Auto bitkide ışık rengi?

Heyceykip

Yeni üye
Selam brolar şu konuyu açıklığa kavuşturalım yardım ederseniz benim gibi arkadaşlarında kafalarında soru işareti kalmasın Auto tohumlarda ışık rengi ne derece önemli veg. döneminde sarı ışık kullanabilir miyiz tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsanız sevinirim ?

doktor1453

Yeni üye
Cvp: Auto bitkide ışık rengi?

Heyceykip' Alıntı:
Selam brolar şu konuyu açıklığa kavuşturalım yardım ederseniz benim gibi arkadaşlarında kafalarında soru işareti kalmasın Auto tohumlarda ışık rengi ne derece önemli veg. döneminde sarı ışık kullanabilir miyiz tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsanız sevinirim ?

Bitkin sari isiktada buyur beyaz isiktada buyur dostum, fakat hepsinin ihtiyaclari farklidir, nisandaki gunes isigi ve agustostaki gunes isindaki fark gibi, bitkiler auto photo fark etmez. Başta boylanırken ve dallanırken mavi ağırlıklı kırmızı az dalga boyunda ışık ister ilk bahar güneşi gibi, çiceklenme ve sömeklenmeye geçtiğinde kırmızı turuncu ağırlıklı mavi az ışık ister. Yani kısacası beyaz ışıkta büyütürsen baştan sona kadar kavak gibi boylanır erik gibi küçük sömek verir. Sarı ışıkta başlayıp bitirirsen bodur kalır az boy atar ama dolgun sömek verir. Önce beyaz sonra sarı verirsen hem iyi boy hem iyi sömek verir ;)

ltf

Yeni üye
Cvp: Auto bitkide ışık rengi?

benim bir aylık bitkim var gem veg hemde bloom yanıyo olurmu acaba

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********