Acil yardım

Sem

Yeni üye
Arkadaşlar uzun süreli kullanım ve en geniş alan için hangisini almalıyım lütfen anlayan biri yardımcı olsun
Bu mu
TRY 2,943.88 45%OFF | BestVA LED ışık büyümek tam spektrum 2000W LM301B LEDs 10x optik kondenser için led büyümek kapalı bitkiler topraksız sera
Bu mu
Lütfen anlayan birisi destek atsın Eyvallah.

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka selam, qb al bence. Kac bitki bakacaksın yada alan ne ona göre yorum yapalım

Sem

Yeni üye
Kanka selam, qb al bence. Kac bitki bakacaksın yada alan ne ona göre yorum yapalım
Kanka yaklaşık 10 m2 alan için 10 bitki düşünüyorum elimde 2 adet 400w mh-hps o kütük gibi balastlı olanlardan var ancak yıllardır kullanmıyorum ne yakar onu da bilmiyorum risk almak istemedim

AwaKe4

Müptezel
Kanka yaklaşık 10 m2 alan için 10 bitki düşünüyorum elimde 2 adet 400w mh-hps o kütük gibi balastlı olanlardan var ancak yıllardır kullanmıyorum ne yakar onu da bilmiyorum risk almak istemedim
1k falan yakar 2 şer 400w
Işık için qb al eğer yukarıda attıklarından birini almayı düşünüyorsan @Tonii nin konusu var yurtdışı qb diye oraya bak yada hazır olsun dersen sponsor var gardensgarage ordan da bakabilirsin. Ama yukarda kiler güvenilir ürünler değil yazıyor ama uygulamada yazan değerlerle aynı olur mu soru işareti

Sem

Yeni üye
1k falan yakar 2 şer 400w
Işık için qb al eğer yukarıda attıklarından birini almayı düşünüyorsan @Tonii nin konusu var yurtdışı qb diye oraya bak yada hazır olsun dersen sponsor var gardensgarage ordan da bakabilirsin. Ama yukarda kiler güvenilir ürünler değil yazıyor ama uygulamada yazan değerlerle aynı olur mu soru işareti
Peki qb ne kadar yakar

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka yaklaşık 10 m2 alan için 10 bitki düşünüyorum elimde 2 adet 400w mh-hps o kütük gibi balastlı olanlardan var ancak yıllardır kullanmıyorum ne yakar onu da bilmiyorum risk almak istem
Kanka hic boyle büyük oda kurmadım. Kac w ışık olur bilgim yok. Tahminim 1500 w bitki başı 150 w gibi. Yukarıdaki paylaştığın isiklar yerine qb tavsiye ederim. Bilgili arkadaşlar ne kadar isik lazım yazarlar.

Sem

Yeni üye
Kanka hic boyle büyük oda kurmadım. Kac w ışık olur bilgim yok. Tahminim 1500 w bitki başı 150 w gibi. Yukarıdaki paylaştığın isiklar yerine qb tavsiye ederim. Bilgili arkadaşlar ne kadar isik lazım yazarlar.
Kanka qb baktım şimdi kullanım alanı çok dar ve güç çekimi

Sem

Yeni üye
Kullanım alanı çok dar ve güç çekimi çok fazla değil mi burada bir şeyler kaçırıyorum sanırım

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka yaklaşık 10 m2 alan için 10 bitki düşünüyorum elimde 2 adet 400w mh-hps o kütük gibi balastlı olanlardan var ancak yıllardır kullanmıyorum ne yakar onu da bilmiyorum risk almak is

Kullanım alanı çok dar ve güç çekimi çok fazla değil mi burada bir şeyler kaçırıyorum sanırım
Kanka guc çekimi değil ışık siddeti için daha az yakar. Zaten qb açıklamalarında su kadar mh ye karşılık gelir der. O acidan daha az yakar diyoruz. Birde 10 bitki normal sartlarda (100gr kuru alsan) kilo yapar. Bu kadara ihtiyacin varmi. Ben olsam 4-5 bitkilik bir oda kurup havalandırma isik vs ye yatırım yapardım. Eger acemi değilsen yine aynı gr yakalayabilirsin. Tabii yinede sen bilirsin.

Sem

Yeni üye
Kanka guc çekimi değil ışık siddeti için daha az yakar. Zaten qb açıklamalarında su kadar mh ye karşılık gelir der. O acidan daha az yakar diyoruz. Birde 10 bitki normal sartlarda (100gr kuru alsan) kilo yapar. Bu kadara ihtiyacin varmi. Ben olsam 4-5 bitkilik bir oda kurup havalandırma isik vs ye yatırım yapardım. Eger acemi değilsen yine aynı gr yakalayabilirsin. Tabii yinede sen bilirsin.
Yıllık yapıyorum bulunduğum ortam sıkıntı kanka yılda 1 kez çıkarıyorum bütün yıl götürüyor beni. 4-5 bitki ile aynı hasatı alırsın dedin bunu biraz açar mısın

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka , verimli bir genetik ile örneğin amnesia haze güzel bir kabinde Optimum değerler ile (isik havalandirma kabin nem sicaklik vs) m2 de 400 /500 alirsin. Hem bakımı kolay olur hem masrafi.

higthead

Jolly Green
10m2 alana 2 adet 1000w hps inanılmaz olur klımanda var ıse tadından yenmez ama havalandırmanı çok sağlam kurman lazım.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Kanka 10 bitki bakmak icin zaten en az 1500w elektrik harcaman gerekir bu da günde 30kw yapar o da ayda 900kw yapar fanlar vs sallıyorum 100kw olsa 1000kw x 2.06 en az 2000 tl elektrik gelir. Daha 10m2 alanın havalandirmasi var. Kolay is degil 10 bitki indoor yapmak. Evet paket olma şansın yüksek.

• Like
Tepkiler: Sem

AwaKe4

Müptezel
Hps yada cob Led kullanırsan 1500w civarı bişeye ihtiyacın var. Böyle bişey tercih edersen elektrik faturası yüksek gelir. Fatura düşük olsun diyorsan qb bakacaksın kanka

• Like
Tepkiler: Sem

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
    Houp53 Houp53: ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ********...