Arkadaşlar çare acil çare lazım

Limonhaze88

Yeni üye
[attachment=1458]Arkadaşlar daha önceki konuda da yapraklarda sıkıntı vardı flush attım ama bir kac tanesini kaybettim düzeldi dediklerim de tekrar hastalandı. Dallarinda kuruma olan kızımız düzelmişti ama tekrar bu halde. Yapraklarını salan kızımız ise dün hiçbir sorunu yokken bugün az önce bu halde buldum. Ne yapmalıyım bu neden oluyor. Toprağı temizledim ama düzelmiyor. Temizledikten sonra tekrar gubre vermesem mi? Tam ciceklenmede böyle bir sorun çok üzdü.

Ekli dosyalar

• IMG-20200214-WA0002.jpeg
    IMG-20200214-WA0002.jpeg
    417.5 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG-20200214-WA0006.jpeg
    IMG-20200214-WA0006.jpeg
    495.5 KB · Görüntüleme: 79
Ü

Üye silindi 12891

Guest
Kaç günde bi su veriyordun kanka gubre olayini nasil ayarliyordun her sulamada gubre veriyor muydun

R

Ripley'sOG

Guest
Dostum geçmiş olsun lakin sorun sadece bitkinde değil köklerindede var.Simdi şen bize baştan aşağı bitkine neler yaptığını yazar isen ona göre karar verelim şuan dışardan bakınca gubreden muzdarip ekstra olarak köklerin oluyoz **** diye bağırdığı bitki görüyorum ayrica 
[font="Open Sans", sans-serif]Konuyu başlığını düzenler misin?[/font]
[font="Open Sans", sans-serif][size=small]7-) [/font][/size][font="Open Sans", sans-serif][size=small]Forumda , büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır ![/font][/size]

Limonhaze88

Yeni üye
Kankalar bugün ben de ölen kızın toprağını inceledim 40 lt saksıda ben 3 gun arayla 2.5 lt su veriyordum. Bir sefer su bir sefer gübre sulama aralığını sık ve az yaparsam alttan akitma az olur mantığıyla davrandım. İki çeşit toprak kullandım biri ithal substrat solucan gübresi karışımı diğeri yerli torf solucan gübresi karışımı.

İthal torf suyu çok uzun süre muhafaza ediyormuş fakat ben digerleriyle birlikte bunlara da sulama yaptim. Bugun İncelediğim kökler sağlamdı fakat suyu devamlı tuttugu için bitki boğuldu heralde. ve gübre de kalici oldu toprakta :/

Yapraklarda kuruma olan arkadaş gübre yanığı yüzünden bu hale geldi diğer arkadaşların da dediği gibi olsa gerek. Peynir altı suyu verdim deneysel olarak eğilen dalları kendini topladı ışıktan da uzaklastirdim yine de gidici gözüyle bakıyorum.

Diğerlerini kaybetmemek için sulama aralığını ne sıklıkla yapayım toprağı nem ölçer ile ölçüp kuruduktan sonra sulama yapmayı düşünüyorum bir sure de gubre vermicem. Azotlu hiçbirsey vermediğim halde aşırı azot basıyor bitkiye çünkü üst yapraklar aşırı koyu ve pence şeklinde :/

Limonhaze88

Yeni üye
Kanka ph ışık ve nem ölçer alet var onunla bakicam vericem artik. Fakat benim burda bi ziraat mühendisi var yaprak durumunu gösterdim mantar dedi. Mantar ilacı satasi mi vardı yoksa doğru mu bilemedim.

Peynir suyu verdim vatandaşa iyi geldi gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
    Kanka Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********