Alisveris listem/ Neler eklemeli neler cikarmaliyim?

gozlemci

Yeni üye
Selam kankalar 1 pot icin kendi kendime bir sistem kurmaya calisiyorum. 50 x 56 x 110 boyutlarinda bi dolabin icine kurcam sistemi, soyle de bi liste yaptim kendime;

[attachment=834]

400W MagicPlant Grow Bloom Set icerik;
400w HPS / 52500 Lumen
400w MH / 44000 Lumen
Zaman Saati
Balast Kit

Aktif Karbon Filtre Set icerik;
Solar Palau marka 160m3/h duct fan
Can Lite 165 m3 Aktif karbon filtre

+300-500 tl kadar daha bi butcem var(ekstralar icin). Isin ustadlari eklemem veya cikarmam gereken itemleri tespit edebilirse cok makbule gecer. 

Simdiden tessekurler dumaniniz bol olsun..

Edit: Autoflower bi seed yetistirmek istiyorum. Extra olarak baslangic icin(hizli - kolay yetisen) genetic onerileriniz varsa onlarda makbule gecer.

Ekli dosyalar

• UntitledTabiki.png
    UntitledTabiki.png
    39.6 KB · Görüntüleme: 102

1mmortal

Yeni üye
Kankam fiyatlara baktıysan sadece ışık sistemi 500 tl nin üstünde fiyatı zaten bu yazdıkların komple aşağı yukarı 1500 2000 arası tutuyor bütçe 300-500 arası yazmışsın da imkansız haberin olsun yanlış anlama

gozlemci

Yeni üye
Cvp: Alisveris listem/ Neler eklemeli neler cikarmaliyim?

1mmortal' Alıntı:
Kankam fiyatlara baktıysan sadece ışık sistemi 500 tl nin üstünde fiyatı zaten bu yazdıkların komple aşağı yukarı 1500 2000 arası tutuyor bütçe 300-500 arası yazmışsın da imkansız haberin olsun yanlış anlama

Hocam 300-500 tl ekstra butcem kaldi. Listedekiler disinda yani.

Ü

Üye silindi 7637

Guest

Tek bitkiye 400 cok 250w yeterli ya da led alabilirsin mh hps hem balast ister hem cok isinir ugrasmak zorunda kalabilirsin mekan biraz dar oldugu icin ha illa kullanacam diyosan cooltube da alman lazim ısı sorunun olursa. Onun icin 300w led al bence hic ugrasma hid ampullerle

İlerde degerlendirmek istersen 500w led al belki sonra iki bitki yetistirirsin herneyse karbon filtreye ihtiyacin yok usb fan gerek bir iki tane iceriye hava atsin biri digeri bitkiye ruzgar gorevi yapsin, nemi dagitsin nem makinesi al bitane yazdin mi bakmadim da, baska bisey yok gubre al filan cok para harcama sisteme hele karbon filtreye hic ihtiyacin yok tohum alcaksan bilemiyorum tohum al ama bu sisteme

gozlemci

Yeni üye

desert101' Alıntı:
Tek bitkiye 400 cok 250w yeterli ya da led alabilirsin mh hps hem balast ister hem cok isinir ugrasmak zorunda kalabilirsin mekan biraz dar oldugu icin ha illa kullanacam diyosan cooltube da alman lazim ısı sorunun olursa. Onun icin 300w led al bence hic ugrasma hid ampullerle

Yorumunuz icin tessekur ederim.

https://www.ubuy.com.tr/en/catalog/product/view/id/7029739?gclid=Cj0KCQjw6MHdBRCtARIsAEigMxH1wAjo3AzkJUTFqOCAexdIng7z1eZWYcJBqLe3DAh6AVGPQS4jmNMaAt4FEALw_wcB

Bu urun isimi gorur mu sizce? Birde daha iyi fiyat/performans saglayabilcegim bildiginiz bi tedarikci varsa paylasma sansiniz var mi?

İlerde degerlendirmek istersen 500w led al belki sonra iki bitki yetistirirsin herneyse karbon filtreye ihtiyacin yok usb fan gerek bir iki tane iceriye hava atsin biri digeri bitkiye ruzgar gorevi yapsin, nemi dagitsin nem makinesi al bitane yazdin mi bakmadim da, baska bisey yok gubre al filan cok para harcama sisteme hele karbon filtreye hic ihtiyacin yok tohum alcaksan bilemiyorum tohum al ama bu sisteme

Karbon filtre almak istememin asil nedeni kokuyu gidermekti. Apartta kaldigim icin komsularima rahatsizlik vermek istemiyodum.
Sisteme bunun disinda katkisi olmiyacaksa Koku giderici jel alirim onun yerine. Fiyat farkinida lede yatirmis olurum. 

Toprak olarak AllMix ler disinda da almam gerekli mi? Birde Grow Bloom Set disinda besleyici almam gerekli mi?

