Auto ve photo arasındaki fark

Akman1925

Yeni üye
Arkadaşlar auto ışıkla photo arasındaki fark nedir ve ışığımın auto mu photomu ışık olduğunu nasıl anlarım

husyn

Doktor
ruderalis ırkı gelişiminde belli bir seviyeye geldi mi çiçeklenmeye başlıyor ama diğer iki ırk gün ışığı 12 saatin altına düşmeye başladı mı çiçeklenmeye başlıyor o ırktan melezlenenler auto diğer ırklar photo

Ü

Üye silindi 28492

Guest
ruderalis ırkı gelişiminde belli bir seviyeye geldi mi çiçeklenmeye başlıyor ama diğer iki ırk gün ışığı 12 saatin altına düşmeye başladı mı çiçeklenmeye başlıyor o ırktan melezlenenler auto diğer ırklar photo
Kanka kusura bakma ama bu konuya da cevap yazilmaz. Ayrica photo ile autodan haberdar olmayan birine ruberalis filan agir gelir.
:)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Arkadaşlar auto ışıkla photo arasındaki fark nedir ve ışığımın auto mu photomu ışık olduğunu nasıl anlarım
kanka bitkiler 3 dönemden oluşur.

filizlenme (tohumun topraktan baş vermesi)

grow ( büyüme dönemi)

bloom (kafa yapan çiçeklerin açtığı, pistillerin göründüğü dönem)

18/6(18 saat ışık 6 saat karanlık) - 20/4 (20 saat ışık 4 saat karanlık) - 12/12 (12 saat ışık 12saat karanlık) gibi periyodlar ise ışık periyodu.

auto geni toprağa eker kabine koyarsın. 18/6 - 20/4 - 24 saat full ışık gibi periyotlarda hasata kadar değişime gerek duymaz. kendi kendine filizden growa, growdan blooma geçer ve hasat zamanı gelir.

photo bitkide ise, 18/6 (en iyi periyot diye düşünüyorum) ışık verirsin, 30 günden 90 güne kadar growda gidenler var bu şekilde. ardından ışığı 12/12 ye çevirirsin. bitki 12 saat karanlıkta pistil üretmeye başlar, 12 saat ışıkta gelişmeye devam eder. yani ışık değiştirerek sen bloom dönemine sokarsın.

Akman1925

Yeni üye

grow ( büyüme dönemi)

18/6(18 saat ışık 6 saat karanlık) - 20/4 (20 saat ışık 4 saat karanlık) - 12/12 (12 saat ışık 12saat karanlık) gibi periyodlar ise ışık periyodu.

auto geni toprağa eker kabine koyarsın. 18/6 - 20/4 - 24 saat full ışık gibi periyotlarda hasata kadar değişime gerek duymaz. kendi kendine filizden growa, growdan blooma geçer ve hasat zamanı gelir.

photo bitkide ise, 18/6 (en iyi periyot diye düşünüyorum) ışık verirsin, 30 günden 90 güne kadar growda gidenler var bu şekilde. ardından ışığı 12/12 ye çevirirsin. bitki 12 saat karanlıkta pistil üretmeye başlar, 12 saat ışıkta gelişmeye devam eder. yani ışık değiştirerek sen bloom dönemine sokarsın.
Kanka teşekkürler çok iyi anlatmışsın daha yeniyim çoğu şeyi araştırıyom ama takıldığım yerde sana sorabilirmiyim

capodenica

Yeni üye

grow ( büyüme dönemi)

Dostum auto çiçeğe girdikten sonra ışığı 12/12 yaparsak yine de sömek geliştirir demi? Yani 45 - 50 günde olgunlaşıyorsa çiçekler 12/12 yapınca 60-70 günde olgunlaşır? Böyle bir mantık var mı?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Dostum auto çiçeğe girdikten sonra ışığı 12/12 yaparsak yine de sömek geliştirir demi? Yani 45 - 50 günde olgunlaşıyorsa çiçekler 12/12 yapınca 60-70 günde olgunlaşır? Böyle bir mantık var mı?
kanka tabiki gelişimine devam eder. ancak autoda döngüyü değiştirmememizin farklı sebepleri var. auto zaten fazla büyümüyor, dolayısıyla ışığı 12/12 aldığında pistillerde artış devam ederken büyüme yavaşlayacaktır. çünkü periyotlarda daha önce belirttiğim gibi, ışık bitkinin gelişimi, karanlık pistillerin gelişimi için temel zamanlardır. photoda veg dönemini kendimiz sonlandırdığımız için bitkimizin tatmin edici gelişime geldiğini düşünerek periyot değiştiriyoruz. ancak autoda elimiz mecbur çiçek ne zaman geçiş yaparsa o zaman. bu yüzden de 18 saat ışık gelişime ekstra doping oluyor. 24 saat veren kankalarımız da var. dolayısıyla 12-12de çiçeklerin olgunlaşma süresini uzatma mantığı, benim için mantıklı değil.

