Acemiye yardım

IcBlue

Doktor
SENDE ARTIK KAFANA GÖRE DÜZELTTİĞİNİ ZANNETMEYİ BIRAK İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRME UYDURMA BİLGİLERLE KENDİNİ TATMİN ETMEYE ÇALIŞMA SAYGILAR BİRAZ TOPRAK MİKROBİYOLOJİSİ OKU BENİ BİLE ACABA UNUTTUMMU YANLIŞMI HATIRLIYORUM DİYE SORGULATTIN BEDAVA SAYGILAR BİRDAHA BENİ DÜZELTMEYE KALKMA KALBİNİ KIRARIM :p
chatte ne yaptığını görmedim mi sanıyorsun kankam :) ben sana çözünüm süresiyle alakalı düzeltme yapıyorum sen chatte ya organik gübreler bakteriler tarafından yenmiyor mu yanlış biliyormuşum ben diyorsun. sadece kendi söylediğini doğrulayacak şekilde bilgi aramak egosal mastürbasyondur sadece. forumda organik besinlerden daha iyi yararlanabilmek için her fırsatta microbe tea tarifi paylaşan benim, bakteriyel hareketliliği en çok anlatan benim :)

HighMann

Müptezel
DAHA BENİ DÜZELTMEYE

chatte ne yaptığını görmedim mi sanıyorsun kankam :) ben sana çözünüm süresiyle alakalı düzeltme yapıyorum sen chatte ya organik gübreler bakteriler tarafından yenmiyor mu yanlış biliyormuşum ben diyorsun. sadece kendi söylediğini doğrulayacak şekilde bilgi aramak egosal mastürbasyondur sadece. forumda organik besinlerden daha iyi yararlanabilmek için her fırsatta microbe tea tarifi paylaşan benim, bakteriyel hareketliliği en çok anlatan benim :)
e şaşırıp tabiki chatta sorucam ne yapıcam başka doğru bildiğim bişeyi yanlışmış gibi insanlara lanse etmeye çalışıyorsun görsen ne görmesen ne yanlışmı biliyorum acaba ya deyip kendimi sorgulayıp kanka ya sordum sadece sen birdaha beni düzeltmeye kalkma adamın sorununu çözmek yerine gene bana salça olma peşindesin hiç gerek yok bu işlere mors oldun bedavaya sen öyle bişey yok dedin kaynaklı on numara açıklama getirdim konuya yorum yapma bence bedava daha fazla batma hadi yavrum ikile :D

HighMann

Müptezel
çözünüm süresi demişmiyim orda yanlış bilgi diyosun ben verdiğimiz çoğu doğal gübre bakteriler tarafından yenip bitkinin alabileceği forma getiriyor demişim sen buna yanlış demişsin ve açıklayıcı şekilde kaynaklı bilgi tazeledim uzatma daha fazla beni görmezden gel birdaha yanıt verme eyvAllah görünüyor neyin ne olduğu

HighMann

Müptezel
bakteriler tarafından emilme aynı şeye çıkıyor aynı yere çıkıyor gene her halükarda haklı konuma düşüyorum sonuç olarak bitkinin verdiğin gübreyi alma süresine çıkıyor boşuna uğraşma bence daha fazla kendin bişeyleri çözmeye bildiğin konuları insanlara aktarmayı hedefle benim gibi bi çıkarı olmayıp insanların bitkilerini toparlamaya çalışan insanları rahatsız edip bedava strese sokma benim gibi davranmazlar sana

IcBlue

Doktor
mesajında emilimi 15-20 günü buluyor diyorsun, ben öyle olmadığını açıklıyorum sana, kimse öyle bir şey yok demediği halde mikrobiyal hareketliliği döşeyip haklı çıktım diyorsun asghbjm anyaya konya yani senin olay. 15 20 gün sallamasyon brom da neyse herkes kendi araştırmasını yapmakta özgür, karşı argümanı anlamayan biri kalbimi kıracak değil :D yardım adı altında salla kankam asfgbjmm

HighMann

Müptezel
evet bakterilerin verdiğin doğal gübreleri emip yiyip tamamen toprağa faydalı hale getirmesi kimi zaman 1 ayı bile bulabilir bu toprak içindeki bakteri koloni miktarı ve cinsine göre değişkenlik gösterir anyalık konyalık bişe yok sıkıştın nerden kaçacağını arıyosun hadi canım uzatma kabul et ve git burdan :D

HighMann

Müptezel
sallamasyonluk bişey yok sonuç olarak verdiğin gübre bitkinin metabolizmasına tamamen geçmesi ayı bulabilir 15-20 gün kısa bi süreç bile :)

HighMann

Müptezel
hayır adama bi faydan yok beni eleştirme peşindesin hani adama kötü bişemi yaptırdık sonucu kötümü oldu ne yani neyi düzeltmeye çalışıyosun bedavadan kendini rezil ediyosun ne gerek var bak git işine sanamı düştü insanları yargılamak veyahut düzeltmek sen kimsinki ya..

IcBlue

Doktor
bilmediğim, kendim denemediğim veya kendim araştırmadığım konuların hiçbirinde ahkam kesmedim, kesmem. ben böyle duymuştum deyip bir terimin sözlük anlamını yanlış açıklamış adamsın sen. her şeyden anlıyormuş gibi her konunun altında yorum yaparak rezil olan sensin kankacım. bu şekilde hatalı bilgiler verdikçe bugün ben olurum yarın bir başkası, illa ki düzelten birileri olur. ki olması da gerekir zaten. daha önce bir konuda @Abu Hay'OT demişti hatırlarsan yanlış bilgi yardım etmek değildir diye. herkes kafasına göre bilgi sallayacaksa burası amacından çok sapar, ki kötü bir şey de değildir zaten bir konuyu senden, benden, her birimizden daha hakim birinin düzeltmesi. her şeyin en doğrusunu bileceğiz diye bir şey yok ancak bir şeyleri rafine de edebilmek gerekir. biri sana hatanı söyleyince gereksiz saldırgan bir savunma halindesin, entelektüel bilgi alışverişinden sen ne kadar uzak duracaksan ben de bir o kadar yükleneceğim yani. önceki mevzudaki saçma sapan tutumundan dolayı ekstra olarak ben böyle bildiğim konularda salladığını gördükçe düzelteceğim seni, benim söylediğimi teyit etmek de bir Google aratmasına bakar :) saygı görmek istiyorsan her şeyden önce eleştiri kaldırabilmelisin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********