Adam gibi fan lazım 8cm

polat98

Yeni üye
Kankalar artık vallaha sıkıldım soğuttu bu ışık beni growdan 50cm plakaya 3 led taktım fanlar düzgün dönmediği için içerisi 32 derece ben üflesem daha iyi soğuturum bana 8cmlik güzel adam akıllı fan önerin Allah aşkına gına geldi artık

Kankacım seni o kadar iyi anlıyorum ki Led ısınmaz, ısınsa da ortamı ısıtmaz diyen arkadaşları kabinime davet ediyorum hatta.
Fanla bu işi çözmen çok zor. Ben 50 cmlik plaka ın üzerini bir ara gözü kararttım - hala öyle - silme fan kapladım. 7 cmlik fanlardan her plakada tam 7 tane fan var. Isı sorunu asla çözülmedi. Çareyi nasıl buldum peki, fanların olduğu plakaları mikro bir kabine hapsettim. Bildiğin apartman yalıtımı için kullanılan bu strafordan bir kutu yaptım kutudan dışarı yalnızca ışık kısımları çıkıyor ledlerin sıcaklık içeride hapsoluyor. İçerideki sıcak havayı da bir tane radyal fanla odadaki çok eski soba bacasından dışarı veriyorum. Radyal Fan kullanmamın sebebi S&P fanları ısıya dayanamıyor termosistörleri bozuluyor. Radyal Fanlar 180 derece sıcaklığa kadar çalışabiliyor. Ama fanlardan ümidini kes benim 3 fan varken ve 7 fan varken aradaki sıcaklık farkı sıfırdı.

polat98

Yeni üye
Teşekkürler kankalarım quantum boarda geçmeyi planlıyorum zaten bu growum bitsin hayırlısıyla 
bugün 50w ekledim şuan soğutucyu elleyince elim yanıyor 2 hafta böyle bırakacağım umarım patlamaz

polat98

Yeni üye
120w almayı planıyorum aldığın yerde varsa link atabilir misin ve ne kadara geldi vergi falan birlikte

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *