Ak-47 tohumun da bı hata yaptım acil yardım

Elif2626

Yeni üye
Ben ak -47 tohum aldım ama tohum gelince saklamak amacıyla kirem kutusuna koydum koydumda kutuda hiç bir koku yoktu sonra dolaba koyup sakladım ertesi gün kapağı actimda yoğun bir şekilde nane kokusu vardı aldım tohumlar olurmu bişi olurmu birde patlarsa 65 woltluk cfl işik ilk etapta yeterli mi kaç saat ve kaç hafta kalması gerek

tohumlara bir problem yaratmaz. zira tohumu suya koysan bile patlaması 2-3 gün sürüyor. sen 1 günde hemen değiştirmişsin bulunduğu ortamı. problem yaratacağını sanmıyorum. Cfl ampul için ise söyleyebileceklerim şunlar; Ampulün Volt değerine değil Watt değerine bakmak lazım. İkinci olarak ise bitki ile arasında bulunduğu mesafe önemli. Telefonundan Lux metre uygulamasını indirip, çiçek ile arasındaki mesafeyi yaklaşık olarak 10-20 "BİN" Lux değeri olarak ayarlarsan "şimdilik" yeterli olacak ışığı sağlamış olursun. Günlük 12 saat ve 20 saat arasında bir süre bitkini ışıklandırabilirsin. Her bitki aynı hızla büyümeyeceği için hafta olarak bir yorum yapamayacağım maalesef. Ama ortalama 1-2 hafta seni idare edecektir. 3-4 kat yaprak açtığı zaman daha kaliteli bir ışık kullanman gerekebilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    ***** *** hahahaha* ******* ******* ******* hahahaha hahahaha** hahahaha* hahahaha***
  • TabldotLife TabldotLife:
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** ** *** hahahaha**** ******** ***** ********* ****** ********** *** ******** ********
  • 420x 420x:
    *** **
  • 420x 420x:
    hahahaha* *** ***** ****** **
  • S sefilzenci:
    **** ******* ****** hahahaha**
    ****** ****** ***** **
    **** ****** ** ******* ********** ***** ****** **
    ***** ******* **** hahahaha* ***** *****
  • 420x 420x:
    ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
  • 420x 420x:
    ******* hahahaha* *****
  • lavrens lavrens:
    ******* **** ** ******** ********* ***** ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
    +2
  • 420x 420x:
    ***** ** ******* *** ******* ******** ****** ****** ********** ******** ****** ***** ******* **
    +1
  • S sefilzenci:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** **
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* ***...