Akü ile ışıklandırma

zanagyan

Yeni üye
Herkese selamlar

Ev içerisinde yapamam. Kilidin sadece ben de olduğu bodrumda bir depo var oraya yapmayı düşünüyorum. Priz sıkıntım olacağından kaynaklı aklıma bir tek akü geldi. Motorsiklet aküsü ile ışıklandırma vs yapsam nasıl olur aküsü biter mi bitmez mi yardimci olabilecek varsa

sativasever

Müptezel
ışığına göre değişir ama çok zor. Bir akü 12v ile çalışıyor motor aküsü 100 amper bile yok. 220 ile çalışan bir ışığa bağladığında 10 dk içinde bitecektir. Şu an elimde 150 amper 4 akü var başka işler için kullanıyorum ama o bile gece boyu bana yetmiyor. Işıklar kullandığım motorlardan daha fazla yakıyor.

Ü

Üye silindi 28956

Guest
Akulerin sarj olmasi icin sarj dinamosu gerekir , sarj dinamosununda sarj etmesi icin dinamonun donmesi yani hareket etmesi gerekir , senin is aku ile yaş kanka:(

99Grind

Üye
başlamadan biter bu hikaye kanka.
Herkese selamlar

Ev içerisinde yapamam. Kilidin sadece ben de olduğu bodrumda bir depo var oraya yapmayı düşünüyorum. Priz sıkıntım olacağından kaynaklı aklıma bir tek akü geldi. Motorsiklet aküsü ile ışıklandırma vs yapsam nasıl olur aküsü biter mi bitmez mi yardimci olabilecek varsa

C

Canna

Guest
Dostum akü ile yaparsin, ama birincisi güclü akü lazim, ayrica aküyü her gün sarj etmelisin, 12 veya 24 volt aküye uygun cok kuvvetli isik veren 12 volt veya 24 volt led ler var. Arastir netten. Bu ledlerin saatte kac amper tüketiyor ögren, günde toplam kac amper tüketimin olacak hesapla, ona göre tüketimin en az %30 fazla kabasiteli akü kullanmalisin.

Ü

Üye silindi 28956

Guest
Dostum akü ile yaparsin, ama birincisi güclü akü lazim, ayrica aküyü her gün sarj etmelisin, 12 veya 24 volt aküye uygun cok kuvvetli isik veren 12 volt veya 24 volt led ler var. Arastir netten. Bu ledlerin saatte kac amper tüketiyor ögren, günde toplam kac amper tüketimin olacak hesapla, ona göre tüketimin en az %30 fazla kabasiteli akü kullanmalisin.
Onla urasilirmi be kanka , birgun isin ciksa sarj edemesen kabin durur , aku ile gereksiz aksiyon :D

sativasever

Müptezel
Kullandığı akü de burada çok önemli. sıvı akü %80 kurşun akü %70 jel akü %60 seviyelerine kadar düşer sonrasında voltaj vermez. 12 v luk ledler de bir tane iki tane değlibitki yetiştirmesi için en az 20 tane filan koyması lazım. 330v luk kasalar saatte 5 amper çekiyor. Bunu 12 volta çektiğinde bit akü bir kasayı 10 dk anca çalıştırıyor. Eğer akü ile çalıştırıp verim alabileceği bir ışık varsa biz onu normal akım ile kullanalım elektrik derdimiz olmasın. Boşuna mı aylık 1000 lira ödüyoruz. En iyi seçenek bodruma kablo çekmek.

sativasever

Müptezel
Şu an 5kw lık bir invertör 8 tane 150 amper jel akü 9 tane panel kullanıyorum. Akşam olunca pompaları iptal ediyorum. Çamaşır makinasını diğer her şeyi kapatarak sadece 30 derece de çalıştırabiliyorum. Elektriği depolamak ucuz değil arkadaşlar. 12v bir akü arabada unuttuğunuz bir fara ömrü yetmiyor. araba çalıştığı sürece dolduruyor. ama depolayamıyor. Eğer akü ile bu işi yapmaya kalksan tek bir bitki için günde 8 9 kez aküyü değiştirmen lazım. Akü ömürleri yıldan ziyade tekrar dolum süresi olarak hesaplanır. Bu döngüde aküye vereceğin para torbacıya vereceğin paradan fazla olur. Sen kablo uzat dostum. Bodrum bile olsa ışık yaktığın dalgada 220v var. Oradan al

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****