Acemi grow a tavsiye

https://ibb.co/SrBjySF

bu bebek in nesi olabilir.
vege. dönemde mavi ışık olması gerekiyormuş ben tüm renk ışıkları yakiyordum ondan olabilir mi.
simdi mavi LED i haricinde de beyaz LED var onu aciom 6500k da.
Nem ve fan var bide ampul şeklinde infrared isitici var 50-60cm üstünde 28 ' C. Ayarlı kabin.
Ph i olcemiom. Aldım gelicek.
Şu an neyi eksik gibi geliyor sizlere

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Mavi ışık denilen bildin mavi deyil beyaz senin göremedin mavi veriyo buda engüzel cfl yani birmiyoncudan aldın tasaruf ampulüne karşılık 3. 4 tane al 15 cm den ver tamam ısıtıcıyıda direk bitkiye vurdurma ortamı ısıt senin bitki biraz güdük kalmış cfl yi 20 25 cm den ver boylansın biraz

Shepard

Müptezel
Işığı yüksekten verme bitkin zaten boya gitmiş ana dalın ince uzun kalmış 6500k elinde muhtemelen torch led var kapagını sök falçata ile 25-30 cmden ver uzadıkça yükseltirsin. Hafif rüzgar sallasın dallar güçlensin ki sömek taşıyabilsin ileride.

Çok güzel tavsiye evet torch .üzerine vuran fan var ben çok güçlü olur diye korkmuştum hemen yapıyorum.bunu tecrübe için yapiyorum
Meksika airlines diye ithal tohum sipariş verdim kanka.
Gelsin onu Coco da yetiştircem .değerli tavsiyelerini alırım.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Bu bitkinin neresi boya gitmiş allah aşkına bi karış olmamış daha sen boya gitmiş diyosun

Shepard

Müptezel
Bu bitkinin neresi boya gitmiş allah aşkına bi karış olmamış daha sen boya gitmiş diyosun
Boya gitmemiş olsaydı gövdesi üstündeki yaprakları taşıyabilecek seviyede olurdu. Şimdi biraz baskılasın çiçeğin ilk 3 haftası boya gitmek için yeterince vakti olacak zaten :)

Grauwolf

Üye
İnfrared lambayı kapat. Onun kullanılacağı çiçeklenme döneminin sonu. Gelişimi durdurur.
Toprak iyice kurumadan sulama kökler biraz nefes alsın. Perlit te yok sanırım toprakta, çok kötü. Gelişim döneminde beyaz ışık aynı Walt fullspectrum dan 5kat daha iyidir. Fullspectrum da ır ve uv varsa iyi gelişemez.

Ben bunu yüzde 80coco ve 20 perlit le karıştırıp bez saksıya alsam ful mod 24 gübre versem nasıl olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
    G ganjasevdalısı: ****** ********* ***** ********* **