Mobydick

Yeni üye
Bestva 2000w led al arkadaşın dedigi gibi pc fanları işini görür jelde.tek bitkiden çıkan kokuyu anca sen hissedersin.allmix e hiç girme zaten sıvı gübre kullancan boost al.

gozlemci

Yeni üye

Mobydick' Alıntı:
Bestva 2000w led al arkadaşın dedigi gibi pc fanları işini görür jelde.tek bitkiden çıkan kokuyu anca sen hissedersin.allmix e hiç girme zaten sıvı gübre kullancan boost al.

Hocam biraz arastirma yaptimda LED almak benim cebimi cok yakcak. Seneyede bu isin caiz oldugu bi memlekete gidicem o yuzden dedim ki acaba isiklandirma olarak ilk posttaki seti mi alsam? Nasil olsa seneye en babasindan bi led cekerim kendime hemde ozamana kadar biraz tecrube edinmis olurum. Yerli bi tedarikcinin sitesinde 100w lik led 800 kusur tl. Ama bu iste hic tecrubem yok sizin tavsiyelerinizide yemek istemem. O yuzden ozellikle isik/boost konularunda beni biraz daha aydinlatirsan cok sevinirim.

Mobydick

Yeni üye
Led i nereye gidiyorsan yanında götürürsün.bi daha para harcamassın türkiyede 1 e alırlar 5 e satarlar gübre dışında hiçbir şeyimi tr den almıyorum o da gümrükden geçmiyor diye geçse onuda almam.
Bu işte en büyük hata kime sorarsan sor tecrübesizken boşa para harcamaktır bütün ışık sistemlerini denedim led en temizi ve almışken alabildigin en yüksek watt ı al ki ilerde pişman olma hps iyi bir havalandırma sistemin yoksa ızdırap olur sana alacagın fanlarda evde uyutmaz seni.
Led de yazdıgı deyil priz den çektigi elektirik önemlidir.
Bitki prizden çektigine bakar.

Boost =big bud.

gozlemci

Yeni üye

Mobydick' Alıntı:
Led i nereye gidiyorsan yanında babuşürürsün.bi daha para harcamassın türkiyede 1 e alırlar 5 e satarlar gübre dışında hiçbir şeyimi tr den almıyorum o da gümrükden geçmiyor diye geçse onuda almam.
Bu işte en büyük hata kime sorarsan sor tecrübesizken boşa para harcamaktır bütün ışık sistemlerini denedim led en temizi ve almışken alabildigin en yüksek watt ı al ki ilerde pişman olma hps iyi bir havalandırma sistemin yoksa ızdırap olur sana alacagın fanlarda evde uyutmaz seni.
Led de yazdıgı deyil priz den çektigi elektirik önemlidir.
Bitki prizden çektigine bakar.

Boost =big bud.

Hocam peki siz nerden tedarik ediyorsunuz onerebilceginiz bir site var mi? Hatta marka tavsiyesi de verirseniz cok makbule gecer.

Klavye12

Yeni üye
o.cadira o isik.bile.cok kardesim led in faydasini ileride goruursun yazin isinmaz.kisin sogutmaz kullanim koaulu cok rahat fosfor vs artisi cokdur ledin sisteminde eksik.pey bisey yok.toprak light mix al all mix gubrelidir light mix almalisin ec si 1.2 olamli yoksa tohumun yanar ona gore

master grow diamond II Serisi 1200 watt aldim kullandim memnun kaldim tavsiye ederim epistar kullaniyorlar ledleri

ve autodan vaz gec bi halt a yaramsz zaman kaybidir. auto ve ve photonun fark i saat dilimiyle oynucan hepsi bu autoya 24 saat isin verion photoya ilk 5 ay 18 6 sonra 12 12

bio bizin indoor paketi var 3 lu al ilk etapta yeter paran oldukca ilave edersin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • elonmusk elonmusk:
    hahahaha ********* ***** hahahaha ***
    +1
  • elonmusk elonmusk:
    *** hahahaha *** hahahaha* *****
    +1
  • K kujo07:
    ********* **
  • S Chat bot:
    hahahaha** *** ****** *** *****
  • H heamkk:
    hahahaha ****** ********** ******** *****
  • H heamkk:
    ** ** ******** ****** ****** hahahaha* ******* **** ****** *
  • kormosnerede kormosnerede:
    ******** ***** **** ******* **
  • SariTursu SariTursu:
  • lavrens lavrens:
  • SariTursu SariTursu:
    * ******** *** ***** ******** ********* **
  • lavrens lavrens:
  • SariTursu SariTursu:
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* *** *** ******** ****** ********* ** ******** ****** *** ******* *** ** hahahaha** ****** ** *** ****** ******
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    hahahahahahahaha
  • lavrens lavrens:
    ****** hahahaha *** ****** ********* ********** *** ***** ****** ***** ***** hahahaha*****
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    ** *** ** ***** ****** **
  • NewGardener NewGardener:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
    SariTursu SariTursu: ********* *********