Acemiye yardim

Melbornlu

Yeni üye
Kankalar Avustralya'dan selam. 2 acemi sorum var. 

1 - Bu hydro olayinda, suya sivi gubreyi yazdigi kadar karistiriyoruz tamam, sonra ne oluyor? 1 hafta sonra o suyu dokup yeni oranlarda tekrar mi karistiriyoruz yeni suya? her hafta tekrarliyormuyuz bunu?

2 - havalandirma olayinda; misal yaz mevsimi, led isikli cadir, mevsimden dolayi havalar sicak ve kabini sogutuyoruz. Havalandirma calisinca soguyan hava disariya atiliyor, surekli yeni gelen havayi sogutmaya calisirken havalandirma ile atiyoruz. Buna sogutma dayanmaz. Bu olayin cozumu ne? Cadirdan odaya aktarip odanin havasini sogutmakmi?

Melbornlu

Yeni üye
Cvp: Acemiye yardim

Makalive' Alıntı:
gübre bitki tarafından emiliyor zaten karşim :D

eyvallah kanka, gubrenin tamamen emilip emilmedigini de TDS olcumu ile anliyoruz sanirim. Yani TDS olcumu misal 100 alti cikarsa gubre bitmistir, aynen yeni gubre eklemek, ustu cikarsa, komple dokup yeni gubre koymak gerek heralde.

uzman bir kanka cevaplarsa iyi olur. selamlar.

Melbornlu

Yeni üye
Cvp: Acemiye yardim

Kankalar sogutma mevzunda benim anladigim bu isin en guzel yolu "sealed" dedikleri her tarafi kapali olacak sekilde yapmak. 

Yani havayi bir yandan sogutup yada isitip bir yandan da disari atmak olayi yok, kucuk kapali bir yerde havayi isitmayi yada sogutmayi sagliyoruz ve co2'i kontrol ediyoruz, azalinca ekliyoruz ... budur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********