AN Faydalı Bakterilerden Hangisini Önerirsiniz?

bongbong

Üye
Selamlar Kankalar,

Advenced Nutrients'ın micro, grow, bloom 3lüsünü aldım. bunların yanında da Voodo Juice, tarantula, veya Piranha üçlüsünden hangilerini en gerekli olarak görürsünüz.

Hatta gereklilik sıralaması yaparsak süper olur. "Diğer 2sini almasan da şunu mutlaka al" diyeceğiniz var mı bu 3lü arasında. zira artık bütçem dağıldı her şeyi ala ala.

GrowArt420

Yeni üye
Selam dostum. Keşke AN serisinden Sensi Grow Ve Blom alsaydın. Aldığın gübrelerde her biri ayrı özelliğe sahip farklı dönemlerde farklı ölçeklerde kullanılıyor profesyonel ve ileri seviyeler için. Köklendirme için vodo ile b52 çok güzel çalışıyor. Bu iki gübreyi güzel bi şekilde verirsen saksı 2 hafta içerisinde tamamen kök dolar ve parmağın girmeyecek şekilde olur. Ama herşeyden önemlisi doğru sulama

Selamlar Kankalar,

Advenced Nutrients'ın micro, grow, bloom 3lüsünü aldım. bunların yanında da Voodo Juice, tarantula, veya Piranha üçlüsünden hangilerini en gerekli olarak görürsünüz.

Hatta gereklilik sıralaması yaparsak süper olur. "Diğer 2sini almasan da şunu mutlaka al" diyeceğiniz var mı bu 3lü arasında. zira artık bütçem dağıldı her şeyi ala ala.
Toprak ve suya gidip an gübrelerin tüm vitaminlerini al kanka ben öyle yaptim

Metgen7

Kıdemli Üye
Selamlar Kankalar,

Voodoo al usta o daha mantıklı

kafa48

Üye
sensi grow a sensi grow b
b 52 vodoo şeklinde aldım,kökler 15-20 günde 3 litrelik saksıyı resmen sarmıştı bembeyazdı.

Ü

Üye silindi 15628

Guest
b52 ve voodo yetrli olur bütçen varsa tarantula piranha eklersin. Yoksada voodo işini görür...

bongbong

Üye
herkese çok teşekkürler. ortak söylemler neticesinde b52 ve vodoo alıyorum.

Selam dostum. Keşke AN serisinden Sensi Grow Ve Blom alsaydın. Aldığın gübrelerde her biri ayrı özelliğe sahip farklı dönemlerde farklı ölçeklerde kullanılıyor profesyonel ve ileri seviyeler için. Köklendirme için vodo ile b52 çok güzel çalışıyor. Bu iki gübreyi güzel bi şekilde verirsen saksı 2 hafta içerisinde tamamen kök dolar ve parmağın girmeyecek şekilde olur. Ama herşeyden önemlisi doğru sulama

evet keşke sensi grow-bloom alsaydım diye bende kendime kızdım. onları alırken aceleci davranmışım. neyse artık bir sonraki growa onlara geçerim. hem farklarını da gözlemlerim.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
selamlar,

çiçeklenme dönemi için : yeni başladıysan rhino skin öneririm.
ışık,gübre,rüzgar yanmasına karşın çok iyi destek veriyor. ayrıca bu besin tarantula ve big bud ile inanılmaz güzel çalışıyor bilgin olsun.

veg döneminde ise b52 ve vodoo'dan şaşma derim.
250ml yeterli olacaktır.

magicplant + toprak ve su + growkent bu 3ünde fiyat kıyasla mutlaka.
growkent pahalıdır bakmasan da olur.

bongbong

Üye
peki şöyle bir sorum daha olacak.

toprak olarak biobizz lightmix kullanıyorum. her yerde "ilk 2 hafta her hangi bir besin vermenize gerek yoktur, topraktaki besinler yeterli gelir 2 hafta" yazıyor. ama bu vodoo mesela sadece ilk 2 hafta veriliyor.

oradaki dengeyi nasıl yapmam gerekir. şöyle yapsam uygun olur mu:
ilk 2 hafta sadece vodoo ve b52 yi verip, 2. haftadan itibaren de micro-grow-bloom 3lüsünü eklesem nasıl olur?

sizler nasıl yapıyorsunuz?

kafa48

Üye
peki şöyle bir sorum daha olacak.

toprak olarak biobizz lightmix kullanıyorum. her yerde "ilk 2 hafta her hangi bir besin vermenize gerek yoktur, topraktaki besinler yeterli gelir 2 hafta" yazıyor. ama bu vodoo mesela sadece ilk 2 hafta veriliyor.

oradaki dengeyi nasıl yapmam gerekir. şöyle yapsam uygun olur mu:
ilk 2 hafta sadece vodoo ve b52 yi verip, 2. haftadan itibaren de micro-grow-bloom 3lüsünü eklesem nasıl olur?

sizler nasıl yapıyorsunuz?
gübre tablosundaki ölçekler bitki 2 yaprak verince başlıyor.yani tohumu toprağa aldığın gün değil.o yüzden ilk 2 haftayı saymıyorum ben.
ama dediğin de olabilir.
8.gün tablonun çeyreği miktarı ile b-52 ve ve vodoo başlanıp,sonraki hafta grow gübreleri ile miktarı 1 tık daha arttırılıp verilebilir.

bongbong

Üye
gübre tablosundaki ölçekler bitki 2 yaprak verince başlıyor.yani tohumu toprağa aldığın gün değil.o yüzden ilk 2 haftayı saymıyorum ben.
ama dediğin de olabilir.
8.gün tablonun çeyreği miktarı ile b-52 ve ve vodoo başlanıp,sonraki hafta grow gübreleri ile miktarı 1 tık daha arttırılıp verilebilir.

evet haklısın, ben o seedling aşamasını göz ardı etmişim. 2 haftalık seedling aşaması bitip, veg dönemi başlayınca besinlere başlarsam hiç bir problem kalmayacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******