ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN

Knkalar lütfen yardım edin

Tohum kushseed den photo indica big bud

45. Günü

Biobizz grow 1 litreye 2 ml

Biobizz bloom 1 litreye 1 ml

Bitkimde 4 yaprak 6 yaprak tarzı normal olmayan şeyler var fotolarda daha iyi gözüküyor kelle koparılan yerden 1 baş çıkıyor vs

Bitki yavaş büyüyor 200 wat cob led var

Ve yeni çıkan yapraklar kavrulmuş tarzında içine bakıyor ama yeşil

LÜTFEN YARDIM EDİN İLK GROWUM

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Kankam bir şeyi yok gibi görünüyor gayet sağlıklı :) bildiğim kadarıyla yaprak kıvrılması ışığa yakın olduğunda tepki verir sanki bir parça ışığını yukarı alabilirsin şu kaç santim ise 50, veya 60 cm alabilirsin....

Ü

Üye silindi 18784

Guest

45. Günü

Bitkimde 4 yaprak 6 yaprak tarzı normal olmayan şeyler var fotolarda daha iyi gözüküyor kelle koparılan yerden 1 baş çıkıyor vs

Fotograflar ve ışık yanıltmıyorsa eğer PH ilgili bir sorun var o kesin. PH kaç veriyorsun neyle ölçüyorsun ışıklar kaç cm NEM vs bunları detaylı yaz.

Fotograflar ve ışık yanıltmıyorsa eğer PH ilgili bir sorun var o kesin. PH kaç veriyorsun neyle ölçüyorsun ışıklar kaç cm NEM vs bunları detaylı yaz.
Knka ph ölçmeden hazır sudan veriyorum
Işıkların arası 50 55 santim nem 50 60 arası ısı 27 30 derece büyümesi yavaşmı sizce? İlg growum ve neden 4 yaprak falan olur??

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Knka ph ölçmeden hazır sudan veriyorum
Işıkların arası 50 55 santim nem 50 60 arası ısı 27 30 derece büyümesi yavaşmı sizce? İlg growum ve neden 4 yaprak falan olur??
Normal suyla Çeşme suyunun arasında fark vardır. Ayrıca gübreleri ekledikten sonrada PH değişir. PH ÖLÇÜM ALETİ ALMALISIN. ISI ÇOK YÜKSEK düşürmelisin. ışık mesafesi uygun ellemene gerek yok.

Normal suyla Çeşme suyunun arasında fark vardır. Ayrıca gübreleri ekledikten sonrada PH değişir. PH ÖLÇÜM ALETİ ALMALISIN. ISI ÇOK YÜKSEK düşürmelisin. ışık mesafesi uygun ellemene gerek yok.
Knka aletler en aşşa 100 liradan başlıyo daha up dovn baya para lazım daha uygun ph nasıl ayalrıyabilirim? Ve ısıyı nasıl düşürebilirim sıcak havalar başladı ona göre artıyo benim ısıda

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Knka aletler en aşşa 100 liradan başlıyo daha up dovn baya para lazım daha uygun ph nasıl ayalrıyabilirim? Ve ısıyı nasıl düşürebilirim sıcak havalar başladı ona göre artıyo benim ısıda
ÖLÇÜM ALETİ OLMADAN DÜŞÜRMENİN YÜKSELTMENİN BİR MANASI YOK. BU İŞİ YAPIYORSAN BUNLARI ALMAK ZORUNDASIN KARDEŞİM O ZAMAN YAPMAYACAKSIN. ;)

Smokycat

Müptezel
aletler en aşşa 100 liradan başlıyo daha up dovn baya para lazım
Ucuz aletler işe yaramaz, düzgünü 300 TL üstü ama gerek yok, ph ölçme kağıdının iyisi 70 TL, 100 adet var içinde, beşe bölerek kullanırsan 500 ölçüm eder veya sıvı ph ölçme kiti var 50-60 TL gibi, beyana göre o da 500 ölçüm yapıyor. Ph düşürmek için en iyi yol sitrik asit, limon tuzu da derler, toz olandan alırsan daha kolay kullanırsın gayet ucuzdur, dikkat çok ama çok az zerreyle dök suya. Yükseltmek için tekrar su ekleyebilirsin veya silikon kullanabilirsin, bitkiye de çok faydası olur..

