arkadaşlar hasat ediyimmi, etmiyim mi?

blackwhite

Yeni üye
arkadaşlar hasat ediyim mi etmiyim mi karar veremedim. Flushlama işini nezaman yapmalıyım ve forumda okuduğum kadarıyla 3 gün karanlıkta bekletme olayı varmış o konudada aydınlatırmısınız. şimdiden teşekkürler.

https://i.hizliresim.com/9aNVkk.jpg
https://i.hizliresim.com/lqZkJJ.jpg
https://i.hizliresim.com/MVD6zg.jpg

ghotsword

Yeni üye
Dostum çok güzel görünüyor hasat zamanı gelmiş gibi ama bunu en iyi mikroskopla bakıp anlaya bilirsin ama bana göre flush atma zamanı çoktan gelmiş gibi flush da saksının 3 katı suyla bitkini kıyayık gübrelerden arındırıyorsun toprağın kuruyana kadar hiç bir şey vermiyorsun artık gübre yok yani bana kalırsa bir hafta bulacak toprak kuruması o zamanda keçiboynuzu pekmezi karıştırıp sula bir kerede normal sula sonra 3 gün karanlıkta beklet hiç ışık almadan sonra hasat et bu arada white widow mu bitkin?

blackwhite

Yeni üye
silver haze kardeşim, flushlamadan sonra gelişmeye yani o beyaz şeylerin kahverengiye dönmesi devam ediyor dimi? mercekle baktığımda daha tam beyaz olmamış, rakı rengi kıvamında, fluslama yaptığımda rakı rengi beyazlamaya devam edecek değilmi? emek verdim herşeyi güzel olsun istiyorum kardeşim. 1.flushlama yapıyorum 2.keçi boynuzlu su yapıp suluyorum bikere 3. sonra normal suluyorum 4. 3 gün karanlıkta bekletip kesiyorum çocuğu doğrumu :)

yoksa büyüteçle baktığımızda tam süt beyaz olunca mı atılıyor acaba flush

kaç watt yakıyorsun çok merak ettim. sömeklerin çok kupon 10/10 tebrikler kanka. flushını hemen at kanka çok yoğun gübre kullanmadıysan 2. flushı beklemem yerinde olsam çünkü inan en güzel evrelerinde.

blackwhite

Yeni üye
400 kullandım beyler, ama evladım gibi baktım emin olun, son zamanlara doğru nemde verin coşkuyu, nemi verdikçe şişiyor sömekler.

beyler bide tohum kalitesi diye bişey var bence, bu sponsorun tohumlarının resimlerine bakıyorum hiç hoşuma gitmiyor ürünler, ben yine amsterdamdan dnagenetics ten halletmeye çalışıcam, yapıyosan bişeyi hakkını vericeksin.

Cvp: arkadaşlar hasat ediyimmi, etmiyim mi?

blackwhite' Alıntı:
400 kullandım beyler, ama evladım gibi baktım emin olun, son zamanlara doğru nemde verin coşkuyu, nemi verdikçe şişiyor sömekler.

beyler bide tohum kalitesi diye bişey var bence, bu sponsorun tohumlarının resimlerine bakıyorum hiç hoşuma gitmiyor ürünler, ben yine amsterdamdan cannabis ten halletmeye çalışıcam, yapıyosan bişeyi hakkını vericeksin.

Son zamanlarında nemi %40'ın altına düşürmen gerek.

blackwhite

Yeni üye
neden %40 ın altı kardeşim, beyler flush yaptım bugün artık. bi iki güne toprak kurur gibi şuanda saksı çok ağır ama bi iki güne kurur heralde, kuruduktan sonra bikere keçi boynuzlu karışım suyla sulucam, sonra bi kere sade su ve kesicem artık.

Coban

Üye
Gelişim döneminde kabindeki nem %40-50 arasında olması gerekiyor ona dikkat et. Ek olarak flush zamanın gelmiş. Eğer dersen ki saksının 3 katı kadar su veremem, onun yerine advanced nutrients'in flawless finis adında flush solüsyonu var onu kullanabilirsin. Ama bu ürün hasata 10 gün kala kullanılmaya başlanıyor ve hasata kadar her sulamayı sadece bununla yapıyorsun gübre kullanmıyorsun. Kullanım ölçeği de 1 litreye 2 ml koyarak suluyorsun. Dediğim gibi karar senin eğer 10 günden fazla zamanın varsa alabilirsin. Yoksa zaten saksının 3 katı litre su dökeceksin. Bu arada tohumdan beri kaçıncı gündesin ve bloom döneminin kaçıncı günündesin ?

blackwhite

Yeni üye
tohumdan beri 88. çiçeklenmenin 58. günü flusjını attım kurumasını bekliyorum 2 güne tam olarak kuruduktan sonra 2 gün karanlıkta bekletip vurucam makası

Coban

Üye
Cvp: arkadaşlar hasat ediyimmi, etmiyim mi?

blackwhite' Alıntı:
karanlıkta bekletmenin olayı nedir

Bitkinin hasattan önce son 3 gün karanlıkta bekletilmesinin amacı bitkiyi öldürmek. Bu 3 gün boyunca bitkinin yaprak ve dallarında ne kadar vitamin, su kaldıysa hepsini THC yapmaya harcıyor.

t1q3rs

Yeni üye
Hasati alan gidiyor ama olmazki boyle =( 
Bukadar guzel bitkinin kac gr verdigini ben de cok merak etmistim ama arkadas aramizda yok artik sanirim..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** *** ********* **** *** *** ****** ***** hahahaha hahahaha ******** *** ****** ***** *** ****** ******* ** ******** **** ******* hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** ***** **** **** ****** *** ***** **** ******** **** ** ******** ***** ******* **** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ** *** ******* **** ** ***** ****** ****** ******** *** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** hahahaha***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Ş ŞekerBank:
  • Ş ŞekerBank:
    **** hahahaha ******** ****** **** ****** ********** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******** *** * ****** ********* ****** ******** hahahaha ******** ****** **** ****** ********** *******
  • J JunkyheaD:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ********* ********** ******* **** hahahaha ******** ****** **** ****** ********** *******
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** ******* ***** ****** hahahaha* ** ***** ****** ** ***** **** ***
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
    **** ** **** ** **
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
    J JunkyheaD: **** *** *****