AUTO BİTKİYE ÇİÇEKLENMEDE 24 SAAT IŞIK VERİLİRMİ ?

oflumüptezel

Yeni üye
KANKALAR SELAMLAR 

BENDE İKİ TANE AUTO BİTKİ VAR BÜYÜME DÖNEMİNDE 24 SAAT IŞIK VERDİM ŞİMDİ ÇİÇEKLENMEYE GEÇTİM NORMALDE EN AZ 6 SAAT KARANLIK GÖRMESİ GEREKİYORMUŞ TOHUMSUZLA KONUŞTUM KANKA AUTOYA KARANLIK GEREKMİYOR 24 SAAT VEREBİLİRSİN DEDİ TANIDIĞIM BAZI GROVIRLARDA 6 SAAT KARANLIK BIRAKMAZSAN HASATTAN VERİM DÜŞER FALAN DEDİ KONUYU BİLEN BİRİNİZ AÇIKLARSA MİNNETTAR KALIRIM

kanka tohumsuzun söylediği seni tatmin etmeli :D autolar çiçeklenme dönemine ışık sistemine göre başlamadığı için 24 saat açık tutabilirsin ama 20/4 ya da 18/6 yaparsan elektrikten tasarruf edersin.

szrlkrsii

Müptezel
kanka bi fikrim yok bu konu hakkında ilk defa duydum diyebilirim ama çok içine dertse zaman ayarlı priz al en azından 4 saat falan karanlıkta kalsınlar 7 24 uyanık kalmaya çalıştığını düşün mantıksız geldi bana tabii yine  bilen biri yorumlarsa daha sağlıklı olur

raxon

Yeni üye
Kardeşim elektirik sorunun var mı ? Cevabın hayırsa daya 24 ne polemik yaptınız altı üstü oto bitki sen ne yaparsan yap vereceği miktar belli zaten.

X

Xxooxx

Guest
Cvp: AUTO BİTKİYE ÇİÇEKLENMEDE 24 SAAT IŞIK VERİLİRMİ ?

oflumüptezel' Alıntı:
KANKALAR SELAMLAR 

BENDE İKİ TANE AUTO BİTKİ VAR BÜYÜME DÖNEMİNDE 24 SAAT IŞIK VERDİM ŞİMDİ ÇİÇEKLENMEYE GEÇTİM NORMALDE EN AZ 6 SAAT KARANLIK GÖRMESİ GEREKİYORMUŞ TOHUMSUZLA KONUŞTUM KANKA AUTOYA KARANLIK GEREKMİYOR 24 SAAT VEREBİLİRSİN DEDİ TANIDIĞIM BAZI GROVIRLARDA 6 SAAT KARANLIK BIRAKMAZSAN HASATTAN VERİM DÜŞER FALAN DEDİ KONUYU BİLEN BİRİNİZ AÇIKLARSA MİNNETTAR KALIRIM

Hocam kullandığın ışık ne ve aylık faturana ne kadar yansıyor bu söylermisin

Ksk1912

Yeni üye

Bende auto cuyum kanka 350w cob LED sistemim var ayda ev faturası ile beraber 350 400 lira geliyor 24 saatte. Minimum hasadım bugüne kadar 70 Gr altına düşmedi. Yani karanlık periyodu hiç denemedim ama 24 saat ışıkta auto çiçeklerin veriminin arttığı söylenir. Benim deneyimim de o yönde açıkçası. Bol hasatlar bro

X

Xxooxx

Guest

Ksk1912' Alıntı:
Bende auto cuyum kanka 350w cob LED sistemim var ayda ev faturası ile beraber 350 400 lira geliyor 24 saatte. Minimum hasadım bugüne kadar 70 Gr altına düşmedi. Yani karanlık periyodu hiç denemedim ama 24 saat ışıkta auto çiçeklerin veriminin arttığı söylenir. Benim deneyimim de o yönde açıkçası. Bol hasatlar bro

Nasıl 350 400 geliyor kardeşim senin dediğine göre 350w ışık sadece faturaya 150 200 TL mi yansıyor 600w hps ile adam aylık 250 geçmedi diyor da

rapcold

Yeni üye
Periyodik olarak ışık süresini arttırabilirsin. ben ilk 1 ay 18/6 veriyorum daha sonra çiçeklenmeye girdiğini gördüğüm zaman 20/4 çekiyorum ışığı. son 1 hafta 24 saat ışık veriyorum. hasat zamanı geldiğinde de 3 gün karanlık sonra budama. Bitki başına aldığım miktar 70grdan az olmuyor.

