AN GÜBRESİ HAKKINDA

fantasma

Üye
Sevgili arkadaşlar kimyasallara hiç bulaşmayıp tamamen doğal gübrelerle grow planları yapmaktayken, süpriz bir gelişmeyle uzun süre yurt dışına gitmek zorunda olan çok samimi bir dostumdan 2-3 ay önce satın alıp hiç kullanmadığı bir takım grow malzemesi ve aşağıda listelediğim AN gübrelerini çok uygun fiyata satın aldım.
1.Grow Bloom Micro Set 500 ml
2.B-52 Fertilizer Booster 250 ml
3. Big Bud - 250 ml
4. Bud Candy - 250 ml
5. Overdrive - 250 ml
6. Rhino Skin 250 ml
7. Sensizym - 250 ml.
8. Revive 250 ml
9. Nirvana 250 ml
10. Bud Ignitor - 250 ml
11. Sensi Cal Mag Xtra - 250 ml

Aynı benim gibi hiç grow tecrübesi olmayan bu dostum, bana göre gereksiz yere bu kadar fazla çeşit gübre satın almış. An gübreler konusunda deneyimli kankalar, bu listede birbirini ikame eden ve fazla olmuş diyeceğiniz gübreler hangileridir? Listede olmayan örneğin Voodoo Juice vb. başka bir gübre gerekir mi? Bir de AN gübre şemasından hareketle, expert grower level listesini uygulamak istediğinizde bir önceki hobbyist level listesindeki gübreleri hiç kullanmadan mı expert listesindeki gübreleri kullanıyoruz, yoksa hem hobbyist hem expert listelerinde bulunan tüm gübreleri de mi kullanmalıyız?

Ü

Üye silindi 29199

Guest
an serisinde her gübrenin kendine has özelliği vardır köklendirici olarak vodoo, tarantula, piranha 3lüsünü almalısın, ek olarak tam set dizmişken grow/bloom/micro base i başlangıç base dir biraz daha masraf yapıp base connoiseur grow + bloom a geçirebilirsen daha yüksek verim alırsın, ek olarak ben kushie kush ta kullanıyorum güzel dallandırıyor, bud factor x almalısın ve flush zamanı çok uğraşmamak istiyorsan fawless finish öneririm başka ihtiyacın kalmaz zaten

fantasma

Üye
an serisinde her gübrenin kendine has özelliği vardır köklendirici olarak vodoo, tarantula, piranha 3lüsünü almalısın, ek olarak tam set dizmişken grow/bloom/micro base i başlangıç base dir biraz daha masraf yapıp base connoiseur grow + bloom a geçirebilirsen daha yüksek verim alırsın, ek olarak ben kushie kush ta kullanıyorum güzel dallandırıyor, bud factor x almalısın ve flush zamanı çok uğraşmamak istiyorsan fawless finish öneririm başka ihtiyacın kalmaz zaten
Teşekkür ederim kanka, ama ilk growum olacak, 3-4 aydır sürekli okuyor öğrenmeye çalışıyorum ama neticede acemiyim. İlk growda bu kadar gübreye yüklenip bitkileri yakarsam hem emeğime hem de kucak dolusu paraya yazık olmasın sonra. Elimdekilere ilaveten sadece kök güçlendirici olarak Vaoodoo yu alsam bir de fawless finish 3 ya da 4 kök yapacağım nihayetinde, yetmez mi?

fantasma

Üye
kanka gübreler 3 yıllık diyorsun. onların raf ömrü geçmiş olabilir :(
Yok kanka 2- 3 ay önce satın almış, hiç açmamış, Kendisi benim 30 yılık arkadaşım, aldığı faturayı gösterdi, sağ olsun ben aynı tutarı teklif etmeme rağmen ( o bile şu anki fiyatın çok altında) kendi aldığı fiyatın neredeyse yarısına verdi, ısrar etmesem hiç para almayacaktı:D Yoksa ben de senin gibi doğaldan, ekolojikten yanayım ama durum böyle gelişti.