farklı düşünen kankalar varsa lütfen yazsınlar

capodenica

Yeni üye
kanka tabiki gelişimine devam eder. ancak autoda döngüyü değiştirmememizin farklı sebepleri var. auto zaten fazla büyümüyor, dolayısıyla ışığı 12/12 aldığında pistillerde artış devam ederken büyüme yavaşlayacaktır. çünkü periyotlarda daha önce belirttiğim gibi, ışık bitkinin gelişimi, karanlık pistillerin gelişimi için temel zamanlardır. photoda veg dönemini kendimiz sonlandırdığımız için bitkimizin tatmin edici gelişime geldiğini düşünerek periyot değiştiriyoruz. ancak autoda elimiz mecbur çiçek ne zaman geçiş yaparsa o zaman. bu yüzden de 18 saat ışık gelişime ekstra doping oluyor. 24 saat veren kankalarımız da var. dolayısıyla 12-12de çiçeklerin olgunlaşma süresini uzatma mantığı, benim için mantıklı değil.

farklı düşünen kankalar varsa lütfen yazsınlar
Durum şu şekilde. Bitki 80cm üstünde benim için yeterince büyüdü kesinlikle. 12/12 alırsam hasat miktarımı etkiler mi? Saksı 13lt bitki 40.günde çiçeğin 5.günü 25lt saksıya geçiş yapsam köklere zarar vermeden sıkıntı yaşar mıyım?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Durum şu şekilde. Bitki 80cm üstünde benim için yeterince büyüdü kesinlikle. 12/12 alırsam hasat miktarımı etkiler mi? Saksı 13lt bitki 40.günde çiçeğin 5.günü 25lt saksıya geçiş yapsam köklere zarar vermeden sıkıntı yaşar mıyım?
Kanka daha fazla thc basabilir 12-12de ama daha büyük sömek vereceğini zannetmiyorum. Denemek lazım, yada denemiş birini bulmak lazım :)

Auto bitkide 13 litre toprak makul, senin yerinde olsam kesinlikle transfer etmezdim. Büyük riske girmek için büyük olasılıklar lazım. 40 günlük çiçeğe girmiş autoyu 2 kat saksıya geçirmek çok riskli ama ne fayda sağlar dersen, çok bişey değiştirmez

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ** ***** ******** ****** ******* ***** **** **** *** ******* *** *** hahahaha hahahaha***** ******* ** hahahaha ***** **** ********** hahahaha* *****
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • A angeshar:
    ** ****** ** ***** ******* ***** ** ******** ** ********* ***** ** ****** ******
  • B bongalov:
    ***** **** ***** *** * **** ****** hahahaha
  • B bongalov:
  • A angeshar:
    ** ** *** ** **** ** ***** ******** *** **** **** **** hahahaha****** ******* hahahaha** **
  • B bongalov:
    *** ****** ******* **** ***** ****** ******* **
  • A angeshar:
    +1
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    ***** hahahaha* ******* ********* ** **** ****** ******* *****
  • Emmy Emmy:
  • B bongalov:
    ***** ******* ****** ***** ***** ********* **** ****** ********* *** *** hahahaha
  • B bongalov:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    ** hahahaha *****
  • A angeshar:
    ***** ** ******* ****** **** ********** ******** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ****** ******* **** *** ***
  • A angeshar:
    ****** hahahaha**** **** ****** ***** **********
  • A angeshar:
  • Emmy Emmy:
  • kokokoco kokokoco:
    **** hahahaha* *****
  • B bongalov:
    ****** ***** ****** hahahaha ***** ****** ****** ***
  • A angeshar:
    **** ****** ******* **
    A angeshar: **** ****** ******* **