Ksk1912

Yeni üye

Xxooxx' Alıntı:
Ksk1912' Alıntı:

Nasıl 350 400 geliyor kardeşim senin dediğine göre 350w ışık sadece faturaya 150 200 TL mi yansıyor 600w hps ile adam aylık 250 geçmedi diyor da

Valla kanka arkadaşın evinde kullandığı elektirik azdır o zaman bilemiyorum. Ya da yaşadığı şehirde elektrik kw/s ücreti düşüktür. Ben aylık 350 400 elektiriği çok görmüyorum açıkçası aldığım hasatla kıyasladığımda. Ne içtiğimi biliyorum çorbacı peşinde koşmuyorum. Gülü seven dikenine katlanır hesabı kanka.

hightimes1980

Yeni üye

raxon' Alıntı:
Kardeşim elektirik sorunun var mı ? Cevabın hayırsa daya 24 ne polemik yaptınız altı üstü oto bitki sen ne yaparsan yap vereceği miktar belli zaten.

yanlış bilgi -.-

R

Ripley'sOG

Guest
raxon' Alıntı:
hightimes1980' Alıntı:
yanlış bilgi -.-

Doğrusunu söyle de bilelim.

Sözü doğrusu zaten kafan güzel girip yanlış yanlış yazip çıkıyorsun birde adama giderli konuşuyorsun üslubuna dikkat et elestirilmeye gelmiyorsan yorum yazma az öncede blooma girmis bitkiye daha 15 gun var diyorsun kardeşim cigaraya az ara ver en iyisi sen

raxon

Yeni üye
Ripley' Alıntı:
raxon' Alıntı:
Doğrusunu söyle de bilelim.

Sözü doğrusu zaten kafan güzel girip yanlış yanlış yazip çıkıyorsun birde adama giderli konuşuyorsun üslubuna dikkat et elestirilmeye gelmiyorsan yorum yazma az öncede blooma girmis bitkiye daha 15 gun var diyorsun kardeşim cigaraya az ara ver en iyisi sen

Burda okuduğum gördüğüm araştırdığıma göre yorum yaptım eleştirilmeden asla korkmuyorum amaç forumda zaten eleştirilmek.
Günün daha kısa olduğunu kanıtlayacak varsa bana da açıklamasanı rica ediyorum neye göre olduğunu amacım asla yanlıs bilgi vermek değil. Burda nice insanlar vardır. 
Bazılarıda çamurlamasın kaynak göstersin benim bu konuya kaynak bilgilerim var.
İyi forumlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** ***** ******** ** **** **** ********** ******** ****** *** **** *** *** ** hahahaha****** ***** ****
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** ***** ** **** *** ***** *** ** * *** * ***** ** ****** ** ***** *** **** **** ** ** *** ****** ******* **** ****** ******** *** ****** ***** ***** ****** **** **** ****** ***** *** ****** ***** ***** ********** *** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ********** hahahahahahahaha*********
  • S stoner189:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
    * ****** *** ***** **** ********* ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** ***** ******** ** **** **** ********** ******** ****** *** **** *** *** ** ********
    ******* ****** ***** ***** ******** ***** ******* *** hahahaha******* ** *********
    ***** ***** ******* **** ******** * ** **** **** ***** ****** *** ******* ** * ******** ***** ******* ** *** ******** ******* ***** ********** ***** **** ******** ***** *** *** ** ** ***** *** ****** ********** ****** *** ** **** ******* ** **** ***** ** **** *** ***** *** ** * *** * ***** ** *
  • istr istr:
    ******* ***** * ***** ** ***** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** ****** hahahaha* ****** ***** ***** ******** ***** ******* *** **********
    +1
    ***** * ***** ***** ***** ***** * ***** ********* ** ******* **** ******** ****** * ******* ***** * ***** ** ***** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ***** ********** ******** ******** **** ********* ** ***** ** **** ****** * ****** hahahaha***** ****** *** ******* ***** *** ******
  • S stoner189:
    ********** ***** ***** *** *** ******** ***** **** ******** ** ******* **********
  • istr istr:
    ***** ***** ** ****** * ***** ****** * ******** hahahaha ** ***** * ***** ***** ***** ***** * ***** ********* ** ******* **** ******** ****** *
    +1
    hahahaha ******* ** hahahaha***** ******* ********** ****** *****
    hahahahahahahaha***** ***** ******* **** ******** * ** **** **** ***** ****** *** ******* ** * ******** ***** ******* ** *** ******** ******* ***** ********** ***** **** ******** ***** *** *** ** ** ***** *** ****** ********** ****** *** ** **** *******
  • istr istr:
    ****** ******* ***** hahahaha ****** ********** *** ****** ********* hahahaha** ***** ********** ******** ******** **** ********* ** ***** ** **** ****** * ****** hahahaha***** ****** *** ******* ***** *** ******
    +1
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S stoner189:
    **** ****** hahahaha* ******* ***** hahahaha ****** ********** *** ****** ********* hahahaha**
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** *** hahahaha********* ******* ** hahahaha***** **
    **** **** **** *** ** * ***** *** ** ********** ***** ** *** ****** * **** ****** **** * ***** ***** **** * ***** **** ******* ***** ***** ** ****** * ***** ****** * ******** hahahaha **
  • istr istr:
    ****** *** ***** ******** ****** **** **** **** *** ** * ***** *** ** ********** ***** ** *** ****** * **** ****** **** * ***** ***** **** * ***** **** *******
    istr istr: ****** *** ***** ******** ****** **** **** **** *** ** * ***** *** ** ********** ***** ** ***...