Arkadaşlar sorum olucak yardım edermisiniz

shnbrt1

Yeni üye
selamın aleykum herkese bol hasatlar kankalar benım kızım 1 hafta oldu toprakran basını cıkartalı ve bugun kafasındaki pet bardağı kaldırdım yaprakları bardağa değiyordu sımdı ustunde bırsey yok boyle kalsınmı yoksa 1 lıtrelık kola sıseını kesıpmı koyayım mı kafasına ? birde ışığım (450w) 50 cm de duruyor normalmi pervanemi bugun calıstırdım 40 ml su verdım damla damla yavas yavas sıcaklık 24 nem 80 de eksık yaptıgım veya yapıcak bırsey varsa söylermisiniz simdiden teşekkür ederim kızımın fotosunu alta bıraktım arkadaslar herkese bol hasatlar.

çadır 60*60*180
harvest master 450 w led ışık
buhar makinesi
karbon filitre havalandırma sistemi
1 adet 18 cm pervane
gübrelerim biobizz (top max) (grow) (bloom) (alg a mic)
toprak light mix 20 lt
saksılar 11 lt 2 adet
kızlarım blue dream auto

İstanbul

Müptezel
Bir haftalık bitkiye 450 v 50 cm yükseklik ten fazla gelir dimmer varsa düşür yoksa standart 65-70 cm ye çek mesafeyi ben öyle yapıyorum ustalar daha iyi bilir mutlaka yorum yaparlar

CahilKush

Doktor
Dostum fan'ı direkt bitkiye vurdurma hatta şuan bitkiyi yerinden bile kıpırdatmasa da olur nem ve ısı ölçümünü direkt bitkinin ana dalı hizasından ölç. ve ona göre yap içeride ki nemi ısıyı ışık konusunda Haşhaş kankanın dediği gibi dimmer varsa dimmer la oyna yoksa cm yi biraz artır 60 falan iyidir diğer türlü boya gidebilir bitki baktın boya gidiyor 55 cm ye al 14. günde grow gübresine başla kanka önerilen miktarın yarısı kadar ve muhakkak her sulaman PH dengelenmiş olsun 6.2 6.7 arası gayet ideal 6.5 verebilirsin hasat sonuna kadar.

İstanbul

Müptezel
Kanka benim bir sorunum var toprağa guanalong yarasa gübresi harmanladim sanırım fazla kaçırdım her sulama sonrası magnezyum eksikliği yaşıyorum
Gübreli sulamada yaşanıyor bu sorun çiçeklenmenin ikinci haftası bitti sömek gelişimi için elimde atami bloombastik bir defa kullandım overdrive henüz kullanmadım royalsugar var grow bloom topmax i kesip bunlarla devam etsem bitkiyi toparlayabilirmiyim

CahilKush

Doktor
önceki hafta çektiğim resimler bunlar şimdiki hali daha kötü bir kaç yaprak adeta komple paslandi
Kanka ph ayarlı su ile bi flush çek arındır topraktan sonra oranlarını azaltarak ilersin elinde bloom var ise yarasaya gerek yok ya yarasa ya bloom yap ikisini bir kullanmak istiyorsan bloom oranını ve yarasa oranını yarıya düşür ciceklerin geliştikçe oranlarida azar azar artırarak ilerle baktın bitkide sorun var direkt suyun %20 çıkacak şekilde boş sulama yapıp altaki suyuda uzaklaştır ph dengele muhakkak

shnbrt1

Yeni üye
Dostum fan'ı direkt bitkiye vurdurma hatta şuan bitkiyi yerinden bile kıpırdatmasa da olur nem ve ısı ölçümünü direkt bitkinin ana dalı hizasından ölç. ve ona göre yap içeride ki nemi ısıyı ışık konusunda Haşhaş kankanın dediği gibi dimmer varsa dimmer la oyna yoksa cm yi biraz artır 60 falan iyidir diğer türlü boya gidebilir bitki baktın boya gidiyor 55 cm ye al 14. günde grow gübresine başla kanka önerilen miktarın yarısı kadar ve muhakkak her sulaman PH dengelenmiş olsun 6.2 6.7 arası gayet ideal 6.5 verebilirsin hasat sonuna kadar.
üstad değerli vaktini ayırdıgın ıcın tesekkur ederım bır sorum olucak nem 90 da ama bıtkının ustu hep su olmus pervaneyı yukarı dogru verdım cok hafıf tıtretıyor ustundekı pet bardagı cıkarttım nem 90 da oldugu ıcın ustunu full su kaplamıs ne yapmam gerekıyor yardım edermısın

CahilKush

Doktor
üstad değerli vaktini ayırdıgın ıcın tesekkur ederım bır sorum olucak nem 90 da ama bıtkının ustu hep su olmus pervaneyı yukarı dogru verdım cok hafıf tıtretıyor ustundekı pet bardagı cıkarttım nem 90 da oldugu ıcın ustunu full su kaplamıs ne yapmam gerekıyor yardım edermısın
Kanka bardaga bir delik açman getekiyor üstüne kapatırken ve eger buhar bitkiye dogru vuruyorasa buhari bitkinin altina yönlendir plastik bardağı yarıya kesip yapabilirsin yada fanı bitkiyi sallamiyacak ama buharı dagitacak şekilde konumlandir kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +2
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • gorilladam gorilladam:
    ********* ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    *** **** ***** **
  • H H4.20:
    ****** **** *** ********* **** hahahaha ********* **
  • gorilladam gorilladam:
    ******* ********** hahahaha**** *****
  • gorilladam gorilladam:
  • kokokoco kokokoco:
    *** **** ********* ********* *** **** ********** * ***** ****** ***** ********* ****** **** *** ********* **** hahahaha ********* **
  • kokokoco kokokoco:
  • gorilladam gorilladam:
    ******* **** **** ****** ******* ********** *** **** ********** ********* ******* ****** ****** ********* **** ******** ** **
  • gorilladam gorilladam:
  • kokokoco kokokoco:
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ***** **** ***** ******** ***** ***** hahahaha*
  • gorilladam gorilladam:
  • kokokoco kokokoco:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ****** ********** *** **** **
    gorilladam gorilladam: ***** ****** ********** *** **** **