7-10 hafta arası hasata hazır oluyor. Peki biz 2-3 hafta daha uzatmayı göze alsak bunun sorunu olur mu? Sebebi: biraz eğitim versek süper kırma yapmayı düşünüyorum. Yani auto bitkilerde işe yarar mı? topping uygulanır sanırım ama yinede eksik kalmasın sorayım. Süper kırma auto için önerir misn fazla sömek almak açısından? 8 dal yapsak auto da olurmu? Ne kadar etkisi olur gr açısından?
2. Işığı sürekli aynı 20-4 tutmayı düşünüyorum. Çiçeklenme vs değiştirmeyi düşünmüyorum. Ama baya saatlerle ilgili konu dağılmış. Photo için tamam 4-5 hafta bekleyelim. Eğitim için uzayan süre burada geçerli olduğunu varsayarsak çiçeğe girmesini 6-7 ye kadar beklemek mi gerekir.? Çiçeği takip edip stresi atmasını gözlemleriZ ama maksimum süre ne olmalı?
3. Trikom artırımı için ne önerirsin? Ben hasata iki hafta kala beyaz bir lamba, 100w bir led olabilir, çakmayı düşünüyorum. Bitki kendini savunmak için Daha çok tüy çıkartıyor diye okumuştum. Veeee bunu acaba flush la beraber yapsak zararı ya da başka bir etkisi olurmu..
4. Saksıya geçtikten sonra vodoo vermek mantıklı mı sana göre?
Dediğin gibi bunlar oto lar için geçerli olur mu.?
Teşekkürler bro bol hasat herkese

Kanka

Administrator
Yönetici
@Qazwsxedc
1- autolar nerde 7 haftada hazır oluyor kanka sadece bloom süresi 7-8 hafta sürüyor belki 9 , autolarda ağır eğitimlerdense hafif eğitimleri öneririm
2- kanka farketmıyo autolarda yeterkı 18 ın altına dusme
3- yeterli fosfor bıtkınde tricom basmasına yardımcı olur
4- mantıklı

Qazwsxedc

Yeni üye
@Qazwsxedc
1- autolar nerde 7 haftada hazır oluyor kanka sadece bloom süresi 7-8 hafta sürüyor belki 9 , autolarda ağır eğitimlerdense hafif eğitimleri öneririm
2- kanka farketmıyo autolarda yeterkı 18 ın altına dusme
3- yeterli fosfor bıtkınde tricom basmasına yardımcı olur
4- mantıklı
Teşekkür ederim bro. 7-10 hafta yazmışım. Hasata 12 - 14 hafta dersek şunu da bir belirten forum da auto ile ilgili baya yazı var bilgi karmaşası resmen. Ağır eğitim yapmadan ışık sabit git vs. Peki photo da durum nedir. Çiçeklenme ye sokuyorsun ışık döngüsü ayarları var. Eğitim yapılır. Max hasat ne kadardır photo da. Hasat zamanı karşılaştırırsak ikisi ine de ortalama bir süreç söylermi sin

Qazwsxedc

Yeni üye
@Qazwsxedc photoda max hasat yoktur sen ne kadar veg verırsen o kadar veg görür , 1 sene veg ver al 1kilo hasatını mesela :D
Auto photo yan yana bile yetişir demek oluyor bu. Photuyu çiçeğe sokmadan ışığı sabit tutup auto lar hasatlandıktan sonra ışığı düşüp photaya devam edebiliriz..
(chat kapalı mı bu arada sorayım deidm)

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Kankalar bu konu çok genel başlangıç konusu olucak biraz fazla konuşabilirim sıkılabilirsiniz ama sonuna kadar okursanız en deneyimli olanıda bazı şeyleri öğrenebilir belki .

