auto 81 günde çiçeğe girmedi

heygidi

Yeni üye
kanklar ik farklı genetik auto ektim. biri çiçeğe çok hızlı girerken bu hala çiçeğe girmedi. 20-4 ışık veriyorum. fide iken ışık stresine soktum ve yaklaşık 15 gün hiç gelişim göstermedi. yinede şimdeye kadar çiçeğe girmesi lazım değil miydi? sizce photo olma ihtimali nedir?
auto kali mist.

C

Canna

Guest
24/0 photo bitkiye isik yillarca versen cicege girmez, auto 4 hafta en gec 5 hafatada isik periyoduna bagli olmaksizin cicege girer, 24/0 ile bitkilerine günlük alabilecegi isik dozunun cok fazlasini veriyorsun, strese giren bitki gelismeyi durdurur.

harmangenc

Kıdemli Üye
24/0 photo bitkiye isik yillarca versen cicege girmez, auto 4 hafta en gec 5 hafatada isik periyoduna bagli olmaksizin cicege girer, 24/0 ile bitkilerine günlük alabilecegi isik dozunun cok fazlasini veriyorsun, strese giren bitki gelismeyi durdurur.
@Canna ustam,auto bitkilere hangi ışık periyodunu öneriyosun

heygidi

Yeni üye
üstad, yalnış anşıldı galiba, 20 ışık 4 karanlık veriyorum. ben iki çiçeğin de outo olduğunu düşünerek böyle yapıyordum.
fakat anladığım çiçeğin photo olduğu. yanında birde auto var ve artık son 1-2 haftası var sanırım. zamanları, 12-12 ye alsam ona sorun olur mu?

heygidi

Yeni üye
bu da çiçeğe girmiş auto.

C

Canna

Guest
üstad, yalnış anşıldı galiba, 20 ışık 4 karanlık veriyorum. ben iki çiçeğin de outo olduğunu düşünerek böyle yapıyordum.
fakat anladığım çiçeğin photo olduğu. yanında birde auto var ve artık son 1-2 haftası var sanırım. zamanları, 12-12 ye alsam ona sorun olur mu?
Bekle dostum autoyu hasat et, ondan sonra 12/12 ye al. 12/12 autoya az gelir tam sömekleri sismesi gereken zamanda.

heygidi

Yeni üye
en korktuğum olay bu ya başıma gelmez inş
sorma kanka. alanım küçük o yüzden iki çiçek bakıyorum. diğeri de photo çıkıp, hala büyümeye devam ediyor. çiçektekinin sömekleri şişsin diye 12-12 ye de alamıyorsun. bir de çiçeğe girer diye yeni tohumlar çimlendirdim. asıl o zaman ne yapacağım gerçekten bilmiyrum. :rolleyes::oops::D

canniko

Üye
en korktuğum olay bu ya başıma gelmez inş
Valla bana büyük patladı. Auto diye Ocak ortasından beri bekliyorum hem de 24 saat ışıkta. Şimdi 12-12ye al dediler degenetica'dan. En büyük sıkıntım önümüzdeki ayin ortasında ev boşaltılacak, bu kadar zaman, emek ve masraf boşa gidebilir hasat edemezsem.

Hadi hasat ettim diyelim, ne olduğunu bilmeyecegim. " Kafasına bakarsın kanka önemli olan kafası" kafasında olanlar var da, ben genetik seçip sipariş veriyorum, üstüne de elime ulaşınca soruyorum bunlar istediklerim genetikler mi diye, evet diyorlar. Ayrıca genetiği ben istediğim kafaya göre seçiyorum, begenmedigim bir kafa yaparsa ne anlayacağım?

O kadar para verip alıyorsun ama bu durumla karsilasiyorsun...

Hocam bu sponsorlarla hangi arkadaşlar kontakta bilmiyorum ama siteye adını yazacak durumdaysak bu tohum sitelerinden birer arkadaşta burda olmalı. Hatalar yanlışlar düzeltilmeli. Bende tohum aldım sponsordan 3 tür istedim 2 tür göndermişler. Neymiş ellerinde yokmuş. Eee bı sor kardeşim sen bundan sipariş verdin yok ama ne yapalım diye sor demi??? Hadi onu geçtim aynı sıkıntı bende de var oto diye aldık tohumları içinden photo olanlar çıktı ne yapcam diye kara kara düşünüyorum. 24/0 gidiyorum baştan beri oto diye. 6 bitkinin 3 u photo çıktı. Eee ben bunları 90 gün vegde mi tutmak zorundayım hergun 6 saat için saksıyı mi odadan cikartayim. Sacmalikta saçmalık.. kimse bu sponsor diye siteye yazdıklarıniz bu foruma temsilci atasin kardeşim. Böyle şey olmaz. İnsanların mağduriyeti ne olacak.

canniko

Üye
Hocam bu sponsorlarla hangi arkadaşlar kontakta bilmiyorum ama siteye adını yazacak durumdaysak bu tohum sitelerinden birer arkadaşta burda olmalı. Hatalar yanlışlar düzeltilmeli. Bende tohum aldım sponsordan 3 tür istedim 2 tür göndermişler. Neymiş ellerinde yokmuş. Eee bı sor kardeşim sen bundan sipariş verdin yok ama ne yapalım diye sor demi??? Hadi onu geçtim aynı sıkıntı bende de var oto diye aldık tohumları içinden photo olanlar çıktı ne yapcam diye kara kara düşünüyorum. 24/0 gidiyorum baştan beri oto diye. 6 bitkinin 3 u photo çıktı. Eee ben bunları 90 gün vegde mi tutmak zorundayım hergun 6 saat için saksıyı mi odadan cikartayim. Sacmalikta saçmalık.. kimse bu sponsor diye siteye yazdıklarıniz bu foruma temsilci atasin kardeşim. Böyle şey olmaz. İnsanların mağduriyeti ne olacak.
Sanırım sponsor müşterilerle detaylı ilgilenemiyor. Kendilerine yazdığımız zaman da bazen çok hızlı cevap veriyorlar bazen hiç vermiyorlar. Sonuçta bu forumu da takip ettiklerini, sorunları bildiklerini düşünüyorum. Belki yoğunluktan dolayı belki de başka bir şeyden ama her ne sebeple olursa olsun bunun bir çözümü mutlaka mümkündür.

Bu öneri de bana mantıklı geldi açıkçası. Ama gelişebilecek muhabbetler ile ilgili güvenlik problemi meydana gelebilir mi bilmiyorum, biraz daha detaylı düşünmek de gerekebilir bu tarz durumları.

Mağduriyet yaşayan çok var gibi. Ve bu tarz konuların maduriyeti de büyük oluyor. Zor ve özel bir uğraş içinde çünkü tohum alıp yetiştirenler. Zaman, emek, para, risk....

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********