Aklınıza takılan soru? Veya bir eksiğiniz varsa yanıtlarım

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24418
  • Başlangıç tarihi

Morded

Kıdemli Üye
3 haftadır çiçeklenme de bitkilerim var ama pistiller erken kuruma yapıyor ak48 photo feminized genetik tohum pistil kurumaları sıkıntı yapmaz mı?

Ü

Üye silindi 24418

Guest
3 haftadır çiçeklenme de bitkilerim var ama pistiller erken kuruma yapıyor ak48 photo feminized genetik tohum pistil kurumaları sıkıntı yapmaz mı?
Işıkta yakabilir pistilleri ne kullanıyorsun ışık olarak birde kaç cm yakında

Ü

Üye silindi 24418

Guest
Başkan an serisi gübre kullanımı yapıyorum grow blom micro revire candy bigbud overdirive bitkimin 2 ww 1 He 59 gündeyim yapraklar da sararma var üstlerde an serisine yeni geçtim önce biobiz kullandım önce sömekler in şişmesi için ne almam lazım extra
Yapraklarda ki sararma gübre eksikliği yada fazlalığından mı. Solucan gübresi yarasa gübresi keçi boynuzu pekmezi seçenek çok kanka

Kanka bunlar genellikle doku öderken yaşanan bitki bazlı veya grower ortamına bağlı olark oluyor çok fazla sorun yaratmaz

Greencat

Kıdemli Üye
A6F18CAC-E550-48EA-A1E9-1BDE813A2907.jpeg24A217B2-1B87-4816-A3E1-2EDFD0C1B0F1.jpeg61E70D44-DDF3-4085-8E4B-1D38EAA08289.jpeg56DC1D22-869D-44BA-BEEB-08627D2179AD.jpeg094EECDD-1636-4A53-84B3-CFD778D7DAEF.jpeg
Kanka benim kızları bir yorumlarmısın
25.gündeler hepsi auto
2xATF
2xBB
2xWW
Toprak plagron bat mix
Gübre olarak biobizz veriyorum
Işık mars hydro tws 2000
18-6 ışık veriyorum
Sanırım bu aralar yapraklarda zayıflama oldu ,toprak kurudukça 1 L yakın su veriyorum,Bir ATF bitkim fotofa görüldüğü gibi baya solgun ve bitkin nedeni ne oldu anlamadım ve sanırım ışık stresine girdiler bu arada ışık 60 cm de duruyor 120-150w arası çalışıyor dimmerden ayarladım

Ekli dosyayı görüntüle 7573Ekli dosyayı görüntüle 7574Ekli dosyayı görüntüle 7575Ekli dosyayı görüntüle 7576Ekli dosyayı görüntüle 7577
Kanka benim kızları bir yorumlarmısın
25.gündeler hepsi auto
2xATF
2xBB
2xWW
Toprak plagron bat mix
Gübre olarak biobizz veriyorum
Işık mars hydro tws 2000
18-6 ışık veriyorum
Sanırım bu aralar yapraklarda zayıflama oldu ,toprak kurudukça 1 L yakın su veriyorum,Bir ATF bitkim fotofa görüldüğü gibi baya solgun ve bitkin nedeni ne oldu anlamadım ve sanırım ışık stresine girdiler bu arada ışık 60 cm de duruyor 120-150w arası çalışıyor dimmerden ayarladım
Senin yerinde olsam ışığı 20/4 yaparım nede olsa auto ve biraz küçük kalmışlar gerçi esneme yapmamış bitki. Alttaki sarı yaprakları kes bitki enerjisini o ypraklara harcıyor kendi kendine atmak için yapraktaki vitamini az vitamini emmeye çalışıyor bunu yok edersen enerjiyi odaklarsın üstlere. Alt yaşlı dallarda sararma görüyorum buda bitkide yanlış bir şeyler gidiyor ısı streside olabilir yapraklar fazla ısıya tepki vermiş. Kabin içi nem 60
Isı gece 18 gündüz 23 sabitle. Havalandırma nasıl

