Ak48 grow

Jei

Yeni üye
Merhaba beyler..

Siteyi uzun zamandır takip ediyorum fakat üye olup da başlık açma isteği yeni oluştu.

Sponsordan 5 adet ak48 tohum aldım ve bu işe başladım, fakat auto diye büyütmeye çalıştığım bitkinin photo olduğunu bugün farkettim. 3 ayda içerim dediğim bitkiyi yaklaşık 5 ay daha bekleyecek olmanın üzüntüsü içerisindeyim..

Evde alaturka wcnin olduğu 2m2 alanı bu iş için ayırdım.

25litre saksı ve solucan gübresi karışımlı toprak
Giriş fanı
Nem makinesi
Toplamda 12500 lümenli 4 farklı ışığım mevcut bunlar cata ve led ampüllerden oluşuyor.
Maya ve şeker ile co2 karışımın mevcut
NPK karışımlı bir tarım gübresi mevcut
Yumurta kabuğu ve muz kabuğu ile hazırladığım gübreyi 20.günde toprak ile buluşturdum.
Kahve telvesini su ile karıştırıp bir kompost yaptım arada onu veriyorum.

https://imgyukle.com/i/L1Nbce 14.gün

https://imgyukle.com/i/L1OpEN 22.gün

Dediğim gibi auto zannedip 24/0 yapıyordum fakat sanırım tohumlar photo, wpdan sponsora yazdım en sağlam cevabı o verecek.

Ben son 3ayda bu konuda ne öğrendiysem bu siteden öğrendim.
Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Dshh

Üye
Auto mu degil anlamak icin cok erken kanka gelişim cok yavas sponsora danışmadan once yanlış yaptığın şeyi veya sisteminde eksik olan materyali bulmalısın bence. Çünkü 22. Gunde oldugunu soyledigin bitki 7-8 günlük gibi duruyor

Jei

Yeni üye
Evet gelişim yavaş, küçük bir oda içinde tüm materyalleri sağlamak ve büyütmek açıkçası zormuş. Bu da bendeki 4 tohumu nisana doğru outdoora itiyor.

Gübre konusunda önerilere açığım

Ben ak 48 photo bitkimi 26 günde kabine sığmıycak diye çiçeğe sokmak Zorunda kaldım
L1Wk3N.jpg
32 gündeler knka

Jei

Yeni üye
https://ty.gl/ngu2qnagf toprak bu
Işık mesafesi yetersiz diye düşündüğüm için 20cmde tutuyorum
Nem 60
Sıcaklık 20-22
Sulama periyodu da 2 3 günde bir toprağın kuruluşuna göre veriyorum.
Bir NPKlı su bir normal su veriyorum

Jei

Yeni üye
Sponsordan tatmin edici bir cevap gelmedi, hatırlatmalar mümkün değil zaten.

24/0 devam mı etmeliyim photoya mı geçmeliyim?

Morded

Kıdemli Üye
Dostum ilk growun sanırsam. Aynı hatalara düşmüşüz gibi. Ben başka bir siteden aldım. Ben site her tohumu auto diye biliyordum. Ama megersem feminized diye yazan yer dişi photoymuş tohumları ektikten 2 3 gün sonra fark ettim. Ak 48 bu arada benimkiler de. Sonra bunları Nisan ayında autdora alıyım. Auto tohum tekrar alıyım Ekim diye düşündüm ama neden. Yeni başlayan birisi için erken duman almak istiycek ve 3 ay 5 ay olunca hüsran yaşayacak dogal olarak. Aynı duyguları yaşadık muhtemelen. Ama bu işin de şöyle bir cezbedici güzelliği var. Auto tohum 40 50 gün sonra çiçeklencek bakımına göre 30 100 gr arası hasat vercek tatmin edici Bi kafası olacak belkide olmayacak. Ama photo tohum öyle degil. Sen ne zaman istersen o zaman çiçege giriyor. İster 20 cm olsun ister 2 M olsun sen istemedigin sürece çiçege girmiyor. Yani istedigin gibi terbiye ver. Ve bitkine güzel bakarsan. 100 150 gr sigara alırsın. İçtiginde de agzının suyu halılara akar. Şilep Şilep olur. İster 3 ayda büyüt ister 5 ayda ister 6 ayda. Bence biraz araştır. Yerin müsait hps ışık çalıştırabilrisin wc kabin gibi degil birazda ha ferah kabinde ısı sıkıntısı var ama wc de bu sıkıntı pek te önemli degil giderirsin. 4 bitki olsa Bi 400 watt hps koysan güzel baksan varya deli sigara olur manyak hasat alırsın. Bol dumanlar bol hasatlar kanka.

koala

tembel hayvan
kanka problem ışığından diye düşünüyorum 12.5k lümen demişsin 24 0 yerine 20e 4e git çiçekler en iyi karanlıkta büyür

Jei

Yeni üye
66.günden selamlar.. https://ibb.co/PtVh7rh

Çeşitli strestlerden dolayı gelişimi yavaş oldu fakat şuan iyi gibi..

Gün aşırı 1-2 yaprak azaltıyorum ışığı engellediği için.

2 tane gün ışığı cfl ekleme yaptım.

Saksı altından kökler çıkmaya başladığı için 3 gün önce çiçeğe almak durumunda kaldım, 24 saat karanlık ve 12/12 devam..

Yorumlarınız benim için kıymetli

Jei

Yeni üye
Başlığı ilk açtığımda gübre zehirlenmesi vardı ve flush attım sonrasında toparladı. Elimdeki gübreleri kullanmayı bıraktım tekrarlar diye.
Sadece güvercin gübresini sıvı şekilde haftada 1 veriyorum. Kurudukça 2 boş sulama 1 güvercin şerbeti veriyorum

Morded

Kıdemli Üye
Çiçeklenmenin 2 3 haftasında hafif hafif Bloom gübrelerini en de verebilirsin yada yarasa gübresi de verebilirsin güzel olur

• Like
Tepkiler: Jei

Jei

Yeni üye
Merhaba çiçeklenmenin 5.haftası biraz yavaş büyüyoruz ve sömekler ufak kaldı, hafta içi yarasa gübresi geliyor ve normal sulamayı kesip sadece sıvılaştırıp yarasa vereceğim.
Son 2 3 hafta sömekler istenilen boyuta gelir mi?
Gelirse tahmini hasat ne kadar olur?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ** ********* hahahaha *****
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    ***** **** ***** ******* ********* *** ***** hahahaha **** ***** ** ** ********* *** ******* ******** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ** hahahaha ******* *** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***** **** **** ********** *****
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha ****** ***** ******** ***
  • Narkotik Narkotik:
    ******* ****** ** ***** ** hahahaha** ****** ***** * ***
    Narkotik Narkotik: ******* ****** ** ***** ** hahahaha** ****** ***** * ***