Ucuz aletler işe yaramaz, düzgünü 300 TL üstü ama gerek yok, ph ölçme kağıdının iyisi 70 TL, 100 adet var içinde, beşe bölerek kullanırsan 500 ölçüm eder veya sıvı ph ölçme kiti var 50-60 TL gibi, beyana göre o da 500 ölçüm yapıyor. Ph düşürmek için en iyi yol sitrik asit, limon tuzu da derler, toz olandan alırsan daha kolay kullanırsın gayet ucuzdur, dikkat çok ama çok az zerreyle dök suya. Yükseltmek için tekrar su ekleyebilirsin veya silikon kullanabilirsin, bitkiye de çok faydası olur..
Çok teşekkürler dostum..

45. Günü

ph ölçer kullanmıyorsan ki ben de kullanmıyorum bende de aynı sorun oldu 1 litre suya bir kapak elma sirkesi at o şekilde sula phı ayarlar bulunduğun şehrin şebeke suyunun ph derecesine bak benim ki 7.5 mesela elma sirkesi gayet iş görüyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    **** ******* hahahaha *** **** ***** ***** **** ***** ****** ******
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** ********* hahahaha ****
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** * ***** ******* ******* ********* *** * ** ***** hahahaha ******* hahahaha*
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    ******* ****** ***** ********* hahahaha ******
  • m4a1kush m4a1kush:
    **** **** ****** ***** **** *** ******* ** *** ****** ***** hahahaha**** ********* * **** ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** * * **** **** **** ****** ******* ***** ******* ** **** ***** ********** hahahaha******* ***** *** ******* ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • U umutsuzlar:
    hahahaha ****** ***** ****** ****** **** ****** ********** ******* ****** ** ** ********** ***** ****** ****** *** ********* *
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** *** ****** *** ** ***** ****** ***** ****** ****** *** *** ****** ******** ** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ******** *** ******* *** * ******* ***** ****** ****** ******* ****** ********* ** ****** ****** ***** ******* ********** hahahaha ****** ***** ****** ****** **** ****** ********** ******* ****** ** ** ********** ***** ****** ****** *** ********* *
  • içiciadam içiciadam:
    ********* ********* ** ********* ** *** ** ***** ****** ***** ****** ****** *** *** ****** ******** ** *********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** hahahaha **** ****** ** ***** *********
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ***** ********** **** ********* ***** ********** ***** hahahaha* ****** hahahaha **** ****** ** ***** *********
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** ******* hahahaha** hahahaha***** ***** hahahaha* ******* **** ***** ***** ***** ********** *********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha* ****** ******* ****** ** *** *** **** hahahaha*** ****** ****** ****** hahahaha ******* ***** hahahaha* ******* ******** ***
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** ******* hahahaha*** ***** ********* **** hahahaha**** ********** hahahaha** ******* ***** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** hahahaha* ***** ***** hahahaha*** hahahaha ******* hahahaha ***** ****** hahahaha** ********** **** ***** *** ****** ********* *** ****** ******* hahahaha*** ***** ********* **** hahahaha**** ********** hahahaha** ******* ***** *********
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ******** ***** ******* ***** ********** ** *** ***** ********* hahahaha****** ********** ****** ** ********** *** ***** hahahaha* ***** ***** hahahaha*** hahahaha ******* hahahaha ***** ****** hahahaha** ********** **** ***** *** ****** ********* ***
  • m4a1kush m4a1kush:
  • fenomenbey fenomenbey:
    fenomenbey fenomenbey: ********