Ü

Üye silindi 29199

Guest
Teşekkür ederim kanka, ama ilk growum olacak, 3-4 aydır sürekli okuyor öğrenmeye çalışıyorum ama neticede acemiyim. İlk growda bu kadar gübreye yüklenip bitkileri yakarsam hem emeğime hem de kucak dolusu paraya yazık olmasın sonra. Elimdekilere ilaveten sadece kök güçlendirici olarak Vaoodoo yu alsam bir de fawless finish 3 ya da 4 kök yapacağım nihayetinde, yetmez mi?
Köklendirici alacaksan sadece vodoo değil o kadar setin varken hepsini al, pH ve ppm ölçer ile ölçüm yaparsan bitkileri yakmazsın ben ilk growumdan beri full set an kullanıyorum bir sorun yaşamadım daha verimli bitkiler istiyorsan seti tamamlamalısın

Woppy

Ordinaryüs
Valla knk bende an kullanıyorum önceki growlarımda kullanmamıştım voodooyu bu growumda kullandım hasatta inanırmısın saksıdan cıkarttımm köklerden toprak dökülmüyordu kesinlikle kullanılmalı maddi imkan varsa voodoo piranha ve tarantula üçlüsü kullanılmalı maddiyat yoksa kesinlikle voodoo alınmalı.

jamboo

Üye
Valla knk bende an kullanıyorum önceki growlarımda kullanmamıştım voodooyu bu growumda kullandım hasatta inanırmısın saksıdan cıkarttımm köklerden toprak dökülmüyordu kesinlikle kullanılmalı maddi imkan varsa voodoo piranha ve tarantula üçlüsü kullanılmalı maddiyat yoksa kesinlikle voodoo alınmalı.
tarantula kullanıyorum hydro da nasıl bi köklendirme yaptırdığı alenen belli oluyor. bir haftada kök birden iki kata çıkıyor.

fantasma

Üye
Tşk ederim kanka, sen ve @ciğersiz kankanın tavsiyelerine uyarak voodoo, tarantula,piranha 3 lüsünü de almaya karar verdim, zira kök çok önemli anladığım kadarıyla.. Yalnız baktım da üçlünün şuan ki fiyatı, neredeyse arkadaşımın hatra binaen benden aldığı rakama yakın tutuyor ama ne yapalım "hamama giren terler" artık.

Woppy

Ordinaryüs
Knkm ne kadar sağlıklı ve cok kök olursa o kadar toprak üstü verimli olur buda hasatını etkiler. Evet bi tık pahalı ama emin ol değer durumun yoksa ilk etapta voodoo al memnun kalırsan ki kalırsın sonraki growunda geri kalanını alırsın.

Ü

Üye silindi 29199

Guest
Tşk ederim kanka, sen ve @ciğersiz kankanın tavsiyelerine uyarak voodoo, tarantula,piranha 3 lüsünü de almaya karar verdim, zira kök çok önemli anladığım kadarıyla.. Yalnız baktım da üçlünün şuan ki fiyatı, neredeyse arkadaşımın hatra binaen benden aldığı rakama yakın tutuyor ama ne yapalım "hamama giren terler" artık.
O parayı verirken içini rahat tut bir çok gübre 1-2 growda bitecek (bigbud, bud candy vs) ama köklendiriciler çok uzun süre kullanacaksın 5-6 grow gidecek bu yüzden gönül rahatlığı ile almalısın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* * **** ** *** ******* hahahaha* ******** ******* ********* ****
  • G ghostt7:
    ****** ******* ******** hahahaha *** ***** ********* ** * ******* ****** ***** ** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ********** ***** hahahaha*
  • G ghostt7:
    hahahaha ******* *** ***** ******* ******* ********** ***** ***** ***** ****** hahahaha** ******* **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha ** **** *** hahahaha ********* ********** ***** hahahaha**
  • G ghostt7:
  • esfanet esfanet:
    ******** ******* **** ********** ****** ***** ******** ******** ****** ***** ***** ******* ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ********** ********** * * ** ***** ****** ****** ******** hahahaha*******
    +1
  • A ax-b:
    ******* **** ****** **** hahahaha ****** ******* * *** ******* *** ******** ** ****** ******
  • C clackster:
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ****** *****
  • C clackster:
  • C clackster:
    **** **** **** ****** **
  • C clackster:
    hahahaha ** ***** ***** ** *** **** ** **** ********* ******** ******** ***** ********
  • C clackster:
    ******* ********** **** ********** ** ********** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ****** ********* hahahaha ********** ***** ****** ********* ******** ********
  • C clackster:
    ***** ****** hahahaha ** ***** ****** ** ******* ** ***** ****** **** **** ****** ******* **
  • C clackster:
  • G gardastohumlazim:
    ********* ******* * ******* ***** **
  • C clackster:
    C clackster: ******** ***** ****** ********* ***** *******