Auto Bitkiyi Erken Çiçeğe Sokabilir miyim?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24844
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24844

Guest
çok iyi peki çiçeklenmeye geçtiği zaman saksını büyütecek misin bence hemen büyültmelisin artık çiçeklenme başladığında yoğun bir şekilde gelişimeye ihtiyacak duyuyorlar kaç lt lik bir saksıya geçireceksin yoksa sadece 1,5 litrelik saksıyla mı hasata gideceksin bence büyüt derim gerçi benim saksılarımda 3 lt ve 4 litre ama benim çorbacı tohumu olduğu için dişi çıkmazsa diye fazla ektim 10 tane 7 si dişi çıktı ışıkta yeterli değil bende saksılarını büyütmedim...
Auto olduğu ve kısa zamanda hasat almak istediğim için hiç strese sokmak istemiyorum o yüzden saksı değiştirmeyi düşünmüyorum ama yoğun bir araştırma içerisindeyim eğer strese sokmayacaksa 1.5 litrede başlayıp bitireceğim. Işığı da 24 saat vereceğim çiçeğe girene kadar dinlenmesin çalışsın :D

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Auto olduğu ve kısa zamanda hasat almak istediğim için hiç strese sokmak istemiyorum o yüzden saksı değiştirmeyi düşünmüyorum ama yoğun bir araştırma içerisindeyim eğer strese sokmayacaksa 1.5 litrede başlayıp bitireceğim. Işığı da 24 saat vereceğim çiçeğe girene kadar dinlenmesin çalışsın :D
buda bir yetiştirme yöntemi autolarda işe yarayabilir hiç bir bilgim yok çiçeğin kısa ömrünü düşünürsek buda 2 olsun, evet 1 ay tam bir gelişim dönemi olduğu için sadece 24/0 ama, ardından çiçeklenme dönemimde ben olsam. 4 saat istirahat verdiririm çiçekler ere bir çok üretici ez çok 20/4 ü tavsiye ediyor

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
buda bir yetiştirme yöntemi autolarda işe yarayabilir hiç bir bilgim yok çiçeğin kısa ömrünü düşünürsek buda 2 olsun, evet 1 ay tam bir gelişim dönemi olduğu için sadece 24/0 ama, ardından çiçeklenme dönemimde ben olsam. 4 saat istirahat verdiririm çiçekler ere bir çok üretici ez çok 20/4 ü tavsiye ediyor
1,5litrede eyvallah okeyim hatta daha iyi olabilir sürekli köklerden kuruyacağı için hergün sulama yapmak zorundasın ki buda sana güzel sömeker olarak geri dönebilir sanırım hindistan torfunda yapılan kenevirlerin torfun çok çabuk kuruduğu için sık besin verdikleri için çok iyi verim aldıklarını duydum belki de tamamen yanlış biliyorumdur bence bu konuyu araştır o zaman sanırım daha iyi olabilir...

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Çiçeklenmeye girene kadar zaten sonra 20/4 olarak devam edeceğim. Birde şöyle bir yazı buldum ufak saksıların gelişmeyi yavaşlatacağına dair. Ben yine onu 4 litrelik saksıya taşıyacağım sanırsam. Bir oraya bir buraya kafası döndü onunda bu şekil devam edeceğim ya fazlada kurcalamak istemiyorum :D

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Çiçeklenmeye girene kadar zaten sonra 20/4 olarak devam edeceğim. Birde şöyle bir yazı buldum ufak saksıların gelişmeyi yavaşlatacağına dair. Ben yine onu 4 litrelik saksıya taşıyacağım sanırsam. Bir oraya bir buraya kafası döndü onunda bu şekil devam edeceğim ya fazlada kurcalamak istemiyorum :D

Kesinlikle haklısın nerde başlarlarsa onda bitirmeleri diye bir makalede ben sana göndereyim gerçi bizim bilgimizden biraz daha zayıflar ama baştan sonra anlattıklarında, yanlış saksı seçtiklerini ve küçük bir saksıda olduğu için çiçeklenmeyi tetiklediğini ve maalesef bununda bize stres olarak döneceğini ummamıştık diyor .. haklısın benimki de o yüzden 10 lt bir saksıda 18 ve 20 litrenin fazla olduğunu biliyordum 2 ay anca o kadar kök 3 ay larak hesaplamak en doğrusu gibiymiş yani doğru yapmışım bol şans arkadaşım teşekkür ederim bilgi paylaşımı güzel şey.......https://free-the-tree.com/grow-reports/critical-2-autoflower/#week-1

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Teşekkür ederim dostum aynen dediğin gibi bilgi paylaştıkça güzel. Sanada bol şans dostum hasadın bol olsun. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** ***** hahahaha hahahaha** ******** ******** ********** ******
    +1
  • M mahmutaaa:
    ***** ***** ****** ****** ***** ***** **** ***** ** *** ** ***** **** ***** ** ******** ******* **********
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha *** hahahaha* ******** ***** **** hahahaha* ***** hahahaha ******** ***** ***** ***** ***** ******
    +1
  • M mahmutaaa:
    **** ****** hahahaha *** ***** ******** hahahaha *** ********** ******** ***** ******* ***** *** *******
    +1
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ****** ** ******* ***** ****** ***** ******** ** **** ****** ** *** ****** *****
  • kkush kkush:
    ********* ********** ** ** ******** ********* ********** hahahahahahahaha******** ****** ** ******* ***** ****** ***** ******** ** **** ****** ** *** ****** *****
  • C clackster:
    ***** ******* ******* ********* hahahaha ********* hahahaha ****** ******** * *****
  • kkush kkush:
    ***** ********** ****** * ********* ******* *** hahahaha****** ******* ********* ********
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • C clackster:
    hahahahahahahaha * ****** hahahaha* ***** ******
  • kkush kkush:
    ********* hahahaha* ******* *********
  • kkush kkush:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • kkush kkush:
  • C clackster:
    **** ******* ** *** **** **** ***** ****** ****** ** ***** ***** **