Kankalar önce photoda anlatıcam ,
photo başlangıç için daha idealdir , hataya yer vardır kaldırabilir toparlayabilir hasat mıktarı daha çok tahmın edilir sadece çarşafa girmesi biraz zaman alır .en az 18 en fazla 24 saat ışıkla bakılır , bloom süresi 11-12 haftalara kadar çıkabilir , hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir . Çiçeklenmeye sokarken 1 gun karanlıkta kaldıktan sonra 12-12 ışık döngüsüne geçiş yapabilir . eğer zamandan kısmak istiyorsa bu süreyi 10saat gündüz 14 saat karanlık yaparsa zamandan kısarak hızlı gelişim sağlar fakat sömekler için aynısını söyleyemicem biraz beklentiyi kısmak gerekir . SOG eğitimi içinde çok ideal olan photo genetikler siz nasıl yapmak ıstıyorsanız uğraşabılırsınız.
Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Aklıma gelen bi kaç birşey yazdım unuttuğumda vardır ekleye ekleye devam ederım yorumlarda soru varsa yazdıktan en geç 1-2 saat ıcınde konuya ilave edilmiş olur.
Kanka sömeklerim şişmiyor ne yapmalıyım. Sadece an serisi tang çizelgesi gübrelerim var. Auto bd 55günlük. Overdrive gecen gün verdim 6 ml. Bi değişiklik yok gibi

Woppy

Ordinaryüs
Hasarı bakımına ve ışıgına baglı kafası harika ben kushseed den aldım yetiştirdim gayet başarılı sunan saksıada 25 günlük leri yolda.

Kankalar bu konu çok genel başlangıç konusu olucak biraz fazla konuşabilirim sıkılabilirsiniz ama sonuna kadar okursanız en deneyimli olanıda bazı şeyleri öğrenebilir belki .

Kankalar önce photoda anlatıcam ,
photo başlangıç için daha idealdir , hataya yer vardır kaldırabilir toparlayabilir hasat mıktarı daha çok tahmın edilir sadece çarşafa girmesi biraz zaman alır .en az 18 en fazla 24 saat ışıkla bakılır , bloom süresi 11-12 haftalara kadar çıkabilir , hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir . Çiçeklenmeye sokarken 1 gun karanlıkta kaldıktan sonra 12-12 ışık döngüsüne geçiş yapabilir . eğer zamandan kısmak istiyorsa bu süreyi 10saat gündüz 14 saat karanlık yaparsa zamandan kısarak hızlı gelişim sağlar fakat sömekler için aynısını söyleyemicem biraz beklentiyi kısmak gerekir . SOG eğitimi içinde çok ideal olan photo genetikler siz nasıl yapmak ıstıyorsanız uğraşabılırsınız.
Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Aklıma gelen bi kaç birşey yazdım unuttuğumda vardır ekleye ekleye devam ederım yorumlarda soru varsa yazdıktan en geç 1-2 saat ıcınde konuya ilave edilmiş olur.
photo mu auto mu nasıl anlayabiliriz

Ü

Üye silindi 31087

Guest

Selamın aleyküm lütfen bana da bir yardımcı olur musunuz

Kabin 1.20 ye 1.20 , wiwel nem makinası , 2 adet vantilatör , Philips 600w çift spektrum ışık 18 / 6 biobiz gübre all-mix toprak , tohumlar sponsordan süper lemon haze autoflower

Arkadaşlar tam 80 günlük oldular sözde autoflower bitki acaba nerede yanlış yapıyorum ve bitkiler çok sağlıklı büyüme durdu çok ufak 3 gündür pistiller çıkmaya başladı ?

Mymami

Yeni üye
Kanka sistemi kurduğumuzda sponsordan aldığımız auto tohumlarla bir seferliği mahsus yakın yardımcı oluyormusunuz ?

Mymami

Yeni üye
Açıkçası yeni başlayanların başında deneyimli biri olduğunda daha anlaşılır gidiyor ondan sonra kendi yorumumuzu deneyimlerimizi yansıtabiliriz. Bir çok şey hakkında hemen hemen bilgi sahibi oluyoruz ama grow yapan biriyle bu süreci bir seferliğe mahsus beraber yapmak daha garanti oluyor. Bıktık ne olduğu belli olmayan sigaraları içmekten kendi hasatımıza yardımcı olun lütfen eğer ki grow da başarılı olursam sitede birebir çok kişiye yardımcı olmak isterim herkes öğrensin hasatını kendi üretsin. Bu arada bilgileriniz için teşekkürler

Demirdemir

Yeni üye
Merhaba her konuda yeniyim. Kabini kulaktan dolma bilgilerle kurduktan sonra burayı buldum. A dan z ye bana bu konuda rehberlik edecek bir usta arıyorum. Hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız umarım.

