Advenced Nutrients A-B gübre hakkında!!

Arkadaşlar ilk kez yetiştirmeye niyetlendim ekipmanımı kurdum ancak yardımınıza ihtiyacım olan bazı konular var.

Bildiğim kadarıyla büyüme döneminde blow, çiçeklenme dönemine geçince bloom gübre kullanacağımı sanıyordum.
Youtube'da "Otcu Bebe"nin videosunda ise iki dönemde de ikisini karıştırıp kullandığını gördüm ve kafam karıştı.

Ayrıca Advenced Nutrients gübrelerin iki türününde A ve B şeklinde ayrı ayrı partları var bunun sebebini de anlamadım.

Ve bu gübrelerin ph perfect teknolojisine sahip olduğu, suyun ph ını ayarladığı yaziyor, yani ph ını ayrıca düzenlemem gerekmiyor mu bu gübreleri kullandığımda?

AK47 fem bitkilerim şu anda 5 günlük, ne kadar zaman sonra gübre kullanmaya başlamalıyım?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Gübrelerim bunlar ???
https://www.growkent.com/Advanced-Nutrients-Connoisseur-Grow-A-B-pH-Perfect-500-ml,PR-603.html

https://www.growkent.com/urun/advanced-nutrients-sensi-bloom-a-b-ph-perfect-1-l

kaplantemasi

Yeni üye
hocam bitkin bugün itibariyle 8 günlük sanırım 10.güne kadar duru su ver şaşal olabilir ph acısından.10.günden sonra sadece Grow A+B vermeye başla A dan 2ml B den 2ml litre başına tabi bu ölçüler.sarı ışıga geçtiğin zamanda sadece bloom A+B vermeye başlıcaksın.eksra takviye gübren varsa onlarıda firmanın takvimine göre ver.onlarda genelde litre başına 2ml der ama sen litre başına 1ml ver ilk başlarda.bitkin kaldırırsa ve ihtiyaç duyarsan 2ml verirsin grow ve bloom da litre başı 4 ml diyor ama bn 2ml veriyorum sora çok gübreden bitki sitrese giriyor fazlası bazen iyi değil yani :)

Cvp: Advenced Nutrients A-B gübre hakkında!!

Teşekkürler kaptan kardesim.
Yani 10. günden sonra haftada 1 kez litre başına grow 2ml A + 2ml B toplam 4 ml olarak mı başlayım.
Çizelgede A+B toplam 1 ml olarak yazıyor ama çok değil mi 4 ml ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** *******
  • Emmy Emmy:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • O Ogkushh07:
    *** ** ******* hahahaha*** ***** ****
  • Emmy Emmy:
    ********* *** ****** hahahaha ******
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • Emmy Emmy:
  • Mest Mest:
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** ****** hahahaha* ******** ****** **** ******** ****** ******** ***** ***** **** ********* ** ****** **** **** **** ** *** **** ** **** hahahaha** *** ***** ******** ******** ****** ******** ********
  • zero00 zero00:
    ********* ******* ****** *** *** *** **** ****** ********* ********* ******** *****
  • Emmy Emmy:
  • Mest Mest:
  • Emmy Emmy:
  • zero00 zero00:
    hahahaha ** ****** *** *** **** *** ********* ****** ********* ***** ****** ** ***** *** **** ****** ****** hahahaha* ******** ****** **** ******** ****** ******** ***** ***** **** ********* ** ****** **** **** **** ** *** **** ** **** hahahaha** *** ***** ********
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ****** *** ********** **** ********* ****** **** ***** ****** ****** ***** ***** **** ********* ********** ********* ******* ****** *** *** *** **** ****** ********* *********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha*** **** ********* ******* ****** *** *** *** **** ****** ********* *********
  • Emmy Emmy:
    **** ******* ***** ** *** **** ****** ***** *** ******* *** ****** ******* ******* ***** ****** **
  • Emmy Emmy:
    **** **** hahahaha *******
  • Night owl Night owl:
    ** *** ********* ********** ********* hahahaha ** ****** *** *** **** *** ********* ****** ********* ***** ****** ** *****
  • zero00 zero00:
    * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** hahahaha******** ****
  • Mest Mest:
    ******** ** * hahahaha** ***
  • Mest Mest:
    ** ** **** ** ***** *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** **** ******* *** ******* * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** *****
    Night owl Night owl: ***** **** ***** **** ******* *** ******* * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha****...