Acemiye el

GALLARDO

Yeni üye
Kankalar 1 haftalık blue dream yada ak olması lazım tohumlar karıştırdım yanlışıkla ışık dandik 25 wlt beyaz ışık 65000 k yazıyor üstünde fazla anlamıyorum vantilatör açık 12 saat açık 12 saat kapalı ışık bez saksım var 27 lt 2 hafta sonra onu kullanacağım ilk defa yapıyorum maddi durumum şuanlık iyi olmadığı için gübre alamadım değerli yorumlrınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Ü

Üye silindi 16241

Guest
25w yetmez kankam. bir müddet sonra vedalaşmak zorunda kalacaksın. led düşünüyorsan en az 100-150w torch led ya da 10.000 lümenin üzeri bi değere sahip olman gerekli

Kankalar 1 haftalık blue dream yada ak olması lazım tohumlar karıştırdım yanlışıkla ışık dandik 25 wlt beyaz ışık 65000 k yazıyor üstünde fazla anlamıyorum vantilatör açık 12 saat açık 12 saat kapalı ışık bez saksım var 27 lt 2 hafta sonra onu kullanacağım ilk defa yapıyorum maddi durumum şuanlık iyi olmadığı için gübre alamadım değerli yorumlrınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Nem olayınada bi el atman lazım bu dönemde %70 %80 arası yapman lazım nemi.Ordaki siyah görünen nem makinesi mi ? Yeterli değil yetmiyorsa ıslak havlu koy bi kaç tane oda iş görür.Ben extra nem kaybı olmasın diye pet şişenin kafa tarafını kullanacak şekilde ortadan kesip saksının üstüne kapatıyorum buda bir fikir kolay gelsin;)

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka durumun yoksa ve elin biraz yatkınsa, forumda kendin cobled veya quantum board yapabileceğin, satın alacağın şeyin linkinden fotoğraflı montaj anlatımına kadar anlatan başlıklar var.

600-700 tl'ye 400w cobled yapar 2 saksı bile yetiştirirsin. ama yaz geliyo, cob led ortamı iyi ısıtıyo, öldürürsün.

1600-1700 tl'ye kendi quantum boardunu yaparsın 240w. altında da 2 saksıya bile rahatça bakarsın. üstüne kalan para ile de letgo'dan falan 2. el bir nem makinası alırsın. 250ml boyutlarında gereken temel besinler ve hatta bazı yan besinleri bile eklersin.

sonrasını bilmem ama veg dönemde bile o ışık ile geçiremezsin ne yazık ki. 1 haftalıktan sonra o cfl'den bir iki tane daha al en azından idareten. yada bir tane torch led al arkadaşın da yukarıda dediği gibi.

kolay gelsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L lityum:
    ****** **** ****** ****** hahahaha
  • kkush kkush:
    ****** ********* hahahaha hahahaha * * ******** hahahahahahahaha***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha* hahahahahahahaha
  • L lityum:
    **** ** ****** **** ********* hahahahahahahaha** **** ***** ** ********
  • L lityum:
  • kkush kkush:
    **** ***** ***** ********** hahahaha*** ** ****** **** ********* hahahaha********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ********* hahahaha hahahaha * * ******** ***** ****** ******** ****** *** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • D dolunayloord:
    ***** ******** hahahaha*** ********** ***** **** ********* ********** ******* **********
  • D dolunayloord:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    *** **** * *** hahahaha** * ******* ****** ******** ******** ****** *** *****
  • D dolunayloord:
  • kkush kkush:
    ********* ***** ****** hahahaha* hahahaha* hahahaha *** **********
  • D dolunayloord:
    hahahahahahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** **** * *** hahahaha** * ******* ****** ** *****
  • D dolunayloord:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ****** ***** hahahaha**** ********* hahahaha**** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahahahahahaha*****
  • L lityum:
    ** ******* ****** **** ****** ********** ******** ********* ** * ****** ** ***** *** ****** ** ***** **** ****** ****** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ***** ********** ***** ********* ******* ****** **** ****** ********** ******** ********* ** * ****** ** ***** *** ****** ** ***** **** ****** ****** hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • L lityum:
  • D dolunayloord:
    ****** ***** ****** hahahaha*
  • kkush kkush:
    * ***** ********* ********* * ********* ** *** ***** ****** *** *** ***** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ErdemRS6 ErdemRS6: ****** ********