Cheff

Üye
Öncelikle teşekkür ederim çok faydalı bilgiler...
Kankam bunu biraz açıklar mısın;
'' hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir''
Benim photo bitkilerim bloomun 3. Haftası bitti, sulama yaparken odam da bulunan florasan lambayı açıyorum 15-20 dk da sulama işlemini tamamlıyorum bu ışık bile etkiler mi yani?
Ne tür bir ışıktan bahsediyoruz burda?
@Kanka
Kapalı dönemde senim gibi içeride sulama yaparken ışık açan arkadaşlar var. Geçen beni aradı sömekli ağaç çiçek açmaya başlamış. Genel tavsiyem ışık kapanmadan 1 saat önce sulama ortamın nem dengesine de katkı sağlıyor. Birde bu benim prensibim bitki başını aşşagı etmeden su vermem. Su verdiğimde hepsi yeniden doğmuş gibi olur. Verdiğin gübreye de faydası var. Bol dumanlar

Cheff

Üye
Kapalı dönemde senim gibi içeride sulama yaparken ışık açan arkadaşlar var. Geçen beni aradı sömekli ağaç çiçek açmaya başlamış. Genel tavsiyem ışık kapanmadan 1 saat önce sulama ortamın nem dengesine de katkı sağlıyor. Birde bu benim prensibim bitki başını aşşagı etmeden su vermem. Su verdiğimde hepsi yeniden doğmuş gibi olur. Verdiğin gübreye de faydası var. Bol dumanlar
Sömekli bitki yetiştirme alanında erkek bitki yoksa ışık dengesizliklerinden ötürü. Kendi büyünyesindeki erkek hormonlarla çiçek açar. Sonrada sömekli OT tohum bankasına döner. Eger çok sıkıntın varsa yeşil bir gece lambası işini görür. Hiçbir etkisi yoktur. İşini görür kapatırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    hahahaha* ******** *********
  • kkush kkush:
    ******* hahahaha** **** hahahaha **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** *** **
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ****** ******** ****** *** **
  • New Rookie New Rookie:
    *** ***** ****** ******* ****** ******* **** hahahaha **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha** ***** ***
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** ****** ******** ** ****** hahahaha** ********* hahahaha** ***** *** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha***
  • kkush kkush:
    ****** ****** ******** **
  • sembol sembol:
    hahahahahahahaha********
  • sembol sembol:
    ****** *** hahahaha**** ******* ******* ***** ****** ****** ******* ****
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha***** *** hahahaha**** ******* ******* ***** ****** ****** ******* ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** ***** hahahaha*** *** ****** *******
  • sembol sembol:
    ******** ***** ********** ***** ** **** ******* **** ** ********** ** ******* * ***** ******* hahahaha* ******** *** ******** **** hahahaha ******* **** hahahaha* * **** ******* ******** ******* **** ********* ******** ********* ******* ***** ******** ****** ******* ***** ** ******** ***** * ** ******* ********** * ********** **** ******* *** **** ****** ****** *****
  • R Raven Drugs:
    **** hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
  • R Raven Drugs:
    ******** ***** ********** ***** ** **** ******* **** ** ********** ** ******* * ***** ******* hahahaha* ******** *** ******** **** hahahaha ******* **** hahahaha* * **** ******* ******** ******* **** ********* ******** ********* ******* ***** ******** ****** ******* ***** ** ******** ***** * ** ******* ********** * ********** **** ******* *** **** ****** ****** ***** ******** ***** *** ** *******
  • sembol sembol:
    ********* ****** **** *** ******* ****** *** ********* ********** ****** **** *** ********* ** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********* hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
    T terbiyeligunahkar: *******