Greencat

Kıdemli Üye
Senin yerinde olsam ışığı 20/4 yaparım nede olsa auto ve biraz küçük kalmışlar gerçi esneme yapmamış bitki. Alttaki sarı yaprakları kes bitki enerjisini o ypraklara harcıyor kendi kendine atmak için yapraktaki vitamini az vitamini emmeye çalışıyor bunu yok edersen enerjiyi odaklarsın üstlere. Alt yaşlı dallarda sararma görüyorum buda bitkide yanlış bir şeyler gidiyor ısı streside olabilir yapraklar fazla ısıya tepki vermiş. Kabin içi nem 60
Isı gece 18 gündüz 23 sabitle. Havalandırma nasıl
Nem dediğin gibi ayarlayabilirim,çıkış fanı sürekli çalışıyor içeride vantilatör dr sürekli çalışıyor ,ışıklar açıkken ısı 27-28 derecelere çıkıyor ,şu an ışığı 20-4 yapsam ne kadar stres olur

Çok fazla düşünmüyorum stresi fakat şuda var ufak bir stres vererek bitkiyi daha çok gündüze çekiceksin buda bitkiyi hacimleştirir bir yere kadar akı bokunu öder diyim

Normal bir şey sorun yok yapraklara sıkıyorsan damlalar ağırlaşır. Sıkmassan bile yapraklar düşer çok sulama yaptığın için altından çok fazla su kaçırttırmamaya çalış bir nebze olsun sorun gider ama ben standartı bozmam dersende sulamada düşen yapraklar çok fazla bir sorun teşkil etmez aşırı sulama yapmıyorsan tabi

Greencat

Kıdemli Üye
Normal bir şey sorun yok yapraklara sıkıyorsan damlalar ağırlaşır. Sıkmassan bile yapraklar düşer çok sulama yaptığın için altından çok fazla su kaçırttırmamaya çalış bir nebze olsun sorun gider ama ben standartı bozmam dersende sulamada düşen yapraklar çok fazla bir sorun teşkil etmez aşırı sulama yapmıyorsan tabi
Bu arada hepsi farklı günlerde topraktan çıktı o yüzden biraz boy farkları var birisi 30 cm falan birisi 10 :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ***** ******* ****** **
    +1
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha *** ******* hahahaha****** ******* ******
    +2
  • gorilladam gorilladam:
    ****** ********* ******* ****** ****** *** ****** ****** hahahaha
  • 420x 420x:
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ********* ***** ****** ******** ********** **** ** hahahahahahahaha *** ******* hahahaha****** ******* ******
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    hahahahahahahaha *** ******* hahahaha****** ******* ****** *** * ******
  • gorilladam gorilladam:
    ****** ****** ******* *** ********* ******** ******* **
  • 420x 420x:
    ***** ********** ***** ********* ***** ********* *** ******** ***** **
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    ****** *** ***** hahahaha* *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    +2
  • T Tropikal.MR:
    ******** ****** ***** *** ******* ***** hahahaha* ********* ***** ****** ******** ********** **** **
  • gorilladam gorilladam:
  • 420x 420x:
  • Nonickname Nonickname:
  • gorilladam gorilladam:
    ** ******** hahahaha*
  • gorilladam gorilladam:
    hahahaha *** ******** ********* ******* ****** **** *******
    +1
    ****** *** ********** ********** ********** ******** *** *** ******* hahahaha**** ********** * ***** **** ******** ***** ****** *** ********** ***
  • 420x 420x:
    +1
    ****** ***** ******** **** ***** * **** ****** ***** hahahaha* ****
  • Nonickname Nonickname:
    ***** **** hahahaha ********** **** ****** hahahaha****
  • T Tropikal.MR:
    ***** **** **** ***** ****** ***** ***** ******** ******** **** ****** ****** ******* *** ********* ******** ******* **
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: ******** **** ***** **** ****** ***